Sesilija Haris, trener mnogih javnih ličnosti, ističe da kraćim, a češćim vežbanjem zadržavate motivaciju i sprečavate povrede.
23.01.2023
13:01
Reklo bi se da se ovde se akcenat stavlja na neodgovornost roditelja, tačnije majke, koja dozvoljava da takoreći neko drugi odgaja i čuva dete:
- Ne mogu da razumem majke koje malu decu, a i veću ostavljaju da im ih drugi čuvaju po ceo dan i noć. Ja sam za da ih neko pričuva nekoliko sati ili pola dana kad porast, ali po ceo vikend ili tako nešto ne. Što si ih rađala da ti ih drugi čuvaju - glasi mišljenje ove osobe, za koju se kroz pisanje ne može odrediti da li je muško ili žensko.
Ipak, komentari koje je osoba dobila su bili raznoliki:
- Daleko od toga da treba pljuvati i osuđivati, ali ekstremnu sebičnost ne treba normalizovati. Da, roditeljima treba odmor, ali nije u redu svoju decu non stop ostavljati nekome, dok ti ideš okolo i ispunjavaš svoje potrebe. Deci trebaju i majka i otac i ako niste u stanju većinu vremena da provodite sa decom, jer vas to smara i bitniji su vam hobiji, kafenisanja sa prijateljima svaki dan, nemojte da ih rađate. Nije u redu prema deci.
Foto: Shutterstock
čuvanje dece
- Ja znam za slučaj da su mama i tata otišli na odmor od 20 dana i ostavili svoju bebu staru 4 meseca, babi na čuvanje. Mislim ok, treba mami i tati odmor, ali meni nije normalno da si od svoje bebe odvojen tako dugo, pogotovo majka, za koju je beba najviše vezana dok je tako mala. Malo se ide tu u krajnost, pojedini roditelji su strašno sebični, a na prvom mestu bi trebalo da im bude dete.
- Budite srećni da ima ko da čuva. Nemam još decu, ali plašim se jednog dana, kad bude ko će da ih pričuva kad bude trebalo. Majka mi umrla, otac daleko u drugom gradu, babe i dede stari, ko zna da li će i doživeti unuče. Da li ću imati svekrvu i kakvu, pitanje je sad. Nije mi baš svejedno.
- Meni je to zadovoljstvo. Nismo svi isti.
- Ti izgleda nemaš decu!
- A šta će biti mom detetu s mojim roditeljima?
- Tebe očigledno niko nije čuvao i nisu te naučili da gledaš svoja posla.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar