Hortenzija je jedna od najlepših biljaka koja može dugo da cveta, ako se pravilno neguje i održava. Postoji jednostavan trik koji će pomoći ovom cveću da se podigne u slučaju da dođe do propadanja.
Hortenzija je višegodišnja biljka sa prelepim zelenim lišćem i cvetovima u različitim bojama, kao što su ružičasta, plava, ljubičasta, bela, pa čak i crvenkasta. Zbog svog atraktivnog izgleda, često je prvi izbor za ukrašavanje dvorišta, a koristi se i za pravljenje živih ograda. Iako je moguće saditi je tokom cele godine, najbolje je to učiniti u proleće ili jesen, kada su vremenski uslovi povoljniji.
Cveće hortenzije traje do kraja leta, a zanimljivo je to da je moguće promeniti boju cvetova jednostavnom metodom. Međutim, sušni periodi i visoke temperature mogu brzo da oštete njene cvetove, naročito ako su izloženi direktnoj sunčevoj svetlosti, ali to ne znači da je biljka zauvek uništena.
Stručnjaci iz male porodične cvećare u Ontariju podelili su na društvenim mrežama jednostavan način za "oživljavanje" uvenule hortenzije. Objasnili su da nije neobično da hortenzija izgleda uvelo zbog nedostatka vode ili velikih vrućina, ali da se biljka gotovo uvek može povratiti.
Stručnjakinja je pokazala kako to možete postići za samo nekoliko sati. U svom videu je prikazala kako zalivanje sa vrha ne pomaže jer voda ne može da prodre kroz suvu zemlju, pa je preporučila metodu uranjanja.
Foto: Shuterstock
Za ovu tehniku, potrebno je koristiti toplu vodu, koja je katalizator za bržu hidrataciju, ali paziti da nije previše vruća da ne bi oštetila korenje. Takođe, biljku treba prskati vodom kako bi se sprečilo isparavanje sa površine lišća. Ako se hortenzija stavi u hladniju prostoriju, sa temperaturom između 5 i 10 °C, proces hidratacije će biti ubrzan.
Video je pokazao kako se biljka oporavlja u roku od nekoliko sati, iako su neki cvetovi ostali uvenuli. Preporučila je da se takvi cvetovi uklone kako bi se sprečile bakterijske i gljivične infekcije.
Hortenzije krase dvorišta širom Srbije, ali pošto je hladno vreme pred nama, važno je znati kako ih negovati u toku zime kako bi u proleće bile lepe i raskošne.
Hrizanteme ili jesenje ruže su cveće koje oplemenjuje balkone i terase tokom jeseni i zime, a poznati stručnjak za cveće Dejan Dragićević je otkrio za Informer.rs kako da ih pravilno negujemo.
Kraj leta za mnoge znači i kraj uživanja u cveću i boravku u bašti, ali to uopšte ne mora da bude tako, naprotiv. Važno je samo se odaberu prave biljke za jesenje žardinjere i imaćete savršene boje i otporne cvetnice koje će vas radovati sve zime.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hortenzije krase dvorišta širom Srbije, ali pošto je hladno vreme pred nama, važno je znati kako ih negovati u toku zime kako bi u proleće bile lepe i raskošne.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je juče na pitanje koje interesuje celu Srbiju - Šta će se dogoditi sa našom zemljom ako na predstojećim izborima pobede blokaderi.
Zamenik ruskog premijera Marat Husnulin otkrio je kako je došlo do toga da predsednik Rusije Vladimir Putin otputuje u posetu Marijupolju u martu 2023. godine, u jeku borbi na ukrajinskom frontu.
U prvom Kolegijumu Informer TV, posle 11 časova objavljujemo audio-snimak GOSI službe sa blokaderskog plenuma na kome blokaderi jedni druge najstrašnije optužuju, pljuju, obračunavaju se među sobom i najavljuju nova izbacivanja zbog "neposlušnosti".
Dok se svet sve oštrije deli na tabore i dok se od gotovo svih država svakodnevno ultimativno zahteva da izaberu stranu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je dokazao da vodeći mudru i nezavisnu politiku uspeva da drži otvorena vrata Srbije i prema Istoku i prema Zapadu.
Blokaderi i njihovi takozvani "aktivisti" doživeli su još jedan brutalni šamar od naroda, ovog puta u Aranđelovcu, gde se njihov najavljivani skup pretvorio u pravu cirkusku predstavu i epsku sramotu.
Antisrpska histerija u režiji podgoričkih medija ponovo dostiže svoj vrhunac. Preko režimskih novina "Vijesti", javnosti se serviraju smernice za vođenje spoljne politike po kojoj prema Hrvatima treba biti strpljiv, dok sa Srbijom treba držati distancu.
Požar u Deliblatskoj peščari zahvatio je između sedam i osam odsto šume, a nadležni očekuju da će, iako se i dalje širi, u narednih nekoliko dana biti stavljen pod kontrolu.
Na graničnom prelazu Evzoni beleže se kilometarske kolone i višesatna zadržavanja zbog masovne smene turista. Na ulazak u Grčku, prema prvim informacijama, čeka se više od tri sata.
Pripadnici policije uhapsili su B. Ž. (54) iz Ražnja zbog sumnje da je izvršio dva krivična dela polnog uznemiravanja na štetu dve maloletne devojčice sa teritorije ove opštine.
D. K. iz Smedereva, B. Ć. iz Čačka, D. S. iz Kragujevca, M. K. iz Ovče, M. R. iz Kruševca i N. S. iz Čačka saslušani su juče u Višem javnom tužilaštvu u Smederevu zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo Neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Žena iz Splita, S. Š., godinama je uspevala da ubedi desetine ljudi da je doktorka, da radi u Ministarstvu odbrane Hrvatske i da ima veze kojima može da reši svaki problem, od zapošljavanja do sređivanja penzija i kredita, a kada su žrtve ostale bez desetina hiljada evra, razotkrivena je jedna od najbezočnijih prevara u regionu.
Halil Sulejmanović (62) iz Bosne i Hercegovine, uhapšen je 6. avgusta u italijanskom gradu Sasariju, nakon što je ukrao kamion natovaren voćem i povrćem i pokušao da pobegne policiji.
Nizak vodostaj rizikuje zaustavljanje teretnog saobraćaja na ključnom delu Rajne ove nedelje, efektivno deleći kritični plovni put na dve odvojene zone, saopštilo je danas Savezno udruženje nemačkog rečnog brodarstva (BDB).
Sve ono čime je obilovala naslovna strana Večernjih novosti tog 10. avgusta 1954. ukazivalo je na tektonske poremećaje u svetskom poretku i na nove lokalne ratove, iako je od završetka onog svetskog, najvećeg koga je svet ikad video, prošlo tek svega devet godina.
Zamenik ruskog premijera Marat Husnulin otkrio je kako je došlo do toga da predsednik Rusije Vladimir Putin otputuje u posetu Marijupolju u martu 2023. godine, u jeku borbi na ukrajinskom frontu.
Rusija je rasporedila tri prstena protivvazdušne odbrane kako bi ojačala zaštitu Moskve, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Junajted njuz, prenosi Ukrinform.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Pevačica i glumica Jelena Gavrilović prisetila se izuzetno zahtevnog snimanja ostvarenja "Srpski film", otkrivši da je zbog jedne scene morala da stoji čak 17 sati gola.
Nadica Zeljković, majka bivše voditeljke Kristine Kije Kockar, prokomentarisala je sukob sa Anabelom Atijas, ali i prekid prijateljstva ćerke sa pevačicom Katarinom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.