Obucite svoje dete za vrtić! Zaboravite na džemper i šavove
Podeli vest
Idealna kombinacija za vašeg mališana kad krene u vrtić podrazumeva kvalitetnu i mekanu garderobu...
Poznato je da deca u vrtiću najviše vremena provode u igri, trče, skaču, prevrću se, puze..., a sve te igrarije zahtevaju adekvatnu garderobu. Znamo, teško odolevate kupovini nekog interesantnog komada odeće za svog mališana, ali budite svesni da će on u toj garderobi najviše vremena provoditi u igri. Zato pogledajte savete stručnjaka s portala Yumama, koji vas uče kako da ne pogrešite.
Koliko su nam deca vaspitana, odnosno nevaspitana? Da li nove generacije imaju manje poštovanja prema autoritetima? Odgovore na ova i druga pitanja vezana za decu, ali i savremene roditelje, odgovoriće gosti "Info dana" vaspitačica Dijana Jovanović i rukovodilac aktiva direktora NBGD Darko Eger.
Novembar je tmuran mesec, ali deca rođena u to vreme su zaista izuzetna. Nauka je to potvrdila.
06.11.2023
08:30
Opipajte odeću
Ako uđete u butik i primetite da druge mame ili bake opipavaju garderobu, nemojte se iznenaditi, jer one samo proveravaju mekoću i kvalitet odeće. Postanite i vi "kontrolor" kako biste bili sigurni da je ono što kupujete prijatno za nošenje.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Darija Kisić posetila je u Bečeju, zajedno sa predsednikom te opštine Vukom Radojevićem, desetočlanu porodicu Lazić, gde je poručila da su porodice najveće bogatstvo i temelj svakog društva i države.
Dejzi (103), Irena (101) i Filis (103) otkrile su svoje tajne dugog života, što uključuje držanje "mlađeg muškarca u blizini".
05.11.2023
13:40
Deci je zbog igre toplije nego odraslima
Zaboravite na džemper
Roditelji često strepe da im se mališani ne prehlade, pa najčešće kupuju džempere. Greška! Deci je upravo zbog igre toplije nego odraslima, pa je zbog toga neophodno da ih oblačite slojevito. Debeli džemperi nisu pogodni za to, jer su glomazni, a dešava se i da "grebu" osetljivu dečju kožu, što kod mališana može da izazove nervozu.
Džins je ok, ali ne za igru
Teksas je izuzetno izdržljiva tkanina, pa bi sigurno bio najbolji izbor za dečje pantalone, ali on ima i jednu manu - neelastičan je. Deca u njemu ne mogu komotno da se igraju, osećaju se sputano, stalno ih nešto steže... Ako se ipak odlučite za džins, neka to onda bude mekši teksas, koji neće ometati pokrete deteta.
Pročitajte uputstvo za održavanje
Često se dešava da se već posle drugog pranja duks skupi, pa vam dete izgleda kao da je za dan poraslo tri centimetra. Ako se ne razumete u tkaninu, pitajte prodavačicu o kom materijalu je reč ili pročitajte uputstvo o održavanju. Nemojte da odustanete od kupovine neke stvari ukoliko se ona skuplja, što može biti slučaj sa pamukom, već kupite za broj veći odevni predmet.
Foto: Shuterstock
Kupite za broj veći odevni predmet
Što manje šavova
Kad krenete u kupovinu, držite se parole "što jednostavnije, to bolje". Za vaše dete je najbolje da nosi odeću sa što manje šavova, džepova i raznih "dodataka". Dešava se da suvišni štepovi grebu, a to će sigurno nervirati mališana.
Hulahopke za zimu
U hladnim danima je važno da noge budu dobro utopljene. Za devojčice postoji veliki izbor hulahopki u raznim bojama, što će njih posebno obradovati. Dečacima kupite pamučne "duge gaće", jer su zdravije i udobnije, a podjednako dobro greju.
Foto: Shutterstock
Dobra garderoba može da se nađe po različitim cenama
Skupo ne znači i najkvalitetnije
Kako bi stari majstori krojačkog zanata rekli, "tri puta meri, jednom seci". Nemojte da vas mrzi da obiđete više radnji, jer dobra garderoba može da se nađe po različitim cenama. Sve što je skupo ne mora da bude i kvalitetno.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Koliko su nam deca vaspitana, odnosno nevaspitana? Da li nove generacije imaju manje poštovanja prema autoritetima? Odgovore na ova i druga pitanja vezana za decu, ali i savremene roditelje, odgovoriće gosti "Info dana" vaspitačica Dijana Jovanović i rukovodilac aktiva direktora NBGD Darko Eger.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Dr Bojana Dimić Surla, redovni profesor dekan uputila je zvanični dopis studentima. U dopisu se navodi da će pokrenuti disiplinske mere protiv blokadera koji uključuju izbacivanje sa fakulteta. Ona se takođe u pismu izvinjava studentima koji žele da studiraju, a kojima je to onemogućeno zbog blokadera.
Republika Južni Sudan, najmlađa država na svetu, zvanično je potvrdila učešće na Specijalizovanoj izložbi EXPO 2027 Beograd, koja će se održati od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine sa temom "Igra(j) za čovečanstvo: sport i muzika za sve".
Vlada Republike Srbije usvojila je Odluku o utvrđivanju iznosa novčanih sredstava u 2025. godini za ostvarivanje prava na novčana sredstva za izgradnju, učešće u kupovini, odnosno kupovinu porodično-stambene zgrade ili stana po osnovu rođenja deteta.
Na farmi ovaca vlasnice Silvije Maletić u Bogatiću od januara je stiglo 140 prinova! Vredna Silvija je ispratila dolazak na svet svakog jagnjeta, a zbog posla čak i usred noći ustaje!
Severna Makedonija se još oporavlja od velike tragedije koja je zadesila ovu zemlju, kada je u noći između subote i nedelje stradalo 59 ljudi, a 196 povređeno u požaru u diskoteci "Puls".
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Čačku juče je obavljena obdukcija tela dvoje supružnika muškarca J.B. (76) i M.B (72) , koje je sin M.B. (41) usmrtio ubodima nožem. Otac i majka Čačanina preminuli su od posledica uboda u srce.
Bivši fudbaler Partizana i mlade reprezentacije Srbije i Crne Gore Andrija Delibašić (43) preminuo je ove srede posle borbe sa teškom bolesti, objavili su crnogorski mediji.
Andrija Delibašić, bivši fudbaler i trener, preminuo je danas u 44. godini života, a među prvima je na tužnu vest reagovao njegov bivši klub, španska Majorka.
Tužan dan za Srbiju, Crnu Goru, posebno navijače Partizana. Tragične vesti stigle su iz Podgorice, posle duge i teške bolesti preminuo je bivši napadač crno-belih Andrija Delibašić (43).
Evropa, posebno zemlje koje su susedi Rusije, pokušaće da spreče proces normalizacije rusko-američkih odnosa, izjavio je pomoćnik ruskog predsednika Nikolaj Patrušev.
Ruske vlasti pomno prate da li će Ukrajina slediti nameru Ruske Federacije i Sjedinjenih Američkih Država da učine sve da se krene ka mirnom kursu, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nekoliko sati nakon završetka razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog lidera Donalda Trampa, kijevski režim je sa tri drona napao objekat energetske infrastrukture u selu Kavkasko u Krasnodarskom kraju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Turske vlasti uvele su ograničenja pristupa društvenim mrežama, uključujući Iks, Jutjub, Instagram i TikTok, nakon hapšenja gradonačelnika Istanbula Ekrema Imamoglua i još 100 osoba, saopštila je organizacija "Netblocks".
Akcioni spektakl "Opaki radnik" ("A working man"), sa Džejsonom Stejtamom u glavnoj ulozi, u režiji Dejvida Ajera, a prema scenariju Silvestera Stalonea, stiže u domaće bioskope 27. marta.
Nedavno su se pojavili izveštaji da je "Dizni" ponudio Džoniju Depu ogroman honorar od 301 milion dolara kako bi se vratio u franšizu "Pirati sa Kariba"
Izložba umentičkih fotografija "Magi - kad krenem ka", posvećena muzičarki Margiti Stefanović (1959-2002) otvorena je večeras u Galeriji Doma omladine Beograda (DOB), gde će trajati do 30. marta.
Tanja Savić po prvi put se javno oglasila na prozivke pevača Nemanje Nikolića, pa iako joj nije svojstveno da komentariše kolege, žustro je odgovorila svom nekadašnjem saborcu.
Rada Manojlović važi za ženu čija lepota može da zavrti pamet svakom muškarcu. Ipak, njene ljubavi nisu imale srećan kraj, a to će se uskoro promeniti, tvrdi astrolog.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar