Radoje Zvicer na severu Crne Gore: Političar tvrdi da taj deo niko ne kontroliše
Podeli vest
Radoje Zvicer, vođa kavačkog klana boravio je nedavno na jednom katunu na severu Crne Gore, na istom mestu gde se nalaze i osumnjičeni za brojna krivična dela Vuk Vulević i Ivan Delić, tvrdi predsednik Pokreta za promene (PzP) Nebojša Medojević
Naime, Medojević je rekao da ima informacije da je Zvicer bio blizu granice sa Kosovom i Metohijom.
Fotografije sa Skaja, kojima tužilaštvo dokazuje da su optuženi pripadnici "vračarskog klana", koji su prema optužnici predvodili Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara i odbegli Radoje Zvicer, koristili ovu aplikaciju prikazane su juče u sudnici Specijalnog suda, a na jednoj od njih je i optuženi Dario Đorđević, zvani Dekster.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) u naredna dva dana moralo bi podneti optužnicu protiv osumnjičenih za šverc 2,5 tone kokaina, ili će svi uhapšeni u akciji "General" biti pušteni na slobodu, jer ističe rok od šest meseci koji zakon ostavlja za podizanje optužnice u pritvorskim predmetima.
16.01.2025
08:00
"Imam informacije da je Zvicer dolazio na jedan katun na severu Crne Gore. Reč je o delu Rožaje-Hajla-Berane koji niko ne kontroliše. Tu se prelazi i krije se svašta”, rekao je Medojević u emisiji “Minula neđelja” na A plus televiziji.
Medojević tvrdi da se u tom delu Crne Gore kriju bezbednosno-interesantne osobe Vuk Vulević i Ivan Delić.
Optužnica Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore protiv Zorana Lazovića i Milivoja Katnića navodno otkriva poruke koje su preko Skaj aplikacije razmenjivali Radoje Zvicer, Veljko Belivuk i policajci koji su im omogućili da 2020. godine budu u Crnoj Gori na babine.
Specijalno državno državno tužilaštvo (SDT) pokrenulo je krivični postupak protiv optuženog vođe "kavačkog klana" Radoja Zvicera i još 12 osoba zbog stvaranja kriminalne organizacije i ubistva Rista Mijanovića.
09.01.2025
17:25
Foto: Foto: Nikola Babić
“Po mojim saznanjima tu je dolazio i Zvicer”, dodao je Medojević.
Na pitanje da li bezbednosne službe imaju ta saznanja, Medojević je odgovorio da su one u totalnom rasulu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fotografije sa Skaja, kojima tužilaštvo dokazuje da su optuženi pripadnici "vračarskog klana", koji su prema optužnici predvodili Nikola Vušović zvani Džoni sa Vračara i odbegli Radoje Zvicer, koristili ovu aplikaciju prikazane su juče u sudnici Specijalnog suda, a na jednoj od njih je i optuženi Dario Đorđević, zvani Dekster.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
Mario Martinović (30), vlasnik firme AutoCorner AB iz Varberga, nalazi se na Interpolovoj crvenoj poternici zbog sumnje da je prevario više švedskih kreditnih i leasing kompanija za ukupno 440.000 evra.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar