MISLITE DA VAS JE NEKO UREKAO? Ova ŽIVOTINJA to može da otkrije!
Podeli vest
Ako mislite da vas je neko urekao ili strahujete od istog, savetujemo da nabavite mačku zato što one mogu da osete negativnu energiju
Mačke su poznate kao isterivači zlih duhova iz domova. Ako vidite mačku da dugo sedi u jednom delu prostorije i gleda u nešto, to može biti pokazatelj prisustva zlih duhova.
Dejan Zagorac, urednik edicije o gastronomskoj baštini Srbije za Informer.rs otkriva šta zapravo čini srpsku gastronomiju.
24.02.2022
17:37
U takvim situacijama je preporuka zapaliti pelin i zadimiti kuću. Kada se mačka mota nekome oko nogu, tada s njim deli svoju pozitivnu energiju, zapravo je prenosi na njega. Zato nije pametno odgurivati je od sebe u strahu od dlaka jer za mačke kažu da su čarobne životinje.
Zanimljivo je kako ove životinje u kući i oko nje najviše borave na mestima gde je najviše negativne energije. U Rusiji imaju ritual da pre useljenja u novi dom, u njega najpre puste mačku. Ona tada eliminiše negativnu energiju starih vlasnika i unosi pozitivnu. Naime, mačke žive u visokim energetskim zonama. Jačina moći zavisi od toga kojoj vrsti pripada. Tako se, recimo veruje da persijske, Sfinks, Reks i Mankin rase mačaka imaju duplo više magičnih i isceliteljjskih sposobnosti u odnosu na druge.
Nije svejedno ni koje boje je mačka:
Crna - povezuje se s kultnim moćima, vešticama, magijom i zaštitom. Crne mačke imaju veliku moć upijanja negativne energije i donose mudrost i moć dobrog rasuđivanja.
Crvena - vežu se uz mušku energiju i privlače novac.
Plavkasta ili sivkasta - pomaže u održavanju osećaja sreće, ljubavi, mira, kao i emocionalne stabilnosti.
Bela - mačke ove boje smanjuju stres i imaju energiju koja privlači dobro zdravlje.
Dvobojna - donose dugovečnost i uspeh.
Trobojna - štite od zla i privlače prosperitet i sreću.
Prugasta - privlače veselje i dobro raspoloženje i štite od stresnih situacija
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik SAD Donald Tramp koristi politički pritisak na ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog kako bi ga primorao na pregovore s Rusijom, tvrdi britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Popularna ideja u Kijevu da se pregovori s Rusijom odlože dok Ukrajina ne postigne taktičku prednost ne čini se održivom, piše novinarka Betani Eliot za „Unherd“.
Samo vas gledam kako nasedate, po ko zna koji put, na isti fazon. Kako vas žedne preko vode prevode oni koji bi u ime i za račun vaših nada i snova želeli da se dočepaju vlasti, prigrabe političku kontrolu, ekonomske i prirodne resurse, oslabe Srbiju i stave je pod svoju kontrolu.
Na takozvanim studentskim protestima jedna starija gospođa doživela je veliku neprijatnost kada je pokušala da prođe, a blokadari su je namerno maltretirali.
Danas je specijalni program Informer televizije usled najavljenog generalnog štrajka Antisrpske opozicije i studenata. Od ranih jutarnjih sati, na ulicama su naši reporteri koji izveštavaju o situaciji na ulicama. U našem studiju u okviru emisije "Info jutro" koju vodi naša Jovana Radović, prvi gosti koji će komentarisati ovu temu, jeste Đorđe Milićević, ministar bez portfelja, kao i Miša Ilić iz Instituta geopolitičkih studija "Geopolitikon".
U specijalnom programu "Informer" televizije u okviru emisije "Prve info" , gost kod Miloša Kostadinovića je Andrijana Arnautović iz Srpske radikalne stranke koja je prokomentarisala pokušaj generalnog štraka od strane antisrpske opozicije.
Potencijalno pripajanje Grenlanda SAD i napredak ruske vojske u Časovom Jaru, komentarisali su gosti emisije "Rat uživo" geopolitički analitičar Dragan Petrović i profesor Milan Petričković sa Fakulteta političkih nauka.
Gosti "Info jutra" bili su Nenad Vuković iz Društva lobista Srbije i ekonomista Vladimir Đukanović, govorili su o aktuelnoj temi uvećanja bogatstva bogataša.
Učenik 4. razreda Ekonomsle škole D.T. u Bečeju uputio je jezive pretnje učenicima i nastavnicima koji žele da pohađaju nastavu i koji žele da idu u školu, a koji se nisu odazvali blokadi škole.
Mnogi se zato žale i na nesanicu, oslabljen apetit, ali i ponekad nesnosne bolove u plućima jer kašalj nikako da stane. Sve počinje od simptoma prehlade, visoke temperature, curenja nosa i bolova u grlu, a zaraženi nisu ni svesni da pravi izazov tek dolazi.
Ministarstvo prosvete Srbije uputilo je danas dopis direktorima osnovnih i srednjih škola, u kome navode da ako štrajk nije organizovan u skladu sa zakonom, zaposleni nemaju pravo na zaradu.
Cene evrodizela i benzina evropremijum BMB 95 biće ograničene i narednih šest meseci, propisala je Vlada Srbije. Cena dizela za poljoprivrednike ostaje nepromenjena, litar će koštati 179 dinara.
U Srbiji je pokrenuta inicijativa da HPV vakcina bude obavezna. Inicijativu je pokrenulo Udruženje za borbu protiv raka grlića materice i jajnika "Progovori".
Zoran V. (48) električar iz Novog Sada koji je optužen da je 26. janura 1998. godine u Ulici Zmaj Jovina na beogradskom Dorćolu, ubio braću Avduti, Hakija i Jakuba, iz Prizrena, mogao bi da bude osuđen na 40 godina zatvora.
Košarkaški savez Srbije (KSS) uputio je zvanične čestitke Nikoli Jokiću na njegovom izboru za startera na NBA Ol-star utakmici, koja će se održati u San Francisku.
Polako, ali sigurno, nam se bliži završnica Evrolige. Partizan i Crvena zvezda u igri su za plasman u narednu fazu takmičenja, a s obzirom kakva je konkurencija, situacija nije laka i menja se iz dana u dan. O tome svedoči i raspored, a mi vam predstavljamo kompletan put večitih do kraja regularnog dela sezone.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković nakon što je predao meč u polufinalu Australijan opena poručio je da u ovom trenutku ne zna kako će se odvijati njegova dalja saradnja sa aktuelnim trenerom, Endijem Marejem.
Fudbalski klub Crvena zvezda u drugom delu sezone, po svemu sudeći, doživeće ogromne promene u svojoj defanzivnoj liniji! Šansu bi, prema određenim najavama, ubuduće mogao da dobije levi bek iz Gane Ebenezer Anan (22), na koga dosad na "Marakani" nisu ozbiljno računali.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je danas da je u 2024. godini oko 450.000 ljudi potpisalo ugovor o služenju vojnog roka sa Ministarstvom odbrane Rusije.
Južnokorejski vojni zvaničnici saopštili su danas da se Severna Koreja priprema da pošalje dodatne trupe u rat u Ukrajini, uprkos velikim gubicima među vojnicima koji su već upućeni na ratište.
Sjedinjene Američke Države uhapsile su 538 ilegalnih imigranata i proterale stotine njih u okviru masovne operacije sprovedene samo nekoliko dana nakon što je Donald Tramp započeo svoj drugi predsednički mandat.
Južnokorejski sud odbio je danas zahtev tužilaštva za produženje pritvora smenjenom predsedniku Jun Suk Jeolu zbog krivične istrage o pokušaju uvođenja vanrednog stanja 3. decembra, javlja Jonhap.
Rusija je ukrala projekat hipersonične rakete od Sjedinjenih Američkih Država tokom mandata bivšeg predsednika Baraka Obame, izjavio je predsednik SAD Donald Tramp u intervjuu za Foks njuz.
Na zvaničnim stranicama Evrovizije na društvenim mrežama objavljeno je da će Hazel Bruger, Sandra Studer i Mišel Hunciker voditi ovogodišnje najveće muzičko takmičenje u svetu koje će se održati u Bazelu u Švajcarskoj.
Demi Mur, legendarna holivudska glumica, konačno je dočekala svoju prvu nominaciju za Oskara. Nakon što je zapažena ulogom u filmu "Supstanca", njeno ime sada se nalazi među favoritima za prestižnu filmsku nagradu.
Porodica Adaktar prošla je ovih dana kroz pravu agoniju jer je Adamova i Anđelina tek rođena ćerkica završila u bolnici. Ipak, sve se dobro završilo, a majstor za izradu obrva ispričao je za Informer kako se malena Aja Avala sada oseća.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar