Porodice dece i čuvara škole koje je 3. maja usmrtio maloletni Kosta K. u OŠ ''Vladislav Ribnikar'' okupljaju se polako u Višem sudu u Beogradu, kako bi čuli završne reči u krivičnom postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović.
Pred većem Višeg suda u Beogradu, danas se nastavlja suđenje roditeljima maloletnog Koste k. koji je 3. maja prošle godine usmrtio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja u OŠ ''Vladislav Ribnikar''.
20.12.2024
10:16
Kao i uvek, oni su ujedinjeni u svom bolu, te su zajedno došli u Viši sud u Beogradu, podržavaju jedni druge, a pred ulazak u sudnicu razgovaraju sa tugom u očima, grle se i teše se.
Miljanu Kecmanović ponovo nisu potresle te scene, scene roditelja kojima je decu oduzeo upravo njen sin, već im je okrenula leđa i razgovarala udaljeno od njih sa svojim advokatima.
Porodice ubijene dece i čuvara škole, zajedno su došli na današnje suđenje koje se vodi protiv roditelja krvnika njihovih najmilijih, Vladimira i Miljane Kecmanović.
09.12.2024
10:55
Nije ih ni pogledala, niti prišla, te je ponovo pokazala koliko je hladna i bez trunke empatije i emocije prema nesrećnim porodicama, već brine samo o sebi i mužu Vladimiru Kecmanoviću, kao i sinu ubici.
Podsetimo, Vladimir Kecmanović se tereti za teško delo protiv opšte sigurnosti jer nije obezbedio oružje koje je imao u legalnom posedu, a koje je njegov sin uzeo i izvršio masakr, ali i zato što je sina vodio u streljanu i učio ga da puca, dok se Miljana tereti za nedozvoljeno držanje i nošenje oružja, a oboje nakon proširenja optužnice i za zapuštanje i zlostavljanje maloletnog deteta.
Ukoliko budu proglašeni krivim Vladimir bi mogao da bude osuđen na 15 godina zatvora, a Miljana na osam godina zatvora.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Viši sud u Beogradu saopštio je da je doneta presuda u parničnom postupku u kojem je maloletni tužilac A.B. tužio Vladimira i Miljanu Kecmanović radi naknade štete zbog zločina koji se dogodio u "OŠ Vladislav Ribnikar".
Viši sud u Beogradu zakazao je za 29. januar početak glavnog pretresa u ponovljenom postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" 3. maja 2023. godine ubio devetoro dece i čuvara škole i ranio još petoro dece i nastavnicu istorije.
Vladimir i Miljana Kecmanović, roditelji dečaka ubice koji je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, početkom naredne godine ponovo će sesti na optuženičku klupu Višeg suda u Beogradu, ali će postupak voditi novi sudija.
Porodice dece i čuvara škole koje je 3. maja usmrtio maloletni Kosta K. u OŠ ''Vladislav Ribnikar'' okupljaju se polako u Višem sudu u Beogradu, kako bi čuli završne reči u krivičnom postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović.
Udar Oružanih snaga Rusije hipersoničnom raketom „Orešnik“ ozbiljno je poljuljao spremnost Zapada da pošalje svoje trupe na teritoriju Ukrajine, piše kineski portal Sohu.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić započeo je posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će prisustvovati svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026, a sastao se i sa domaćinom skupa šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Niški opozicionar Dragan Milić i njegovi bliski saradnici postali su glavna tema u poslednje vreme, a njihove malverzacije ne prestaju da se otkrivaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), gde se sastao sa domaćinom skupa, šeikom Mohamedom bin Zajedom al Nahjanom.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
U najvećem sportskom rijalitiju na svetu, sukob između Sanje Kalinović i devojaka u Plavom timu ne jenjava i nikako ne mogu da pronađu zajednički jezik.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će dana ujutru biti hladno sa slabim i umerenim, na jugozapadu i jugu ponegde i jakim mrazem, a tokom dana biće umereno do potpuno oblačno i malo toplije vreme.
Predsednik Slovačke Peter Pelegrini, premijer zemlje Robert Fico i predsednik parlamenta Rihard Raši, najavili su da Slovačka neće više vojno pomagati Ukrajini.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da Sjedinjene Američke Države imaju pravo da deluju protiv drugih zemalja ukoliko procene da postoji pretnja po njihovu bezbednost i ponovio da ga u takvim slučajevima ograničava isključivo sopstveni moral, a ne međunarodno pravo.
Glumac Enis Bešlagić oglasio se iz bolnice, gde je završio na preventivnim lekarskim pregledima pred početak nove turneje, čime je svojom objavom na Fejsbuku nakratko zabrinuo javnost.
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar