Ovo su znaci da ste loši u krevetu! Da li se prepoznajete?
Na znakove koji govore da ste vi ili vaš partner loši u krevetu treba obratiti pažnju, ako želite da poboljšate svoj seksualni život.
24.10.2024
23:20
Shutterstock
Hi-Tech
Digitalni kondomi predstavljaju inovaciju na globalnom tržištu, ali nisu poput standardne zaštite jer nemaju fizički oblik, već postoje isključivo u digitalnom formatu.
Ova nova aplikacija, nazvana "Camdom", dizajnirana je da zaštiti privatnost korisnika i očuva dostojanstvo, ali ne pruža zaštitu od polno prenosivih bolesti.
- Camdom je vaš digitalni kondom koji onemogućava bilo kome da bez vašeg pristanka fotografiše ili snima intimne trenutke - objašnjavaju tvorci ove ideje iz nemačke kompanije Billy Boy, poznate po proizvodnji kondoma.
Jednostavno je - dovoljno je da otvorite aplikaciju pre intimnog odnosa i time zaštitite svoju digitalnu privatnost, navode stručnjaci, ističući da je softver za bezbednost veoma jednostavan za upotrebu, kao i pravi kondom.
Camdom je zapravo zaštita prilagođena savremenom dobu, u kojem se intimni sadržaji često snimaju i distribuiraju bez pristanka.
Foto: Shuterstock
Prilikom korišćenja, korisnici aplikacije približe svoje pametne telefone i prevuku virtuelno dugme koje blokira kamere i mikrofone na oba uređaja.
Ako neko pokuša da snima, oglašava se alarm koji upozorava partnera na potencijalno kršenje privatnosti. Camdom istovremeno može blokirati više uređaja, osiguravajući maksimalnu zaštitu.
Objavljivanje takvih intimnih sadržaja bez saglasnosti može izazvati ozbiljne posledice po psihičko, lično i društveno stanje žrtve. Studije Škole zdravlja i nauke Egas Moniz u Portugalu ističu da ovakva iskustva često dovode do poniženja, anksioznosti, depresije i smanjenog samopouzdanja, prenosi "Nypost".
Tvorac Camdoma, Felipe Almeida, veruje da će aplikacija doprineti smanjenju ovakvih problema.
- Pametni telefoni danas predstavljaju produžetak našeg tela i na njima čuvamo osetljive podatke. Zato smo razvili prvu aplikaciju koja može da blokira kameru i mikrofon korišćenjem Bluetooth-a - objasnio je Almeida.
Aleksander Struman, brend menadžer kompanije Billy Boy, dodaje da je Camdom digitalni čuvar nove generacije.
- Billy Boy je brend poznat po zaštiti ljudi u analognom svetu, a sada smo želeli da napravimo korak dalje i zaštitimo digitalnu generaciju od pretnji s kojima klasičan kondom ne može da se izbori - zaključio je Struman.
Na znakove koji govore da ste vi ili vaš partner loši u krevetu treba obratiti pažnju, ako želite da poboljšate svoj seksualni život.
24.10.2024
23:20
Ova žena iako ima već 96 godina, ostavila je svog partnera bez imalo kajanja jer smatra da zaslužuje bolje i više. Njegove "crvene zastavice" je javno sa svima podelila i sve nasmejala.
23.10.2024
18:00
Da li ste znali da se muški polni organ smanjuje sa godinama? Otkrivamo vam šta je ključno što utiče na muškost jačeg pola.
21.10.2024
11:00
Tifani je otkrila da obožava da spava sa starijim muškarcima i pojasnila zašto voli dede iz staračkih domova.
18.10.2024
21:00
110. 08. 2026. u 16:30
210. 08. 2026. u 16:30
110. 08. 2026. u 13:28
210. 08. 2026. u 13:28
U prvom Kolegijumu Informer TV, ekskluzivno smo objavili nove dosijee sa spiska od 99 kandidata sa "studentske", blokaderske liste koje su oni sami "studenti", blokaderi-plenumaši predložili za "vetiranje", odnosno izbacivanje.
10.08.2026
14:53
I nasilnik i ekstremista Miša Bačulov, poznat po uništavanju javnih zgrada u Novom Sadu nasilnih protesta, ima svog kandidata za poslanika na blokaderskoj listi.
10.08.2026
14:59
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je obilazak Zlatiborskog okruga, a tom prilikom brutalno je odgovorio na novo kukanje i paniku privremenih institucija u Prištini, koje su usplahireno potrčale u Brisel da se žale zbog najave Beograda o mogućoj promeni vodotoka reke Ibar.
10.08.2026
18:00
Sremskomitrovački blokader Milivoj Đorđić, poznat po nasilničkom ponašanju je pre samo nekoliko dana na društvenoj mreži "Fejsbuk" objavio da bi, nakon eventualne pobede blokaderske liste, svim političkim neistomišljenicima koje pogrdno naziva "botovima", trebalo "odseći vrhove svih prstiju na rukama - da botovi budu obeleženi i bez noktiju do kraja života".
10.08.2026
17:24
Novinar Uroš Piper žestoko je raskrinkao opasne namere blokaderskog novinara Aleksandra Dikića, koji je u svom sramnom tekstu bez trunke blama izneo uvijene pretnje smrću predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću!
10.08.2026
17:00
Vatrogasci se već danima neumorno bore sa vatrenom stihijom u Deliblatskoj peščari, dok se u veliku akciju gašenja požara uključila i Vojska Republike Srbije.
10.08.2026
18:05
Utjeha i deo barske rivijere usred sezone ostali su i do 28 sati bez struje za tri dana, pa turisti prekidaju letovanje i odlaze.
10.08.2026
17:00
Penzioner iz Niša Zoran Lazarević (77) ponovo je, osmi put zaredom, pobedio na takmičenju za najduže brkove
10.08.2026
15:55
U blizini autoputa kod Umčara danas je izbio požar.
10.08.2026
15:43
Kompanija „Dunav osiguranje” nastavlja tradicionalnu akciju osiguranja vikendica i apartmana na Kopaoniku, a od ove godine i na Goču i Goliji.
10.08.2026
15:16
Nestanak Nikole Mitića 10. avgusta 2020. godine isprva je tretiran kao običan slučaj nestale osobe, kada je porodica objavila njegovu fotografiju u javnosti, verujući da je reč o misterioznom nestanku.
10.08.2026
18:04
Barska policija uhapsila je državljanina Azerbejdžana O. I. (34), osumnjičenog za seksualno uznemiravanje maloletne strane državljanke na plaži u Šušnju.
10.08.2026
17:21
Policija u Sremskoj Mitrovici rasvetlila je tešku krađu na štetu vlasnika kuće u okolini grada i uhapsila K. P. (22), zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio ovo krivično delo.
10.08.2026
17:02
Tinejdžerka (18) nožem je kasno sinoć napala i isekla maloletnicu (15) u centru Beograda.
10.08.2026
15:34
B.Ž. (54) iz jednog sela kod Ražnja mesec dana seksualno je uznemiravao devojčice od desetak godina da bi 7. avgusta bio uhapšen nakon što su roditelji maloletnica alarmirali policiju.
10.08.2026
15:13
10.08.2026
06:52 >> 17:38
Mađarski premijer Peter Mađar rekao je da je zemlja izbegla energetsku krizu uprkos riziku od zatvaranja nuklearne elektrane Pakš.
10.08.2026
18:00
Ukrajinski dronovi uništili lanser ruskog S-400 u blizini Gelendžika na Crnom moru.
10.08.2026
17:30
Gabrijel Atal tvrdi da Rusija pokušava da utiče na francuske izbore 2027. i optužuje Nacionalno okupljanje da je „objektivni saveznik“ Moskve.
10.08.2026
17:00
Rusija planira da broj balističkih raketa za istovremeni napad na Ukrajinu poveća sa 77 na 200, tvrdi ukrajinski komandant Robert Brovdi.
10.08.2026
16:30
Među onima koji su prednjačili u najprljavijoj kampanji protiv muzičke zvezde Jelene Karleuše našao se i hrvatski modni kreator Juraj Zigman, kog je upravo ona svojevremeno proslavila i pogurala na veliku scenu.
10.08.2026
17:00
Na društvenim mrežama može se videti najezda Hrvata koji likuju nad otkazanim koncertom Jelene Karleuše, što ne bi bilo iznenađujuće da isti ti glasovi ne dolaze iz zemlje koja bez problema slavi masovna fašistička okupljanja na kojima se ori poklič "Za dom spremni".
10.08.2026
17:43
Pevačica Kaća Živković progovorila je iskreno o suprugu Nebojši Stojkoviću Stojketu i sinu Stefanu
10.08.2026
16:22
Marko Janjušević Janjuš uživa na moru sa ćerkom Krunom, a tamo je doživeo neočekivani susret sa bivšom devojkom, koja ga je iznenadila svojim priznanjem.
10.08.2026
14:50
Nakon silnih haosa koji su se izdešavali u predhodnom periodu između Asmina Durdžića i Maje Marinković, došlo je do šokantnog preokreta koji je zapalio javnost.
10.08.2026
14:06
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.