Dušan Spasojević Šiptar, ubijeni vođa "zemunskog klana", dao je 2002. braći Milošu i Aleksandru Simoviću i Dejanu Milenkoviću Bagziju 30 miliona evra na čuvanje! Šta se desilo sa tim novcem do danas nije poznato.
Ovo je pre tri godine u eksluzivnoj ispovesti za Informer otkrio Bojan T., nekadašnji Spasojevićev lični kurir.
Simovići bili u paranoji
Prema Bojanovim rečima, Duća, kako su svi zvali Spasojevića, mnogo je cenio Miloša Simovića, a Miloš je, s druge strane, u njega gledao kao u Boga.
- Nije bilo stvari koju Miloš ne bi uradio za Duću. Jednog dana, šef je zvao braću Simoviće u svoju vilu u Šilerovu i pokazao im četiri velike putne torbe. Rekao im je da je u torbama ukupno 30 miliona evra i da sve to moraju negde da sakriju - rekao je Bojan.
Foto: Facebook/Legende devedesetih
Braća Simović sa vođama klana, Dušanom Spasojevićem i Miletom Lukovićem
Simovići, kako je kazao naš sagovornik, nisu mogli da se sete nijednog mesta gde bi novac bio na sigurnom osim svog dvorišta:
- Iskopali su rupetinu u dvorištu i tamo ubacili torbe i zatrpali ih zemljom. Međutim, pošto se radilo o tako ogromnom iznosu, dan i noć su iz straha naoružani sedeli u kući i čuvali pare. Posle četiri ili pet dana, Milošu Simoviću je pukao film i odlučio je da Dući vrati novac. Sećam se, rekao je Spasojeviću da 'živi nisu ni on ni njegov brat' i da ne može više da podnese teret čuvanja tolikog novca. Duća je prasnuo u smeh, tog smeha se sećam kao da je juče bilo.
Prema njegovim tvrdnjama, Duća je zatim pozvao Dejana Milenkovića i rekao mu da uzme torbe s novcem i da ih sakrije. Navodno je Bagzi iz svih svežnjeva izvukao po par novčanica i tako uzeo ukupno oko 100.000 evra!
Bojanove navode je u velikoj meri potvrdio i sam Aleksandar Simović na suđenju u Specijalnom sudu 2007. godine.
- Novac je bio raspoređen u četiri velike torbe. Kada sam video koliko je novca unutra, pretrnuo sam! Miloš i ja smo zakopali novac, ali danima nismo mogli da spavamo. Otišao sam kod Dušana i rekao mu da ne mogu da izdržim toliki teret. Torbe smo otkopali. Deo para sam odneo kod Zorana Vukojevića (ubijeni svedok saradnik. prim aut.), a ostatak je Dušan dao Bagziju. Desetak miliona evra Milenković je držao kod sebe, resto je dao prijateljima na čuvanje... Inače, kad sam mu odneo pare, on je iz svakog svežnja uzeo po nekoliko novčanica i tako Dušana oštetio za oko 100.000 evra - ispričao je Simović.
Bagzi se jedini izvukao
Podsetimo, "zemunski klan" bio je na vrhuncu moći od 2000. do 2003. Zarađivali su milione na švercu droge, otmicama i krađama vozila.
Foto: Arhiva
Dejan Milenković Bagzi navodno uzeo 100.000 evra
Bagzi je postao svedok-saradnik i na slobodi je, dok su braća Simović osuđeni na po 40 godina zatvora zbog brojnih zločina klana i učešća u ubistvu premijera.
Smrt Dušana Spasojevića Šiptara i Mileta Lukovića Kuma, i posle 21 godinu, obavijena je velom tajne, a obdukcioni zapisnik i dosad neobjavljene fotografije otvaraju brojna pitanja o tome na koji su način tačno ubijene vođe "zemunskog klana" u Meljaku.
Dejan Milenković (54) Bagzi bio je optužen da je 21. februara 2003. godine u blizini Beogradske arene u Novom Beogradu kamionom pokušao atentat na premijera Zorana Đinđića, kao i za učešće u mnogim drugim ubistvima "zemunskog klana" .
Građevinska firma "NM KOP" u vlasništvu Nemanje Milenkovića, sina svedoka saradnika i bivšeg "zemunca" Dejana Milenkovića Bagzija, bespravno je i bez dozvole iskopavala pesak na placu u Jakovačkoj Kumši, čiji je vlasnik zemljoradnik M. P.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Smrt Dušana Spasojevića Šiptara i Mileta Lukovića Kuma, i posle 21 godinu, obavijena je velom tajne, a obdukcioni zapisnik i dosad neobjavljene fotografije otvaraju brojna pitanja o tome na koji su način tačno ubijene vođe "zemunskog klana" u Meljaku.
Dok se svet sve oštrije deli na tabore i dok se od gotovo svih država svakodnevno ultimativno zahteva da izaberu stranu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je dokazao da vodeći mudru i nezavisnu politiku uspeva da drži otvorena vrata Srbije i prema Istoku i prema Zapadu.
Nakon blokade crnomorskih luka, glavni tok tereta za ukrajinske oružane snage preusmeren je preko Odeske oblasti i ukrajinskog dela delte Dunava ka granici sa Rumunijom.
Svet ne prestaje da bruji o istorijskim porukama predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Polymarket, jedna od najpoznatijih i najvećih svetskih platformi za tržišta predviđanja, ceo dan neprekidno citira i analizira izjave predsednika Srbije.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin reagovao je povodom monstruoznih pretnji koje su mu upućene putem društvenih mreža, jasno ukazavši da je reč o produktu toksične i opasne politike koju opozicioni blokaderi kontinuirano sprovode.
U prvom Kolegijumu Informer TV, posle 11 časova objavljujemo audio-snimak GOSI službe sa blokaderskog plenuma na kome blokaderi jedni druge najstrašnije optužuju, pljuju, obračunavaju se među sobom i najavljuju nova izbacivanja zbog "neposlušnosti".
Antisrpska histerija u režiji podgoričkih medija ponovo dostiže svoj vrhunac. Preko režimskih novina "Vijesti", javnosti se serviraju smernice za vođenje spoljne politike po kojoj prema Hrvatima treba biti strpljiv, dok sa Srbijom treba držati distancu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom posete fabrici FAP u Priboju upoznao je porodicu Mijović, koja ima jedanaestoro dece, dok je dvanaesto na putu.
Ivana iz Srbije, doživela je pravi pakao na letovanju u Grčkoj, kada je lokalni vozač udario njen auto kod Nikitija. U trenutku je ostala sama s decom, ali su joj u pomoć odmah pritekli sunarodnici i rešili problem.
U filmu "Dara iz Jasenovca" imali ste priliku da vidite i glumicu Alisu Radaković u ulozi Nade Šakić. Ona je bila pripadnica ustaša i čuvar ženskog logora Stara Gradiška, dela ustaškog sistema logora Jasenovac.
Svetska mora dostigla su u julu ove godine najviše temperature ikada zabeležene za taj mesec, potvrdili su naučnici, navodeći da je prosečna temperatura površine mora van polarnih regiona nadmašila prethodni rekord iz 2023. godine.
Malo je verovatno da će Rusija obustaviti svoju raketnu kampanju protiv Ukrajine uprkos rekordnom broju balističkih napada, s obzirom na to da Moskva nastavlja da premašuje proizvodne ciljeve, izjavio je zamenik načelnika ukrajinske vojne obaveštajne službe Vadim Skibicki.
Nizak vodostaj rizikuje zaustavljanje teretnog saobraćaja na ključnom delu Rajne ove nedelje, efektivno deleći kritični plovni put na dve odvojene zone, saopštilo je danas Savezno udruženje nemačkog rečnog brodarstva (BDB).
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Kraj avgusta donosi velike promene za Device i Ribe, a astrolozi im predviđaju period u kojem bi nove prilike, dogovori i izvori prihoda mogli da se nižu sve do kraja godine.
Pevačica Aleksandra Prijović doživela je neobičnu situaciju tokom boravka na Hvaru, kada je sa porodicom poželela da sedne u jednom restoranu, ali ih je hostesa odbila.
Folk pevač Emir Brunčević još jednom je dokazao zašto važi za jednog od najvećih šmekera na domaćoj sceni, kada je bakšiš sa nastupa poklonio devojci u kolicima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.