Pred decom ubio bivšu ženu, tasta i taštu! Stravičan porodični pokolj na Pešteru
Enedin Turković (44) je, izbezumljen od besa, izrešetao bivšu suprugu Biseru (30) i skoro celu njenu porodicu u pešterskom selu Rasno kod Sjenice!
16.01.2024
17:23
Informer
Vesti
Pomahnitali Turković je pre tačno četiri godine upao u kuću bivše tazbine, pa na mestu ubio Biseru i njene roditelje, Fehima (64) i Šefku (61) Šemović, a teško ranio njenog brata Bekima i dvoje komšija koji su se tu zatekli.
Da sve bude još strašnije, masakr se desio naočigled Enedinove i Biserine dvoje dece - šestogodišnjeg sina i osmogodišnje ćerke, koji su samo čudom ostali nepovređeni. Posle krvavog pira, Enedin je pobegao i ubrzo se i sam ubio.
Kako su tada izjavili za Informer rođaci pobijenih, Enedin i Bisera su desetak godina bili u braku i živeli su u Berlinu. Razveli su se godinu dana pre pokolja i sud u Nemačkoj je tada dodelio decu Biseri, ali je Enedin imao pravo da ih viđa određenim danima.
Foto: informer.rs
Bisera je sa decom došla u Rasno kod roditelja mesec dana ranije i na dan ubistva trebalo je da se vrate u Berlin. Turković je takođe tih dana bio u rodnom kraju.
- Enedin je teško podneo razvod, ali ništa nije slutilo da će banuti u kuću mog brata sa pištoljem. Sve se dogodilo u subotu oko 11 sati pre podne, kada je Turković došao kod Biserinih roditelja da navodno vidi decu. Vrata mu je otvorila Bekimova supruga Edita. Ušao je u kuću i rekao: 'Došao vam je kraj', a onda je potegao pištolj i počeo da puca... Zatim je seo u auto i pobegao ka svom selu Doliće - ispričao nam je Ramiz, Fehimov rođeni brat.
Posle šest sati dramatične potrage, Enedin je lociran i opkoljen na jednom brdu u blizini svoje kuće. Tada je odjeknuo pucanj, kojim je i sebi presudio. Tokom uviđaja u kući Šemovića, pronađeno je 11 čaura ispaljenih iz "tetejca".
U selu Rasno su za ubijene imali samo reči hvale. Šemovići su, prema rečima komšija, bili dobrostojeća i poštena porodica.
- Fehim i njegova deca su oličenje poštenja, imaju prijatelje širom Srbije. Fehim je bio automehaničar, vredan i pošten čovek. Takva su mu i deca i supruga bili - kazao nam je komšija Adem Avdović.
Na drugoj strani, i meštani Dolića su imali izrazito lepo mišljenje o Turkoviću pa su ostali u čudu što je napravio takvo zlo:
Foto: informer.rs
- Bio je dobar čovek, nećete naći nikog u selu ko bi za njega mogao da kaže neku ružnu reč... Imao je teško detinjstvo, rano je ostao bez roditelja i od mladosti je vredno radio i borio se da stekne nešto. Nikad nije imao problema sa zakonom. Razvod od Bisere ga je mnogo pogodio, mislio je da mu se svet srušio. Ne opravdavam to što je uradio, ali pomračio mu se um. Možda je i umislio da više neće moći da viđa decu.
Ubijeni Šemovići su sahranjeni na obližnjem groblju u Rasnom, a ubica u svom rodnom selu.
Teško ranjeni Bekim Šemović je četiri dana ranije dobio dete i komšije i prijatelji su danima dolazili u njegovu porodičnu kuću da mu čestitaju. U trenutku kada se masakar dogodio, u kući porodice Šemović bile su komšije Z. A. i njen sin N. A., koje je Turković upucao u noge. Oni su najpre prebačeni u sjeničku, a zatim u novopazarsku bolnicu, gde su zbrinuti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić vratila je danas na fabrička podešavanja potrčka tajkuna Dragana Đilasa, Borislava Borka Stefanovića, koji je nju napao zbog reči koje je izgovorila u Briselu.
18.03.2026
21:03
Zastrašujuće pretnje na račun Republike Srbije, stigle su iz Hrvatske - bivši hrvatski ministar odbrane Ante Kotromanović rekao je da njegova zemlja poseduje projektile koji mogu direktno da pogode Beograd.
18.03.2026
22:58
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je sumanutu konstataciju "Kreni - promeni" - da SNS čipuje svoje glasače!
18.03.2026
20:32
Blokaderi nastavljaju sa pretnjama smrću predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću!
18.03.2026
18:26
Predsednik Aleksandar Vučić pozvao je građane da 21. marta prisustvuju velikom mitingu SNS-a u Beogradskoj areni.
18.03.2026
21:06 >> 22:09
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
16.03.2026
15:49
Na Informer televiziji, od danas je počeo prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
16.03.2026
07:26
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Menadžer Grada Beograda Miroslav Čučković izjavio je danas da je TBM mašina za kopanje beogradskog metroa završena u Kini i da će od 20. aprila biti poslata u Srbiju.
18.03.2026
21:00
Danas je potpisan ugovor sa lokalnom samoupravom Aranđelovca i time započeta prva faza rekonstrukcije Starog zdanja.
18.03.2026
22:00
Gorska služba za spasavanje uspešno je realizovala još jednu akciju na Rtnju kada su dve osobe ostale same na planini sa ispražnjenim telefonima i van staze.
18.03.2026
20:11
Skup u organizaciji "Medijske mreže" u Privrednoj komori Srbije okupio stručnjake koji poručuju da su za uspešnu energetsku tranziciju ključni ulaganja, stabilan sistem i dugoročno planiranje.
18.03.2026
19:22
Devetnaesta epizoda druge sezone "Političkog kviza" na Informer televiziji ostavila je gledaoce bez daha!
18.03.2026
19:00
Kina je započela direktne pripreme za mogući sukob sa Sjedinjenim Američkim Državama u narednim godinama, dok pažljivo analizira rat SAD protiv Irana kako bi otkrila slabosti američke vojne strategije, prenosi Blumberg.
18.03.2026
22:40
Iran i dalje transportuje sopstvenu naftu kroz Ormuski moreuz istim tempom kao pre početka rata, prema podacima Bloomberga.
18.03.2026
22:10
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je saučešće vrhovnom vođi Irana Modžtabi Hamneiju povodom smrti sekretara Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, kojeg je nazvao „istinskim prijateljem Rusije“, mudrim i dalekovidim političarem.
18.03.2026
21:40
Katarska rafinerija u Ras Lafanu zapalila se nakon iranskog udara, čime je pogođen jedan od ključnih energetskih objekata u Persijskom zalivu i otvorena nova faza eskalacije na Bliskom istoku.
18.03.2026
21:10
Glumac Sergej Marin (38) koji u seriji "Katarina Velika" glumi Grigorija Orlova, igrao je u srpskom hit filmu "Balkanska međa" (2019).
18.03.2026
21:05
Književniku Veselinu Dželetoviću, prema čijem romanu je snimljen film "Žetva", i ekipi koja je radila na ovom ostvarenju, nuđeni su milioni da iz filma izbace da su ljudi ubijani i kidnapovani na Kosovu i Metohiji, a njihovi organi vađeni u "Žutoj kući".
18.03.2026
14:10
Narodno pozorište u Beogradu saopštilo je da je preminula istaknuta umetnica Ljiljana Danilović Cincar.
18.03.2026
15:44
Danas je došlo do požara u srpskom paviljonu u Veneciji gde se održava čuveni filmski festival, a sada su se pojavile i prve fotografije sa mesta nesreće.
18.03.2026
15:07
Urednik rubrike Kultura na portalu Informer u svojoj kolumni piše o svojim utiscima filma "Žetva".
18.03.2026
10:25
Ukoliko su vam dosadne tradicionalne poze, onda je "jednorog" pravi izbor za vas. Garantuje nezaboravne orgazme i eksploziju zadovoljstva.
18.03.2026
23:20
Kuhinjski ormarići mogu brzo postati magnet za mrave, moljce i druge sitne napasti, ali postoji veoma jednostavno rešenje koje je prirodno i jeftino, lovorov list.
18.03.2026
21:40
Sigurno vam se bar jednom desilo da priključite telefon na punjenje, a baterija se uopšte ne puni. To ume baš da iznervira, ali rešenje je često jednostavnije nego što mislite, a pritom veoma jeftino.
18.03.2026
21:00
Hroničan umor, nervoza i pad energije mogu biti znak da organizmu nedostaje jedan važan vitamin iz B grupe koji ima veliku ulogu u radu mozga, proizvodnji energije i jačanju imuniteta.
18.03.2026
20:20
Mlad mesec u astrologiji simbolizuje nove početke, neočekivane prilike i sveže ideje koje dolaze u pravom trenutku. Sledeći put ćemo ga videti 19. marta, a ovaj ciklus posebno će osvežiti energiju i doneti šanse za napredak Ribama, Bikovima i Rakovima.
18.03.2026
19:00
Pevačica Tanja Savić prvi put je otvoreno govorila o estetskim intervencijama na svom licu, priznajući da se zbog pojedinih zahvata danas kaje.
18.03.2026
22:12
Pevačica Katarina Živković govorila je o aktuelnostima sa estrade, Milici Todorović, kao i sukobu Aleksandre Mladenović i Džejle Ramović.
18.03.2026
21:57
Pevač Emir Habibović sa suprugom Tamarom čeka dečaka, a lepe vesti podelio je sa svojim pratiocima na Instagram profilu.
18.03.2026
21:11
Pevačica Barbara Bobak žestoko je osudila sraman potez Tonija Cetinskog prilikom otkazivanja koncerta u Novom Sadu.
18.03.2026
20:30
Pevačica Dunja Ilić oglasila se putem Instagram profila i otkrila kako je zbog loše brige o svom zdravlju završila na infuzijama i u krevetu.
18.03.2026
18:42
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar