Turisti u ledu zatekli neverovatan prizor! Pronađeno je u savršenom stanju nakon 1.000 godina - detalji koje niko nije znao (VIDEO)
Podeli vest
Dvoje nemačkih turista, sasvim slučajno su u ledu Ectalskih Alpa naišli na kostur 19. septembra 1991. godine, ne sluteću da je telo staro, zapravo, nekoliko hiljada godina.
Ceo proces prenosa kostura u Insbruk pratile su kamere, gde je otkriveno da se radi o dobro očuvanoj mumiji. Vest je munjevitom brzinom obišla planetu, priča o nepoznatom čoveku je postala senzacija. Ispostaviće se da će njegova sudbina postati "najstariji krimić na svetu".
Popularna platforma za gledanje filmova i serija, Netflix, već je nekoliko puta poskupela u poslednje vreme. Vrlo je moguće da ovde nije kraj povećanju cena.
29.02.2024
14:16
Naime, čovek iz leda, često nazivan samo "Eci", bio je visok 1,60 metara, težio je svega 55 kilograma i u trenutku smrti bio je star 45 godina.
Žena koja je nazvana "ženski Hulk" kaže da je njen inboks prepun poruka muškaraca koji pokušavaju da privuku njenu pažnju. Međutim, Džeki Korn (34) kaže da se većina momaka "plaši" njene snage.
29.02.2024
10:10
Kao najstarija prirodno očuvana mumija, Eci je pokrenuo revoluciju u istraživanju bakarnog doba (oko 3300 godina pre Hrista) u alpskom regionu. Na osnovu njegovog oruđa, odeće, zuba, tetovaža i sadržaja njegovog želuca, napravljena je detaljna rekonstrukcija njegovog života jer Eci naučnicima nije "doneo" samo skelet već i gotovo savršeno sačuvano telo sa kožom i unutrašnjim organima.
Na mestu gde se nalazila rana od koje je Eci umro naučnici su otkrili i tragove krvi što je sve do danas najstariji otkriveni uzorak ljudskih krvnih zrnaca, koja i inače spadaju u tkiva koja najbrže propadaju.
Najstariji krimić na svetu!
Ipak, najuzbudljiviji su bili poslednji Ecijevi dani, jer predstavljaju najstariju "krimi-priču" na svetu.
Eci je započeo svoj put na proleće, na šta ukazuju različiti tragovi polena u njegovom želucu. Dan pred smrt bio je učesnik borbe izbliza o tome svedoče rezovi i ogrebotine na njegovoj koži. Oko sat vremena pred smrt, Eci se gostio obilnim obrokom od alpskog kozoroga.
O tome kako je Eci umro naučnici i danas debatuju. Otkriveno je da je najverovatnije bio sterilan i zbog toga, vrlo moguće izopšten iz društva. Analiza skeleta otrkila je da je tokom života mnogo pešačio što nije karakteristično za ljude iz njegovog doba, pa su iz toga naučnici zaključili da je verovatno živeo kao pustinjak, sam u planini.
A sada dolazimo do trenutka Ecijevog ubistva. Godine 2001. u Ecijevom ramenu nađen je vrh strele koja je najverovatnije pripadala njegovom ubici. Pogodila ga je sa leđa. Eci je uspeo da slomi ostatak strele, ali je vrh ostao u njemu i nekoliko dana kasnije ga i ubio.
Za to vreme, nesrećni pračovek verovatno je tražio pomoć lutajući po ledenoj pustinji Alpa, zastajući samo da jede i tako makar malo povrati snagu (u želucu su pronađeni tragovi sušenog mesa kozoroga).
Na kraju, sam i zanemoćao Eci je pao u ambis i tu, sam i zaboravljen umro. Sneg i led sačuvali su njegovo telo sve do današnjih dana.
I, eto jednog neočekivanog obrta. Izopštenik i usamljenik ubijen s leđa, moguće čak i od pripadnika sopstvenog plemena, 5 hiljada godina kasnije postao je slavan i oko njega se svakodnevno gura gomila naučnika i radoznalaca.
Dodi Fajed, koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći u Parizu zajedno sa princezom Dajanom, uvek će biti povezan sa tragedijom. Još jednu njegovu ljubavnicu na sličan način zadesila je nesreća.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Mađarske Viktor Orban, koji jutros obilazi početak mađarskog dela gasovoda Turski tok u Kiškundorošmi u oblasti Segedina, izjavio je da je situacija izuzetno ozbiljna i da, za sada, snabdevanje Mađarske gasom nije ugroženo, ali da treba biti veoma oprezan.
Služba predsednika Srbije Aleksandra Vučića za saradnju sa medijima saopštila je da je lider naše zemlje danas razgovarao s ambasadorom Islamske Republike Iran Mohamedom Sadekom Fazlijem.
Služba predsednika Srbije Aleksandra Vučića za saradnju sa medijima saopštila je da je lider naše zemlje danas razgovarao s ambasadorom Islamske Republike Iran Mohamedom Sadekom Fazlijem.
Svedoci smo toga da plenumi funkcionišu kao sekte i da su političari na čelu sa Vladanom Đokićem i Danijelom Sinanijem, zombifikovali deo studenata kako bi ih iskoristili kao pešadiju koja se bori za lične interese. Umesto znanja i kritičkog mišljenja, mladi su podvrgnuti plenumaškoj indoktrinaciji. Postavlja se pitanje da li će pojedinac biti spreman da uradi sve što plenum kaže, pa čak i da ubije?
Dok se deo javnosti i pojedini "stručnjaci" utrkuju da ubede građane kako Vojnobezbednosna agencija (VBA) nema nikakve veze sa zaštitom gasne infrastrukture, činjenice i zakoni Republike Srbije govore potpuno suprotno.
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina oglasio se danas povodom interpretacija njegove izjave u pojedinim medijima, u kojima se prenosi da je on rekao da "mladi nisu svesni da policija ima pravo da ih bije i ubije" i pojasnio da su njegove reči u tim medijima "izvučene iz šireg konteksta", interpretirane na način koji ne odražava suštinu onoga što je želeo da saopšti, dodajući da one "nisu bile usmerene protiv studenata kao društvene grupe, već da su predstavljale upozorenje na složenost situacije".
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, oglasio se na Iks mreži i tim povodom reagovao na izjavu šefa vojvođanskih blokadera i separatista Dinka Gruhonjića koji je na brutalan način udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i državu Srbiju.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Ana Popović i Zorka Gobeljić, samo su dve od 59 majki kojima su danas uručena rešenja o dodeli novčanih sredstava za kupovinu ili izgradnju prve nekretnine po osnovu rođenja deteta.
Osobe bolele od astme, bronhitisa, hronične opstruktivne bolesti pluća i alergija, tokom proleća su posebno zdravstveno ugrožene. Polen, cvetanje drveća i vremenske promene otežavaju im svakodnevno funkcionisanje, a jedno od rešenja jeste redovna terapija.
U intervjuu koji je ministar finansija Siniša Mali dao za grčku novinsku agenciju AMNA i portal Politic.gr, govorio je o značaju i perspektivama izložbe Ekspo 2027, ističući ključne ekonomske i međunarodne aspekte.
Dva pripadnika Službe za obezbeđenje Okružnog zatvora u Beogradu za 15 dana su pešice prešli od Beograda do Ostroga skoro 450 kilometara kako bi privukli pažnju javnosti da se izdvoji što više novca za lečenje četvorogodišnje Sofije Laković i desetogodišnjeg Feđe Alkovića.
Povodom obeležavanja godišnjice bombardovanja Beograda 1941. godine, na Novom groblju održana je državna komemoracija na kojoj su zvaničnici, predstavnici diplomatskog kora i građani odali poštu žrtvama.
U austrijskom gradu Sosu sinoć je došlo do jezivog ubistva - državljanku Srbije, poreklom sa Kosova i Metohije ubio je muž s kojim već duže vreme nije živela.
Uprava policije Crne Gore javno je pozvala Agenciju za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama (AZLP) da ukloni nezakonito postavljene kamere širom zemlje, uključujući i one u kotorskom naselju Kavač, za koje tvrde da su u vlasništvu Tamare Zvicer, supruge odbeglog vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.
Uprkos relativnom smirenju, eskalacija sukoba oko američko-izraelskog napada na Iran će se samo intenzivirati, što ne isključuje mogućnost da agresor, u očaju, pribegne primeni nuklearnog oružja, kaže poslanik Državne dume Rusije Oleg Matvejčev.
Stotine albanskih studenata prava danas će izaći na protest u Skoplju sa zahtevom da im se omogući polaganje završnog pravosudnog ispita na albanskom jeziku, pravu koje, kako tvrde, formalno postoji, ali se u praksi ne primenjuje.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar