Očistite tepih bez puno muke! Ne treba vam hemija, spas je u jednom sastojku koji svi imate u kući
Podeli vest
Paul Brevster, stručnjak za podove, otkrio je da soda bikarbona može da učini čuda u čišćenju tepiha.
Tepisi s vremenom poprimaju neugodan miris, posebno ako su vlakna prekrivena dlakom kućnih ljubimaca i prolivenim pićem, zbog čega se mnogi pitaju kako mogu dubinski da se očiste kod kuće.
Renoviranje može doneti neočekivane radosti, a jedan par iz Londona doživeo je pravo iznenađenje dok je obnavljao svoj dom. Ispod starih dasaka otkrili su blago koje im je donelo mnogo više od uštede -pronašli su dijamantski parket vredan desetine hiljada funti.
Ako ispod tepiha stavite srebrni novčić, sreća i obilje neće napuštati vašu kuću.
19.04.2024
11:00
Paul Brevster, stručnjak za podove, otkrio je da jedan prirodni sastojak koji verovatno imate kod kuće može da učini čuda u osvežavanju tepiha, piše Express.
- Održavanje vaših tepiha čistim i bez neugodnih mirisa ne zahteva uvek jake proizvode iz prodavnice. Prirodni sastojci mogu da budu jednako učinkoviti i često su sigurniji za vašu porodicu i kućne ljubimce - objasnio je Brevster.
Čupavi ili šegi tepisi se sve više vraćaju u modu i postali su sastavni deo gotovo svih domova. Najčešće ih možete videti u dnevnim boravcima, ali i hodnicima, spavaćim sobama i kupatilima.
Nakon što je njihov voljeni pas preminuo, ožalošćena porodica odlučila je da sačuva njegovu uspomenu na originalan način - od njegovog krzna napravili su tepih.
08.09.2025
10:00
Stručnjak tvrdi da je najbolji prirodni sastojak za dubinsko čišćenje tepiha soda bikarbona.
- Soda bikarbona je prirodni sastojak za neutralizaciju neugodnih mirisa. Omogućuje učinkovito upijanje neželjenih mirisa. Pospite veću količinu po područjima gde se mirisi zadržavaju. Ostavite da odstoji najmanje 15 minuta, nekoliko sati ili preko noći. Nakon što sredstvo počne da deluje, usisajte ga kako bi miris bio svež. Ako imate kućne ljubimce ili malu decu, korišćenje sode bikarbone jednom mesečno može da pomogne u održavanju čistog, svežeg ambijenta - rekao je on.
Foto: Shutterstock
Kada se radi o čišćenju tepiha, tu su i eterična ulja, posebno čajevac ili lavanda.
- Nekoliko kapi pomešanih sa sodom bikarbonom ili sirćetom može poboljšati vašu rutinu čišćenja. Da biste koristili eterična ulja, jednostavno ih dodajte odabranoj smesi za čišćenje pre nanošenja na tepih - savetovao je Brevster.
Snažnu kombinaciju protiv tvrdokornih mrlja na tepihu čine soda bikarbona i sirće.
- Za nanošenje napravite pastu mešanjem dva sastojka i nanesite je na mrlju. Pustite da deluje nekoliko minuta, zatim obrišite čistom krpom. Nakon što se osuši, usisajte sve ostatke - rekao je.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Renoviranje može doneti neočekivane radosti, a jedan par iz Londona doživeo je pravo iznenađenje dok je obnavljao svoj dom. Ispod starih dasaka otkrili su blago koje im je donelo mnogo više od uštede -pronašli su dijamantski parket vredan desetine hiljada funti.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević potpuno je razobličio blokadersku glumicu Anđelku Stević Žugić koja je, podsetimo, otišla u Hrvatsku kako bi gostovala u jednoj tamošnjoj emisiji i na zastrašujuć način, verovali ili ne, pljuvala sopstvenu zemlju.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović, perjanica antisrspke televizije N1, masno je slagala da je unuka čuvenog srpskog akademika i arhitekte, pokojnog Nikole Hajdina, i to iskoristila kao jedan od glavnih aduta da sebi "podigne" status i postane poželjan kandidat za blokadersku listu na izborima.
Šačica blokadera danas je u Novom Sadu još jednom pokazala svoje pravo lice lažne elite, a među njima su, verovali ili ne, bili i pojedini profesori koji su u kameru pokazivali srednji prst.
Jovanka Žitea, kraljica vlaške magije, otkriva tajne Jabukovca! Od udara groma i vila, do tri braka i zabrane ulaska u crkvu - ovo je njena neverovatna priča.
Miodrag P. (48), vozač „forda“ koji je u ponedeljak izazvao stravičan sudar na auto-putu kod Hrtkovaca, živeo je u Surčinu sa suprugom i dve ćerke, a prema rečima komšija, poslednjih meseci se oporavljao od teške povrede noge i retko vozio.
Beogradska policija uhapsila je A. M. (79) zbog sumnje da je u porodičnoj kući u Vrčinu, nakon bizarne svađe oko računa za struju, potegao kuhinjski nož na svog unuka A. M. (35) i naneo mu povrede.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ukazuјe na porast broјa slučaјeva nepropisne vožnje kolovoznom trakom namenjenom za kretanje vozila iz suprotnog smera, što predstavlja јedan od naјtežih saobraćaјnih prekršaјa.
Predsednici Rusije i SAD Vladimir Putin i Donald Tramp tokom telefonskog razgovora izrazili su "slične ocene" o ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, kaže pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Američki marinci pokrenuli su program razvoja bespilotnog teretnog helikoptera, dodelivši ugovor vredan 15,5 miliona dolara kompanijama Sikorsky i Robinson Unmanned.
Pretnje Volodimira Zelenskog da će uvesti sankcije Tel Avivu ukazuju na razdor između šefa kijevskog režima i premijera Izraela Benjamina Netanjahua, izjavio je bivši premijer Ukrajine Nikolaj Azarov, prenose RIA Novosti.
Glumica Đovana Antoneli (50), koju publika širom regiona i danas pamti kao Žade iz serije "Zabranjena ljubav", i dalje privlači veliku pažnju javnosti.
Komšije muzičke zvezde Zorice Brunclik presrećne su što se pevačica vratila na scenu nakon dva meseca pauze koju je imala zbog lošeg zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar