Zoran V. (48) koji je 26. januara 1998. godine ubio braću Hakiju i Jakuba Avdutija iz Prizrena u zgradi na Dorćolu optužen je za ovo mafijašku likvidaciju jer je te noći ostavio svoj DNK na "fantomki" i rukavicama koje je odbacio nakon zločina.
Optuženi Zoran V. je električar iz Novog Sada, koji je uhapšen sredinom decembra prošle godine zbog sumnje da je ubio braću Avduti. On je tada na saslušanju negirao da ima bilo kakve veze sa zločinom, ali kako kaže izvor iz tužilaštva dokazi dokazuju da je on presudio Hakiji i Jakubu Avdutiju.
Inače Zoran je hapšen 2013. godine zbog droge i oružja i osuđen je zbog toga na 4 godine zatvora.
Kada su se braća pojavila on je u Hakija ispalio tri metka, a u Jakuba dva. Nakon što je izrešetao braću koje je beogradska policija označila kao dilere droge, Zoran je pobegao, ali je tokom bekstva napravio veliku grešku, jer je "fantomku" i rukavice odbacio na stepeništu pre nego što je izašao iz zgrade.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Zorana V. (48) zbog sumnje da je 26. januara 1998. godine u zgradi u Zmaj Jovinoj ulici u Beogradu lišio života braću Avduti, Hakiju (42) i Jakuba (37), iz Prizrena.
Dane N. (41) ubijen je 20. januara kada je bio na slavi kod bivšeg tasta Miodraga B. (70) koji ga je nakon svađe izbo nožem nasmrt u dvorištu kuće u Batajnici. Neutešna porodica i prijatelji žale za Danetom od koga se opraštaju potresnim porukama na društvenim mrežama.
Policajka Suzana Joksimović (46) sahranjena je, a policija i dalje traga za vozačem "fijat pande" koji je ženu usmrtio 19. januara dok je šetala psa u Kumodraškoj ulici kod broja 122 u Beogradu.
Stanimir Brajković (74) brutalno je ubijen u ćeliji zatvora u Padinskoj skeli, a tamo je završio jer nije imao novca da plati novčanu kaznu zbog petarde koja je bačena sa terase njegovog stana. Zbog bezobzirnog nasilničkog ponašanja su optuženi Srećko S. (20), Saša S. (21) i Dalibor P. (21), a na optužnici protiv zaposlenih u zatvoru našla se i lekarka koja je navela da povrede koje je Stanimir zadobio nisu nastale nasilnim putem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Zorana V. (48) zbog sumnje da je 26. januara 1998. godine u zgradi u Zmaj Jovinoj ulici u Beogradu lišio života braću Avduti, Hakiju (42) i Jakuba (37), iz Prizrena.
Opozicioni korisnik društvene mreže Iks Vukša Dragović, koji je prethodne nedelje uzdrmao javnost Srbije objavivši detaljnu listu NVO hidre, kao i detalje na koji se način u našoj zemlji finansiraju neke od najpoznatijih i najvećih nevladinih organizacija, ali i onih blokaderskih, sada je otišao korak dalje.
Uticajni briselski list blizak najvišim instancama vlasti u srcu Evropske unije (EU) objavio je analizu kojom je žestoko udario na Hrvatsku, optuživši tu zemlju da čak ni više od tri decenije nakon sticanja nezavisnosti ona nije raščistila sa ustaškom prošlošću!?!
Glavni i odgovorni urednik Infornera komentarisao je prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" to da je NATO lobista Zdravko Ponoš bio prvi koji je objavio da je korišćen zvučni top.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Penzionisani zastavnik Radiša Paunić (57) koji je donirao kožu i spasao život Milu Ivanoviću (30) iz Branjeva u Republici Srpskoj, vratio se sa Klinike za opekotine su rodno selo Badovince.
Čuveni italijanski proizvođač superautomobila predstavio je ekskluzivni model „ferari“ 12Cilindri Manuale, opremljen inovativnim digitalnim sistemom koji simulira rad klasičnog mehaničkog manuelnog menjača.
Avio-kompanije i aerodromi traže hitnu obustavu EES sistema zbog haosa i praznih sedišta u avionima. YUTA apeluje na putnike da na aerodrome dolaze znatno ranije.
Kubanska državna Nacionalna elektroprivreda (UNE) saopštila je da se očekuje da će tokom dana 72 odsto te zemlje biti bez struje, tokom sati u kojima je potrošnja najveća.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp održaće odvojene sastanke sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim i sirijskim predsednikom Ahmedom al Šarom na marginama predstojećeg samita NATO u Ankari.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Muzička zvezda Jelena Karleuša ponovo je izazvala ogroman interes javnosti, ovog puta povodom promocije velikog koncerta koji će biti održan u Banjaluci 17.07.2026. godine.
Sin nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde Ivana Gvozdenovića privlači veliku pažnju na društvenim mrežama, i to ne zbog sporta, već zbog upečatljivog modnog izraza.
Pobednica "Zadruge 1" Kristina Kija Kockar ponovo je javno prozvala pevačicu Anabela Atijas, podelivši snimak sa njenog nastupa na kojem se vidi mali broj posetilaca.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.