PREČICE NA TASTATURI KOJE ĆE VAM OLAKŠATI POSAO! Evo šta označavaju dugmad od F1 do F12!
Podeli vest
Svako od nas se bar jednom zapitao čemu služe dugmići pri vrhu tastature obeleženi F1 do F12. Verovatno ih koristite samo da pojačate zvuk ili osvetlite i zatamnite ekran. To su, međutim, prečice koje vam umnogome mogu olakšati rad za računarom. Njihova funkcija se može razlikovati od vrste računara koji posedujete, a možete im svrhu menjati i sami.
Glumica Suzana Petričević otkrila je kako je tekla njena borba sa karcinomom dojke od trenutka kad je napipala kvržicu i dobila dijagnozu do operacije i procesa izlečenja.
29.03.2021
15:28
F1
Otvara meni za pomoć kada ga pritisnete sa tasterom Windows
Kada se pritisne sa tasterom Ctrl, sakriva ili prikazuje meni za formatiranje teksta u Word-u i Excel-u
F2
Alt + Ctrl + F2 otvara biblioteku dokumenata u Microsoft Office-u
Editujete obeležen folder ili ime fajla u Windows Explorer-u
F3
Otvara prozor za pretragu u Windows Explorer-u
Shift + F3 menja mala slova u velika i Caps u Word-u
Otvara pretragu u Chrom-u i Firefox-u
Foto: Pexels
F4
Alt + F4 zatvara prozor
Postavlja kursor na adress bar u Explorer-u
F5
Započinje slajdšou u PowerPoint-u
Refrešuje otvorene stranice u pretraživaču
Otvara Find i Replace u Microsoft Office
F6
Ide na sledeću stranu u podeljenim prozorima u Wordu-u
Ctrl + F6 omogućava lak prelazak među Word dokumentima
F7
Alt + F7 provera gramatike i pravopisa u Word-u
Shift + F7 otvara Thesaurus (rečnik sinonima) u Word-u
F8
U Excel-u, omogućava obeležavanje više polja kursorom
Otvara Safe Mode u Windows-u
Foto: Pixabay
F9
Ctrl + F9 dodaje prazna polja u Wordu-u
Apdejtuje polja u Word-u
F10
Otvara Meni
Ctrl + F10 povećava spušten prozor u Word-u
Shift + F10 obavlja istu radnju kao desni klik miša
F11
Prikazuje i izlazi iz prikaza celog ekrana u pretraživaču
Shift + F11 dodaje novu tabelu u Excel-u
F12
Otvara Save As u Word-u
Shift + F12 čuvanje Word dokumenta
Ctrl + F12 otvara Word dokument
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glumica Suzana Petričević otkrila je kako je tekla njena borba sa karcinomom dojke od trenutka kad je napipala kvržicu i dobila dijagnozu do operacije i procesa izlečenja.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom današnjeg Kolegijuma jezive detalje o tome kako su dvojica muškaraca iz Kraljeva pripremali atentat na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
Predsednik SNSD Milorad Dodik poručio je danas da je solidaran sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u trenutku kada bezbednosne službe hapse osumnjičene za planiranje atentata na njega.
U isto vreme dok je vlada Srbije vodila pregovore sa firmom Džereda Kušnera povodom zgrade bivšeg Generalštaba, slične pregovore vodila je i Albanija. Samo nekoliko dana pre intezivne prljave medijske kampanje protiv investicije Trampovog zeta, specijalni tužilac Mladen Nenadić boravio je u Tirani, na sastanku sa tamošnjim kolegom.
Stojan Marković, vlasnik portala "OzonPress" doslovno je preko svog "blatoida" kritikovao državu zbog hapšenja osumnjičenih za planiranje atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Sa dolaskom lepšeg vremena otvara se i prilika da pokrenete sezonski posao i ostvarite značajnu zaradu upravo u periodu kada potražnja za određenim uslugama naglo raste.
Zbog sumnje na kontaminaciju salmonelom, proizvođač "Rostocker Wurst- und Schinkenspezialitäten GmbH" objavio je povlačenje svojih proizvoda "Frühstücksknacker" sa tržišta.
Dan Muzeјa Vuka i Dositeјa i njegova 77. godišnjica, biće obeležen u subotu, 28. februara otvaranjem foto-dokumentarne izložbe Muzeј ćirilice u Rači kod Baјine Bašte.
Tragična smrt Novosađanke Tijane Radonjić (19), koja je prošlog maja stradala tokom parasejlinga u Budvi, i dalje potresa javnost, a iako je Osnovno državno tužilaštvo u Kotoru zaključilo da nema odgovornosti za njenu pogibiju, porodica nastradale devojke ne prihvata takvu odluku.
Severnokorejski lider Kim Džong Un dodelio je svojoj maloletnoj ćerki visoku funkciju u Upravi za raketne snage, koja nadgleda nuklearni arsenal zemlje, preneli su južnokorejski mediji pozivajući se na visokog državnog zvaničnika i obaveštajne izvore.
Britanska vlada saopštila je da je formirala vojni štab od 70 pripadnika u okviru planova za uspostavljanje multinacionalnih snaga za Ukrajinu, uz izdvajanje 200 miliona funti državnih sredstava za pripreme mogućeg raspoređivanja trupa.
Osoba koja je izazvala eksploziju kod službenog automobila saobraćajne policije kod Savelovske železničke stanice u Moskvi je 22-godišnji muškarac iz Udmurtije na jugu Rusije.
Od postapokaliptičnih pustinja i svemirskih prostranstava do ratnih rovova i psiholoških drama, ovo su filmovi koji su obeležili savremenu kinematografiju i osvojili najprestižnije svetske nagrade.
Poznati glumački bračni par iz serije "Igra sudbine" , Kristina i Vladan Savić odavno su uplovili u bračne vode, a na njihovom venčanju kum je bio glumac Dragan Vujić Vujke.
Na društvenim mrežama osvanula je prepiska učesnika Eegora s fanovima, u kojoj navodi da je u studiju na Košutnjaku slomljen kran, što će znatno odložiti planirane nastupe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar