Horori nisu samo na filmovima! Ovo su mesta paranormalnih pojava u Srbiji!
Podeli vest
Svi smo u detinjstvu imali strah od mraka ili nekog čudovišta čuvenih horor filmova, međutim te pojave nisu samo tamo negde u Americi, ima ih i ovde, poput onih iz Đavolje Varoši, planine Radan i mnogih drugih.
Kada govorimo o paranormalnim pojavama ne mislimo nužno na duhove, nego i na mesta gde se i dan danas mogu osetiti tragovi jezivih stvari koje su se tamo dogodile nekada davno.
Poznata reč za jezivo biće iz mitologije koja ustaje noću i hrani se krvlju svojih žrtava , vampir, je reč srpskog porekla koja se odomaćila u stranim jezicima upravo iz razloga što je prvi slučaj u Evropi zabeležen baš u Srbiji.
Američka agencija NASA objavila je neobičnu sliku jezivog lica na Jupiteru, a snimci su nastali prilikom prolaska letelice Džuno kraj planete 7. septembra i to pred obeležavanje praznika Noći veštica.
29.10.2023
20:45
Dvorac Kapetanovo
Prvi na ovoj listi je dvorac Kapetanovo se nalazi u Vojvodini u blizini mesta Stari Lec. Dobio je ime po Milanu Kapetanovu koji je bio jedan od vlasnika. Legenda kaže da je prvi vlasnik zamka bio Botka Bela koji je bankrotirao 1938. godine, nakon čega se njegova žena polila benzinom i zapalila, a sve što je ostalo je bio pramen njene plave kose koji je kružio oko dvora.
Taj pramen dugo je obletao oko dvorca. Legenda kaže da se, posle ove tragedije, svake godine na Svetog Iliju, u jednoj od odaja zamka pojavljuje senka plavokose žene.
Foto: Vikipedija
Vampirska vodenica
Sava Savanović je najpoznatiji srpski vampir, a njegova vodenica je nadaleko čuveno mesto gde se dešavaju paranormalne pojave. Prema legendi, nju pohodi Sava koji se ubio zbog nesrećne ljubavi koju je osećao prema jednoj pastirici. Ovde se gosti dočekuju sa vencem belog luka, a noću huk vetra stvara jeziv osećaj.
Foto: Informer
Planina Radan
Na jednoj od uzbrdica na ovoj planini se prema pričama pojavila gravitaciona anomalija koja čini da se vozila koja se kreću nizbrdo navodno podižu. Iako je libelom ustanovljeno da je anomalija samo iluzija, ljudi se i dalje fascinirano vozikaju padinom na Radanu i užvaju u nestvarnoj vožnji.
Foto: Topličkevesti
Bela žena sa smederevskog puta
Ova legendaje malo novija i nastala je osamdesetih godina kada je jedan mladić navodno povezao stoperku koja ga je pozvala da svrati na ručak u njenu kuću. Nakon tri dana se vratio u njen dom u blizini Smedereva, ali je vrata otvorila starica koja mu je saopštila da je ona preminula pre više od pet godina u saobraćajnoj nesreći i da on nije prvi, a ni poslednji, koji je traži.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznata reč za jezivo biće iz mitologije koja ustaje noću i hrani se krvlju svojih žrtava , vampir, je reč srpskog porekla koja se odomaćila u stranim jezicima upravo iz razloga što je prvi slučaj u Evropi zabeležen baš u Srbiji.
U velikoj akciji policije rano jutros uhapšeni su visoki opštinski funkcioneri, bivši zaposleni u EPS, kontroverzni biznismeni, ali i čelnici Fudbalskog kluba i njihove supruge.
Ruska teška bespilotna letelica „Merlin-VR“ uspešno je korigovala udar vazdušne bombe FAB-1500 na veliko okupljanje ukrajinske pešadije, koja se skrivala u bunkeru na desnoj obali Dnjepra u Hersonskoj oblasti. O tome izveštava dopisnik RIA Novosti, koji je pratio rad posade drona 18. armije ruske grupacije snaga „Dnjepar“.
Predsednik Narodne Republike Kine Si Đinping uputio je srdačnu čestitku predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću i srpskom narodu povodom važnih trenutaka u bilateralnim odnosima između dve zemlje.
Počasni konzul Srbije u Izraelu Aleksandar Nikolić, prof. dr Mina Zirojević iz Instituta za uporedno pravo i Marko Miškeljin iz Centra za društvenu stabilnost gostujući na Informer TV govorili su o svim mogućim scenarijima primirja između Izraelaca i Palestinaca.
Nova emisija "Astro Zapisi" na Informer televiziji, bavila lošim aspektima koji se nalaze u zenitu, a utiču na razne loše situacije u kojima se trenutno nalazi naša zemlja.
Srpski i izraelski državljanin Alon Ohel nalazi se u zatočeništvu Hamasa od 7. oktobra 2023. godine, gde je mučen i teško ranjen, a njegovo stanje je krajnje kritično. Usled odlaganja oslobođanja talaca, Alon nije pušten, što dovodi u pitanje da li će on živ dočekati slobodu i proglašenje primirja, otkrivaju stručnjaci.
Na krovovima objekata u okviru Rafinerije nafte Pančevo izgrađena je i puštena u rad solarna elektrana ukupne snage od 610 kWp, odnosno 550 kW priključne snage na električnu mrežu. Očekivana godišnja proizvodnja elektrane iznosi 656 MWh.
U zlatiborskom selu Mačkat od 14. do 16. februara održaće se tradicionalna 23. po redu Pršutijada, a u ovo selo u danima manifestacije okupiće se izlagači suvomesnatih proizvoda iz celog zlatiborskog kraja.
Kako portal NS Uživo nezvanično saznaje, u policijskoj akciji koju je sprovela PU Novi Sad, slobode su lišena 3 lica, od kojih je jedan R.B. (1984) iz Novog Sada i njima se na teret stavlja neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Državljanki Srbije (34) koja se sumnjiči da je u grčkom letovalištu Leptokarija ubila supruga, Kostasa Siamitrasa (58), danas će se naći pred tužilaštvom kada će imati priliku da iznese odbranu, a kako se saznaja, postoje pretpostavke da je Kostas živ zakopan, a da je motiv ubistva finansijske prirode!
Viši sud u Užicu očekuje rešenje Apelacionog suda u Kragujevcu o tome da li će Alija Balijagić (66) iz Crne Gore, osumnjičen za ubistvo brata i sestre Jovana i Milanke Madžgalj, biti isporučen crnogorskom pravosuđu.
Najbolji košarkaš sveta Nikola Jokić (29) pre tri godine dobio je prvu MVP nagradu za najboljeg igrača NBA lige, a sada je otkriveno da je intervju povodom tog priznanja dao, ni manje ni više, nego u alkoholisanom stanju! To je otkrio novinar Majk Singer u svojoj knjizi "Zašto tako ozbiljno", koja je posvećena upravo Jokiću.
Prava prenosa koje je dosad imala televizija "Sport klub" ubuduće će biti pod okriljem Telekom Srbije, što znači da bi sportske događaje koji su emitovani na pomenutoj televiziji u budućnosti mogli da gledate na Telekomovim kanalima.
Predsednik Košarkaškog kluba Partizan Ostoja Mijailović izneo je lična očekivanja pred Kup Radivoja Koraća, koji večeras počinje u Nišu i trajaće do 15. februara i tom prilikom izrazio nadu da će sve proći u miru i sportskom duhu.
Košarkaši Partizana sutra (18.00 Arena 2 premijum) započinju borbu u Kupu Radivoja Koraća, a prvi stepenik im je tim Vojvodine. Iako na papiru ogromni favoriti, crno-beli ništa nisu prepuštali slučaju, već su maksimalno spremili susret sa Novosađanima.
Uvek mi se dopadala Micićeva veština, jedva čekam da ga upoznam kao čoveka i saigrača, izjavio je Kevin Durant povodom dolaska srpskog reprezentativca u Finiks Sanse.
Seizmolog Akis Celentis objavio je danas novu analizu o seizmičkoj aktivnosti na Santoriniju i Kikladima, potvrdivši da postoji mogućnost zemljotresa jačine šest stepeni Rihtera u tom području.
Predsednik Državne dume Rusije Vjačeslav Volodin oštro je kritikovao novi zakon Evropske unije koji dozvoljava upotrebu praha od larvi žutog brašnastog crva u prehrambenoj industriji.
Ako Rusija proceni da je NATO oslabljen, mogla bi biti spremna da započne „široko rasprostranjen rat“ u Evropi u roku od pet godina, saopštila je Danska vojna obaveštajna služba (DDIS), prenosi Politiko.
Pozorišna, filmska i televizijska glumica Lukrecija Brešković je preminula, imala je 84 godine. Ovu tužnu vest je potvrdila njena prijateljica i glumica Perica Martinović.
Glumac Piter Nevi Tuijasopo, poznat po ulogama u filmovima "Ulični borac", "Neophodna grubost" i "Paklene ulice", preminuo je u 61. godini, potvrdio je njegov sin Manoa Piter Tuijasopo u objavi na Fejsbuku.
Legendarni glumac Ljubomir Bandović retko deli detalje o svom privatnom životu, ali je jednom prilikom govorio o svom detinjstvu i zdravstvenim poteškoćama sa sluhom s kojima se suočavao.
Film "Pedeset nijansi sive" postao je jedan od najuspešnijih erotskih filmova svih vremena, a glumci Dakota Džonson i Džejmi Dornan otkrili su detalje sa snimanja ovog ostvarenja.
Nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak na kom Marko Janjušević Janjuš proziva Maju Marinković na račun njenog izgleda i estetskih korekcija, ona se oglasila za Informer i otkrila u kakvom su sada odnosu.
Anađela Đuričić pala je na šarm Nenada Marinkovića Gastoza, ne znajući da je on za to uzeo veliki honorar. Vesna Rivas otkrila je da njen, kako ga zove, rijaliti sin debelo naplaćuje vezu sa Crnogorkom.
Đina Džinović, ćerka folkera Harisa Džinovića i modne kreatorke Meline Galić, otputovala je biznis klasom u Dubai, gde uživa u luksuzu koji pruža ovaj grad, a na društvenim mrežama odmah se pohvalila provokativnim fotografijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar