Traži se rekonstrukcija ubistva Kristine Kaplanović! Na suđenju Flekici advokati izjavili: Neko štiti sina biznismena, snimci su montirani!
Podeli vest
Suđenje Milošu Srebriću zvanom Flekica, optuženom za ubistvo Kristine Kaplanović (20), mlade radnice benzinske pumpe iz mesta Vilovo kod Nove Varoši, nastavljeno je danas u Višem sudu u Beogradu iznošenjem uvodnih izlaganja odbrane.
Srebrić je pravosnažno osuđen 22. jula 2021. godine za ubistvo Kaplanovićeve na 30 godina, ali je Apelacioni sud u Beogradu ukinuo presudu i slučaj je vraćen na ponovno suđenje, koje je počelo u oktobru 2023. godine.
Miloš Srebrić, zvani Flekica, u četvrtak će se iznova naći na optuženičkoj klupi u Višem sudu u Beogradu zbog ubistva radnice benzinske pumpe Kristine Kaplanović (20), 25. maja 2017. godine u Velikom Mokrom Lugu.
17.06.2024
23:08
U ovom postupku sudi se samo Srebriću pošto je drugooptuženi Stefan Rokvić, pravosnažno osuđen na godinu dana kućnog pritvora jer nije prijavio ubistvo Kristine Kaplanović na pumpi. Rokvićev otac je, inače, biznismen Danijel Rokvić i suprug pevačice Didi Janković.
Na početku suđenja, Srebrić se obratio sudskom veću i rekao da je obavešten da se protiv njega vodi postupak u Osnovnom javnom tužilaštvu u Velikoj Plani, ali da mu nije poznato za koje krivično delo i da ne zna o čemu se radi.
Miloš Srebrić, zvani Flekica, optužen za ubistvo Kristine Kaplanović (19)na benzinskoj pumpi u Velikom Mokrom Lugu u Beogradu 2017. godine, nalazi se u izolaciji u pritvoru i protiv njega je pokrenut disciplinski postupak.
U Višem sudu u Beogradu danas je ispitivanjem svedoka nastavljeno suđenje Milošu Srebriću, zvanom Flekica, koji je optužen da je 25. maja 2017. ubio u Velikom Mokrom Lugu radnicu benzinske pumpe Kristinu Kaplanović i ranio njenog kolegu D. S. tokom pljačke.
04.10.2023
16:03
Foto: Arhiva
Metak joj rasuo mozak
U uvodnom izlaganju Srebrićevi advokati Jugoslav Tintor i Vladan Jevtić su predložili rekonstrukciju ubistva, proveru autentičnosti snimaka kobne večeri, kao i utvrđivanje Srebrićevog izgleda.
Tokom tročasovnog izlaganja, oni su istakli da gotovo na svim snimcima nedostaju delovi, posebno u momentima kada je zabeleženo kretanje ljudi na pumpi. Zbog nedostatka pet minuta, sumnja se da su snimci montirani ili izmenjeni.
Advokat Tintor je da odluka Apelacionog suda koji je ukinuo prvobitnu presudu pokazuje da je prethodno sudslo veće rđavo radilo, te da su time devalvirali materijalne dokaze. Takođe je ukazao da su izjave svedoka Darka Stankova i Stefana Rokvića u koliziji sa medicinskim i telekomunikacionim veštačenjem.
U uvodnoj reči, Srebrićev branilac, advokat Jugoslav Tintor, istakao da su ključne stvari u tom sudskom postupku Stefan Rokvić i snimci sa sigurnosnih kamera pumpe.
Foto: Arhiva
Ubijena zbog 10.000 dinara
- U pitanju je specifično suđenje, jer je Apelacioni sud ukinuo presudu i naredio novi postupak pred potpuno novim sudskim većem. Razlog tome je to što je prethodno sudsko veće sudilo rđavo. Predmet je kontoverzan. Srebrić tvrdi da nije ubio Kristinu Kaplanović, imamo svedoka koji tvrdi da je 100 odsto prepoznao Srebrića kao počinioca, a suđenje traje sedam godina. Apelacioni sud ukazao je na to da su iskazi svedoka i Rokvića u suprotnosti sa onim što se vidi na snimcima sa nadzornih kamera. Oni kažu da je odeća napadača bila tamna, a na snimku se vidi da je svetla - rekao je Tintor.
Tintor je istakao da je Apelacioni sud naveo da nije utvrđeno da li su snimci sa nadzornih kamera autentični i zašto se snimanje prekidalo usred kretanja, ako su kamere podešene da snimaju kada kretanje postoji.
Foto: Arhiva
Uviđaj na pumpi gde je ubijena Kristina
- Nema dokaza da su se Srebrić i Rokvić čuli tog dana, Srebrića nema na ključnoj trasi, a Rokvić kaže da je bio kod njega i da je čačkao dva telefona. Apelacioni sud traži da se postave uslovi i raspored kamera kao te 2017. godine. Mora da se napravi plan rasporeda kamera na pumpi kakav je bio tada. Ono što je ključno jeste da li je svedok video desnu stranu lica napadača. Miloš Srebrić ima tu nesreću, ili sreću, da sa desne strane lica ima fleku. Ako je napadač maskiran, prvo što vidite je fleka na licu. Ako je video desnu stranu lica napadača, svedok je morao da vidi fleku. Smatram da fleka nije viđena i da to nije bio Srebrić - dodao je branilac.
Tintor je upitao zašto nije pretresana jedna od adresa porodice Rokvić, zbog čega Rokvičev telefon nije uzet na veštačenje, kao i zašto nije oduzet i veštačen njegov automobil kako bi bili izuzeti DNK tragovi, s obzirom na to da "Rokvić tvrdi da je Srebrić bio u njegovom automobilu i da je čak i povraćao".
Foto: Informer
Advokat Jugoslav Tintor
- Čovek koji dovozi ili odvozi učinioca, a to nije Srebrić, laže da je u pitanju Srebrić i dobija godinu dana kućnog zatvora. Suština ponovljenog postupka su snimci sa nadzornih kamera i rekonstrukcija događaja. Cilj ove zavere nije naneti zlo Srebriću, već doneti dobro Rokviću. Bio je potreban neko ko se uklapa u profil počinioca da bi se zaštitio Rokvić po svaku cenu, a Srebrić je bio savršena kolateralna šteta jer je ranije osuđivan - naveo je Tintor Tintor.
Srebrićev branilac Vladan Jevtić istakao je da odbrana ima 95 dokaznih predloga i nastavio sa njihovim iznošenjem tamo gde je stao na prethodnom ročištu. Predloženo je da se čitaju iskazi određenih svedoka i veštaka, a većina dokaznih predloga iznetih danas ticala se Stefana Rokvića, koji je pravosnažno osuđen na godinu dana kućnog zatvora sa nanogicom zbog neprijavljivanja ubistva Kristine Kaplanović, a za kog odbrana tvrdi da je tužilaštvo trebalo da ga tereti za teško ubistvo i da postoje šanse da je upravo on izvršilac ubistva ili da je prevozio izvršioca.
Advokat Jevtić zatražio je da Srebriću, posle sedam i po godina, pritvor bude ukinut i zamenjen blažom merom kućnog pritvora sa nanogicom. On je naglasio da Srebriću u zatvorskoj bolnici prepisuju jake lekove jer fizički i psihički ne može više da podnese vreme provedeno tamo, ističući da je Srebrić toliko dugo u pritvoru da "maltene nije upoznao svoje dete".
Međutim, tužilac se usprotivio ovom predlogu, a sud je odbio da Srebriću ukine pritvor.
Sledeće suđenje je zakazano za 14. mart.
Otac: Nijedna kazna nije dovoljna
Stanislav Kaplanović, otac ubijene Kristine izjavio je danas za Informer da suđenje dugo traje, a da nijedna kazna ubici nije uteha za smrt njegove ćerke. On i supruga ćive sada sami u selu Vilovo. Srednja ćerka im se udala pre nekoliko godina, dok je najmlađa upisala fakultet u Beogradu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Oružane snage Ukrajine otvorile su vatru na sopstvenu specijalnu jedinicu koja se povlačila u području Kovšarovke u Harkovskoj oblasti, izjavio je za RIA Novosti vojni ekspert Andrej Maročko.
U ruskoj Državnoj dumi pokrenuta je inicijativa da se trajno zabrani kupovina cigareta i vejpova svima koji su rođeni posle 2008. godine, bez obzira na to koliko budu imali godina u budućnosti.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je juče tokom drugog Kolegijuma naše televizije detalje o skandalu koji je paralisao srpsku javnost - poznati blokaderski profesor sociologije sa Filozofskog fakulteta u Novom Sadu uhvaćen je kako švercuje gomilu seksualnih pomagala.
Ministar odbrane Bratislav Gašić dočekao je noćas, na Aerodromu „Konstantin Veliki“ u Nišu, pripadnike Vojske Srbije koji su u proteklih osam meseci bili angažovani u Mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Republici Liban – UNIFIL.
U Srbiji se ujutru na jugozapadu, jugu i jugoistoku Srbije očekuje ponegde slab prizemni mraz, dok će tokom dana biti pretežno sunčano i toplo uz slab i umeren razvoj dnevne oblačnosti. Jutarnja temperatura biće od 2 do 10 stepeni, a najviša dnevna od 18 do 22 stepena.
Neobična scena dogodila se u Nišu kada je jedan od stanara koji živi u prizemlju, verovali ili ne, uključio svoju veš mašinu ispred prozora svoje zgrade.
Američki predsednik Donald Tramp nije pozvao ruskog predsednika Vladimira Putina na samit G20 u Majamiju, iako smatra da bi njegovo prisustvo na tom skupu bilo korisno.
Evropska unija dodatno komplikuje sopstvenu energetsku poziciju novim sankcijama protiv ruskih banaka, jer se otvara pitanje kako će ubuduće plaćati isporuke ruskog gasa, upozorio je predstavnik Rusije Kiril Dmitrijev.
Nuklearno oružje nije potrebno u sukobu sa Iranom, jer su Sjedinjene Američke Države, kako tvrdi Donald Tramp, već uspele da nanesu Teheranu ogromnu štetu konvencionalnim sredstvima, izjavio je američki predsednik.
Iran će odlučno uzvratiti ako Sjedinjene Američke Države prekrše primirje i obnove napade, upozorio je profesor Univerziteta u Čikagu Džon Miršajmer u emisiji na Jutjubu.
Rat između Austrije i Pruske koji se pominje u seriji "Katarina Velika" zapravo je poznat kao Rat za bavarsko nasleđe, manje poznat, ali politički izuzetno značajan sukob u evropskoj istoriji 18. veka.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
Ako tek sada prvi put čujete za Kivinovu metodu, niste jedini. Iako se ovaj trik za oralni seks na internetu opisuje kao "revolucionaran", mnogima je još uvek potpuno nepoznat.
Problemi sa internet konekcijom spadaju među najčešće tehnološke smetnje današnjice. U trenutku kada veza nestane, probajte sami tri trika, koji lako otklanjaju problem.
Proleće je ključno vreme za negu ruža, ali i period kada su posebno podložne bolestima. Jedna jednostavna, prirodna metoda može pomoći da ih zaštitite i sačuvate njihov lep izgled.
Afera između učesnice "Elite 9" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog (70) iz Severne Makedonije šokirala je javnost, a on se sada oglasio za medije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar