Porodica Ane Knežević, za čije se ubistvo sumnjiči njen suprug, državljanin Srbije David Knežević, objavila je nove dokaze koje su prikupili tokom godinu dana od njenog nestanka a koji, kako prenose američki mediji, inkriminišu njihovog bivšeg zeta.
Novi trag u potrazi za njenim telom, kako navode, moglo bi da bude to što je Knežević nekoliko dana pre nego što je iznajmljenim rent-a-kar automobilom, na kom je zamenio tablice otišao u Madrid, preko gugla pretraživao put od Madrida do Nacionalnog parka Tara.
Foto: Društvene mreže/ video printscreen
Podsetimo, Ana Knežević poslednji put je živa viđena u februaru prošle godine u zgradi u kojoj je živela u Madridu. Kako se sumnja, David Knežević od kog se razvodila sa kojim se sporila oko imovine tokom brakorazvodne parnice, iznajmio je kola u Srbiji, dovezao se do Madrida i maskiran kacigom ušao u stan, u kom je ubio i telo izneo u koferu.
- Porodica je prikupila i istražiteljima dostavila dokument na 32 stranice u kom se, između ostalog citiraju zabrinjavajuće onlajn pretrage, mesec dana pre nestanka Ane Knežević. On je 8. januara prošle godine na internetu pretraživao - "mešanje izbeljivača i hemijske reakcije amonijaka", zatim je šest dana kasnije, 14. januara, tražio uputstvo za put iz Madrida do Nacionalnog parka Tara u Srbiji - preneli su lokalni portali sa Floride do kojih otkrića je došla porodica nestale Ane Knežević, koja je bila rodom iz Kolumbije.
Istražitelji su tokom godine rekonstruisali Kneževićevo kretanje, pretraživali delove Italije kojima je prošao na povratku u Srbiju, ali Anini ostaci do danas nisu pronađeni. Međutim, posle dostavljanja novih dokaza američkom pravosuđu, ne isključuje se mogućnost da i Tara bude jedna od lokacija na kojima će pokušati da pronađu telo žene koje nema tačno godinu dana.
Foto: Društvene mreže
Među dokumentima se, kako dodaju, navode i dokazi da je jedini osumnjičeni za njenu otmicu i ubistvo 25. januara 2024. kupio "tešku rastegljivu foliju i lepljivu traku, laptop i podigao 10.000 dolara gotovine iz banke".
- Što se tiče motiva ubistva, dostavljeni dokumenti ukazuju da su imali nesuglasice oko novca i da su se oko toga i razvoda raspravljali preko aplikacije za komunikaciju vats ap. Nova dokumentacija uključuje i rokovnik u kom je zapisivao citate Staljina. Među njima je i jedan koji glasi: " Smrt rešava sve probleme. Nema čoveka, nema problema" - otkrivaju nove dokaze do kojih je došla porodica.
ANA KNEZEVIC'S DISAPPEARANCE 🧵
Ana Maria Knezevic, a 40-year-old Colombian American woman from South Florida, has been reported missing under suspicious circumstances in Madrid, Spain. Last seen on February 2, 2024, in Madrid's Salamanca quarter, her disappearance followed an… pic.twitter.com/pGvIhwKBiZ
— Deep Lore (@DeepLoreTV) February 21, 2024
David Knežević, podsetimo, uhapšen je tri meseca posle nestanka njegove supruge i to u trenutku kada je iz Beograda sleteo u Majami. Pred sudom je izjavio da nije kriv i da nije ubio svoju suprugu.
Tokom istrage, Više javno tužilaštvo u Beogradu je po zamolnici iz Amerike saslušalo brojne svedoke i pribavljalo druge dokaze.
Advokati i rođaci Ane Marije Henao Knežević koja je nestala početkom februara ove godine u Madridu, a za čiji nestanak i ubistvo je osumnjičen njen suprug Beograđanin, David Knežević, tvrde da su on i njegovi zastupnici doveli u zabludu mnjenje i da su dokazi protiv njega jaki i da on ne sme da bude pušten na slobodu uz kauciju.
Italijanska policija i američki Federalni istražni biro (FBI) od jutros pretražuju nekoliko lokacija u blizini Vićence u potrazi za telom Ane Knežević za čije ubistvo se sumnjiči njen suprug, biznismen iz Srbije David Knežević (36)!
Američki sud je po drugi put odbio da se Srbin David Knežević (36), koji se sumnjiči da je oteo i monstruozno presudio supruzi Ani Mariji Knežević, uz kauciju nađe na slobodi!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Advokati i rođaci Ane Marije Henao Knežević koja je nestala početkom februara ove godine u Madridu, a za čiji nestanak i ubistvo je osumnjičen njen suprug Beograđanin, David Knežević, tvrde da su on i njegovi zastupnici doveli u zabludu mnjenje i da su dokazi protiv njega jaki i da on ne sme da bude pušten na slobodu uz kauciju.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Vrhovno telo blokadera u Beogradu (VSD) zasedalo je povodom zahteva za krovno nepoverenje i izbacivanje čuvenog Gandija, odnosno blokadera Lazara Mišića, ali je sastanak eksplodirao u rat i opštu podelu!
Predsednik Saveza Srba iz regiona, Miodrag Linta, ocenio je danas da odluka suda u Šibeniku da krajiškoj Srpkinji Nikolini Bačkonja Filipović izrekne zatvorsku kaznu od 15 dana zbog toga što je na svom fejsbuk profilu objavila fotografiju svog sedmogodišnjeg sina sa šajkačom na glavi, badnjakom u ruci i tri podignuta prsta, kao šovinističku, sramnu i neprihvatljivu.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Ministarstvo unutrašnjih poslova upozorava građane na internet prevare, a žrtva može biti svako ko koristi telefon, računar, društvene mreže ili elektronsko bankarstvo.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da su radovi na izgradnji privremene podvodne brane na Dunavu koja bi trebalo da obezbedi nesmetan rad nuklearne elektrane Pakš "trka sa vremenom".
Ukrajinski predsednik se muči da pronađe nekoga sa dovoljnim uticajem da predstavlja Kijev pred Trampovom administracijom, a potencijalni kandidati se pokazuju nevoljnim da preuzmu iscrpljujući zadatak u kritičnom trenutku rata, prema rečima dva bivša visoka ukrajinska zvaničnika i četiri poslanika, piše briselski Politiko.
Viber je uveo novu AI funkciju zasnovanu na OpenAI tehnologiji, koja korisnicima omogućava da brzo dobiju rezime nepročitanih poruka u grupnim četovima.
Džini Lu, mops spašen iz trgovine psećim mesom u Južnoj Koreji, pobedio je na ovogodišnjem takmičenju za najružnijeg psa na svetu u petak u Santa Rosi u Kaliforniji.
Ljubomora može biti signal dubljih problema u vezi, a najopasnija postaje kada preraste u kontrolu i neosnovane optužbe. Psiholog objašnjava kada ona predstavlja problem, a kada nije loša.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.