• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: S.T.

10.02.2025

11:14

"Da zakoljem brata Srbina!" Ukrajinac iz Donjecka nožem divljao u Vranju!

Shuterstock

Vesti

"Da zakoljem brata Srbina!" Ukrajinac iz Donjecka nožem divljao u Vranju!

Podeli vest

Ukrajinac iz Donjecke oblasti pretio je radniku Centra za azil u Vranju, nakon čega je uhapšen.

Nakon što je u svojoj sobi u Centru za azil u Vranju vikom i pretnjom M.K (64), iz Donjecke oblasti na istoku Ukrajine, koji je smešten u Centar za azil u Vranju, uznemirivao ostale sunarodnike, korisnike centra, pokušali su da ga smire zaposleni u ovoj ustanovi.

Međutim, Ukrajinac je nastavljao sa svojim agresivnim ponašanjem, a pri ulasku radnika za prihvat, osumnjičeni  je uputio reči pretnje "da zakoljem brata Srbina".

Prema navodima iz Višeg javnog tužilaštva, Ukrajinac je uzeo nož u desnoj ruci i krenuo u pravcu oštećenog radnika sa namerom da ga ubode u predelu stomaka. Radnik je uspeo da pobegne, a o svemu su obavešteni policja i tužilaštvo. 

 

Foto: S.T

Više javno tužilaštvo u Vranju

 

 

Naloženo je zadržavanje Ukrajinca zbog krivičnog dela "ugrožavanje sigurnosti". Osumnjičeni Ukrajinac je u Vranju u Centru za azil od 11.06.2024 godine sa privremenom zaštitom. U centru je smešteno oko 140 Ukrajinaca od marta 2022. godine, kada je počeo rat između Ukrajine i Rusije. 

Na području Donjecke oblasti, sukobi su vođeni još pre desetak i više godina, kada je tadašnji ukrajinski režim, počeo da vrši represiju nad većinskim ruskim stanovništvom.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Strašne vesti stigle iz Ukrajine - gde su nestali ljudi?! Vojska dobila naređenje za mobilizaciju, a na kraju...
STRAŠNO

Strašne vesti stigle iz Ukrajine - gde su nestali ljudi?! Vojska dobila naređenje za mobilizaciju, a na kraju...

Ukrajinska vojska suočava se sa ozbiljnim problemima u popunjavanju jedinica, dok ruske snage nastavljaju sa sistematskim iscrpljivanjem ukrajinskih resursa na frontu. Prema najnovijim podacima, Kijev nije uspeo da ispuni plan mobilizacije, koji je predviđao regrutaciju 50.000 novih vojnika, već je prikupio svega 32.000, što dodatno pogoršava već tešku situaciju na terenu.

10.02.2025

11:40

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set