Najnovije obraćanje RIK-a: Saopšteno kada će biti objavljeni preliminarni rezultati
Podeli vest
U Srbiji se danas održavaju parlamentarni, pokrajinski i lokalni izbori u 65 opština.
Tačno u 20 časova zatvorena su birališta, a svi građani koji su se zatekli na biračkim mestima do 20 sati, moći će da iskoriste svoje biračko pravo i glasaju.
Premijerka Srbije Ana Brnabić nakon glasanja istakla je da veruje u pobedu i da je lista "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" jedina koja je izašla sa planom i programom pred građane Srbije.
Ministar finansija Siniša Mali glasao je danas na Zvezdari i tom prilikom je istakao da očekuje apsolutnu pobedu liste "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane", jer kako kaže naša zemlja se u poslednjih nekoliko godina promenila na bolje u svim sferama.
17.12.2023
20:05
Predsednik RIK Vladimir Dimitrijević otvorio je 7. večerašnju konferenciju obraćanjem javnosti.
- Obaveštavam vas da je završeno glasanje 17. decembra u Srbiji.
- Nakon unosa prvog zapisnika biračkog odbora, istovremeno na ekranima RIK-a počeće uživo praćenje parlamentarnih izbora. To znači da će se uživo pratiti rezultati izbora po svakom biračkom mestu, ovi rezutati osvežavaće se na svakih 5 minuta.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naglasio je kako očekuje veoma dobru izlaznost na izborima i da veruje u ubedljivu pobedu, jer je uveren, kako je rekao, da je politika liste "Srbija ne sme da stane" garant uspeha i progresa naše zemlje.
Prve informacije o rezultatima današnjih izbora, analize stručnjaka i sve aktuelnosti pratite na Informer TV u emisiji "Izborna noć" sa početkom u tačno 20 časova.
17.12.2023
19:54
- Ono što je obaveza RIK-a je da sutra nakon 20h održi konferenciju o preliminarnim rezultatima nakon zbira glasova sa svih biračkih mesta. Sav ostali izborni materijal ostaje da se čuva u opštinskim odborima. Nakon završetka ove konferencije za medije, pozivam sve predstavnike medija i posmatrače da u holu uživo pratimo rezultate glasanja Izbora.
- Ne možemo imati trenutnu izlaznost, to će biti deo preliminarnih rezultata sutra polse 20h.
- Izborni dan je imao više regularnosti nego bilo koji izborni proces, s tim što su se pojavljivali navodi na društvenim mrežama. Apelovali smo na državne organe da odmah reaguju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijerka Srbije Ana Brnabić nakon glasanja istakla je da veruje u pobedu i da je lista "Aleksandar Vučić - Srbija ne sme da stane" jedina koja je izašla sa planom i programom pred građane Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Eksplozije koje su jutros odjeknule u Ujedinjenim Arapskim Emiratima uznemirile su javnost. Građanima Srbije koji trenutno borave na teritoriji te zemlje stigao je apel da potraže zaklon. Na Bliskom istoku je u toku sveopšti rat.
Čuli smo jake detonacije, bacaju bobme na Abu Dabi. Mi čekamo dalje instrukcije, ali smo za sada bezbedni. Ovako u uključenje za Informer TV priča naš kolega Uroš Rstić koji se trenutno nalazi na odmoru u Dubaiju.
Leskovčanin V.S. koji se teretio da je ukrao ikonu Bogorodice sa Hristom koju je 2024. godine u Srbiju doneo pokojni monah sa Hilandara Velikosimnik Simeon Krajnović pravnosnažno je oslobođen optužbe.
Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak iz Dubaija na kojem se vidi muškarac koji plače dok posmatra dim i vatru iz hotela pogođenog iranskim dronom, nedaleko od njegove stambene zgrade.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, komentarišući američko-izraelske napade na Iran, izjavio je da je važno da Sjedinjene Američke Države postupaju odlučno, ali i da sukob ne preraste u širi rat.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Katarina Velika volela je muziku, ali je bila i njen pokrovitelj i veliki kulturni radnik za vreme svoje vladavine. Pisala je čak i libreta, a ponekad i pevala dvorske kantate.
Serija „Otvorena vrata“ odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Glumica Eva Ras kaže da je reditelj Dragoslav Lazić insistirao da se ljubi sa kolegom Draganom Zarićem na snimanju serije "Ljubav na seoski način" (1970).
Evropljani sve više vole kratka putovanja, posebno vikend odmore i produžene praznike. Najtraženije destinacije kombinuju kulturu, dobru zabavu i opuštanje, što ih čini idealnim izborom za brzi beg iz svakodnevnice.
Kejt Mos (52) se možda više ne pojavljuje na modnoj sceni kao ranije, ali definitivno nije zaboravila pistu, nedavno se vratila pred publiku na reviji Gučija tokom Nedelje mode u Milanu.
Programer Samija Azdoufala je slučajno otkrio propust koji mu je omogućio pristup hiljadama robot usisivača širom sveta, pokazujući koliko pametni domovi mogu biti ranjivi.
Mili koja se bavi jahanjem postala je viralna na TikToku nakon što je proverila da li će je konj prepoznati posle drastične promene boje kose, a snimak je za kratko vreme prikupio milione pregleda.
Muzičar Đorđe David gotovo nikada se ne pojavljuje u javnosti sa 18 godina mlađom suprugom Anom, a sada je došao sa njom na jednogodišnji pomen Saši Popoviću.
Finalno veče festivala "Pesma za Evroviziju 2026" održaće se večeras, a članice grupe "Harem Girls" i pevačica Ivana Krunić uspele da ukradu šou i pre samog početka programa - i to dolaskom na traktoru.
Estradni mag Saša Popović je pre smrti obezbedio stanove ćerki i sinu, što mu je bilo i najvažnije. Iako unuke, koje je željno iščekivao, nije dočekao, decu je na vreme zbrinuo.
Influenserka Sara Damnjanović, poznatija kao Sara TKD, trenutno je u Dubaiju, gde je nedavno odjeknulo bar pet eksplozija, nakon što je Iran pokrenuo kontranapade nakon zajedničkog udara Amerike i Izraela.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar