• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/J.G.

17.04.2023

15:10

U ČEMU NAJČEŠĆE GREŠIMO kada se neko ponaša loše prema nama? Psihoterapeut ima odgovore!

Shutterstock

Lajfstajl

U ČEMU NAJČEŠĆE GREŠIMO kada se neko ponaša loše prema nama? Psihoterapeut ima odgovore!

Verovatno ćete pomisliti kako to da mi grešimo, a drugi se ponašaju loše, međutim postoje stvari koje radimo tada, na svoju štetu.

Verovatno vam se nekada desilo da vas neko ne tretira kako zaslužujete. Možda je to u toku svađe, raskida, rasprave... Međutim, takođe postoje velike šanse da u takvim momentima i vi činite određene greške, koje samo na kraju vama štete.

Detaljnije o tome koje su to greške, objasnio je psihoterapeut Marko Jovašević:

  • Verovanje da je održavanje mira najbitnije.
  • Krivljenje sebe.
  • Traženje opravdanja za ponašanje te osobe.
  • Traženje neke lične priče kod te osobe i spajanje te priče sa sadašnjim ponašanjem.
  • Guranje sopstvenog nezadovoljstva tom situacijom pod tepih.
  • Normalizacija lošeg ponašanja pod izgovorom da je to deo odnosa ili veze.
  • Pokušaji da se kroz takvu situaciju povećava stepen tolerancije.

Da li se prepoznajte u nekoj od njih?


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Važno je da se pozicioniramo tu": Sandra Božić o detaljima skupa zakazanog za 27. jun!
Politika

"Važno je da se pozicioniramo tu": Sandra Božić o detaljima skupa zakazanog za 27. jun!

Članica predsedništva Srpske napredne stranke i potpredsednica Pokrajinske vlade Vojvodine Sandra Božić pozvala je sve građane da dođu na skup u subotu 27. juna na platou ispred Narodne Skupštine i istakla da će građani moći da vide snažnu, većinsku i jedinstvenu Srbiju, kao i da će pored poruka koje će biti poslate, imati priliku da iznesu i svoje mišljenje o određenim temama.

26.06.2026

07:30

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set