Godišnjica krvave drame kod Smedereva: Bivši policajac pucao u glavu ljubavnici pa sebi!
Podeli vest
Zoran Stanković (49) iz Osipaonice pucao je u glavu bivšoj ljubavnici Aleksandri Lazić (28) iz Lipa, a potom je presudio sebi jednim hicem u slepoočnicu! Krvava drama se odigrala pre tačno deset godina u Aleksandrinoj kući, u kojoj je živela sa majkom i dvoje maloletne dece.
Kad je stigla policija tog 18. novembra 2014. oboje su još davali znake života i hitno su prevezeni u Urgentni centar u Beogradu.
Murat Pepić (55) iz Tutina ubio je bivšu devojku Maju Odalović (35) iz Kraljeva i njeno telo vozio 140 kilometara pre nego što ga je bacio u reku Ibar, a potom se obesio u kući svog rođaka u selu Vrba na Pešterskoj visoravni!
Vesna Keber (62) koju je ubio bivši partner Dragan J. u selu Gornji Vrtogoš kod Vranja biće sahranjena danas na seoskom gorblju u tom mestu.
29.08.2024
12:13
Stanković je, međutim, brzo podlegao povredama, dok je Aleksandra primljena u bolnicu u veoma teškom stanju. Preminula je posle pet dana provedenih u komi.
I ranije joj pretio
Aleksandrina majka Milica kazala je tada za Informer da je Stanković upao u njihovu kuću oko pola osam ujutro. Sticajem okolnosti, Aleksandrina deca tada nisu bila kod kuće.
Nikola Lazarević (45) iz Požarevca koji je u sredu oko 17 sati nožem nasmrt izbo Lelu Stojadinović (55) na Novom Beogradu, pa izvršio samoubistvo, svojim bezumnim činom zaprepastio je sve koji ga poznaju.
17.05.2024
13:49
- Kada je upao u kuću rekao mi je da je došao da mi se izvini, jer me je prošli put maltretirao i vređao. Aleksandra je spavala u drugoj sobi. Rekla sam mu da izađe, ali me je on odgurnuo napolje, ušao u kuću i zatvorio vrata leđima. Ćerka je u tom trenutku izašla iz sobe, međutim, dok sam ja uspela da se vratim u kuću, Zoran je već zapucao - ispričala je očajna Milica.
Foto: Informer/društvene mreže
Očajna Aleksandrina majka Milica na mestu zločina
Pre oko mesec dana od tragedije, Stanković je pokušao da se ubije skočivši u Moravu sa Ljubičevskog mosta, ali ga je u tome sprečila policija. Posle toga je hospitalizovan na psihijatriji.
- Njih dvoje su bili u nekoj vezi, ali ja ne znam kakvoj... On nikada nije dolazio kod nas kući. Nisam ga ni poznavala do pre dva meseca, kad ju je napao u kafani u Smederevu. Posle je došao da se izvinjava. Ona nam se nije žalila, gledala je da te svoje stvari sačuva za sebe – dodala je Aleksandrina majka.
Otpušten sa psihijatrije
Zvanično je potvrđeno da je Stanković uoči zločina otpušten na produženi vikend iz smederevske psihijatrijske bolnice, u kojoj se lečio od 13. oktobra posle pokušaja samoubistva.Na sam dan krvavog pira trebalo je da preuzme otpusnu listu jer, po proceni lekara, "nije bio opasan po okolinu"!
Do 2001. radio je u Saobraćajnoj policiji, kada je bio suspendovan, a posle toga je otišao u penziju. Bio je u braku i za sobom je ostavio dvoje odrasle dece.
Aleksandra je iz prethodnih veza imala dvoje dece, u to vreme starosti četiri i 10 godina. U trenutku tragedije starije dete bilo je u školi, a mlađe u očevoj kući.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Murat Pepić (55) iz Tutina ubio je bivšu devojku Maju Odalović (35) iz Kraljeva i njeno telo vozio 140 kilometara pre nego što ga je bacio u reku Ibar, a potom se obesio u kući svog rođaka u selu Vrba na Pešterskoj visoravni!
Skandalozan snimak iz studija jedne hrvatske televizije osvanuo je na društvenim mrežama. Na njemu se vidi kako se hrvatska poslanica "Stranke sa imenom i prezimenom", Dalija Orešković, raspravlja s voditeljem o proustaškom pokliču "Za dom spremni", a izgovara stravičnu rečenicu na račun Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da građani jasno razlikuju prazne reči od konkretnih rezultata i da upravo zato na izborima daju poverenje onima koji rade i bore se za bolji život svojih porodica.
Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas šesta epizoda Exatlona, koja donosi brutalne borbe, okršaje, svađe, ali i jednu novinu - odabir kapitena ekipa.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je danas da će u petak, 13. januara bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Barajevo.
Oko 1,2 miliona ljudi okupilo se na Trgu revolucije (Mejdane Enkelab) u Teheranu na masovnom skupu podrške Islamskoj Republici, javljaju iranski mediji.
Zaposleni u holandskoj filijali velike američke tehnološke kompanije postao je viralan na društvenim mrežama nakon što je javno podelio sukob sa novim menadžerom iz Sjedinjenih Američkih Država - zbog striktno poštovanog radnog vremena.
Ruski novinar Vladimir Solovjov izjavio je da je Moskva spremna da pomogne Donaldu Trampu u zauzimanju Grenlanda, ocenjujući da bi takav scenario bio „koristan za Rusiju“, posebno ako dovede do sukoba Sjedinjenih Država i Evrope.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Turski glumac Džan Jaman oglasio se povodom hapšenja zbog sumnje na povezanost s drogom tokom policijske racije u Istanbulu, ističući da su navodi medija netačni.
Floridski "beauty-tech" brend "iPolish" predstavio je inovaciju koja bi mogla da promeni industriju nege noktiju — pametne veštačke nokte koji mogu trenutno da menjaju boju.
Ilon Mask je najavio da će kompanija X učiniti javno dostupnim (open source) svoj novi algoritam koji određuje koje objave, i organske i plaćene,korisnici vide na platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar