Brusketi su jelo koje se pravi od prepečenog hleba i nadeva, a mi predlažemo da probate i recept sa pečenim poaprikama.
03.06.2024
09:00
Smilodon je imao ogromne, zakrivljene očnjake, duge do 28 cm. Ovi očnjaci su bili vrlo efikasni za probijanje mekog tkiva i ubijanje velikog plena.
Karakteristične vrlo snažne prednje noge, omogućavale su mu da obori i drži veliki plen. Snažni mišići prednjih nogu su mu davali dodatnu snagu u borbi i hvatanju plena.
Jeste li ikada čuli za ritual privlačenja novca cimetom? Da biste živeli u blagostanju, ovaj ritual morali bi da isprobate svakog prvog dana u mesecu.
02.06.2024
19:00
Foto: Shuterstock
Smilodon je lovio iz zasede, koristeći se gustim vegetacijama i prikradanjem kako bi iznenadio svoj plen. Njegova taktika lova bila je vrlo efikasna za hvatanje velikih herbivora.
Bio je veliki predator, težak do 300 kg i dugačak oko 1,75 metara. Njegova veličina i snaga činili su ga izuzetno opasnim.
Njegova građa tela bila je prilagođena za kratke, snažne napade, sa snažnim vratom i čeljustima koje su omogućavale duboko zagrizanje.
Iako je Smilodon bio izuzetno opasan predator, teško je reći da li je bio najopasniji ikada. Postojali su mnogi drugi strašni predatori u različitim erama praistorije, poput Tiranosaurusa Reksa u doba dinosaurusa i Megalodona u okeanima. Opasnost predatora zavisi od mnogih faktora, uključujući njihov ekosistem, plen i taktičke prednosti.
Foto: Shuterstock
U svakom slučaju, Smilodon je bio vrhunski predator svog vremena i jedno od najimpresivnijih stvorenja u praistorijskoj fauni.
Jovanka Brozi i Tito bili su vrsni poznavaoci dobre hrane i veliki gurmani. Na njihovom meniju moglo se naći mnogo toga ali oni su u moru raznoraznih specijaliteta obožavali da jedu jedno jelo, koje naše stare bake znaju najbolje da spreme.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Novi incident sa federalnom imigracionom službom izazvao je eksploziju nezadovoljstva u Mineapolisu, gde je agent američke službe ICE pucao u nogu migranta iz Venecuele tokom pokušaja hapšenja, nakon čega su izbili masovni protesti i sukobi sa policijom.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Blokaderi su odavno izgubili kompas i svakodnevno se međusobno napadaju, a sada je potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić udarila po opozicionim partnerima kako bi se dodvorila blokaderima.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da odlaganje primene tzv. prištinskog zakona o strancima i odluke o vozilima na dva meseca ne sme da ostane krajnji rezultat međunarodnog delovanja.
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i najvišom temperaturom do 10 stepeni. Ujutru nas očekuje mraz, a tokom dana biće suvo i relativno toplo.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Na dramatičnom snimku sigurnosnih kamera na jednoj zgradi u Čačku zabeležen je uznemirujući napad koji se dogodio u ulazu u objekat, a okolnosti incidenta zasad nisu u potpunosti razjašnjene.
U noćnom napadu ukrajinskih bespilotnih letelica na Rjazanjsku oblast povređene su dve osobe, potvrdio je guverner Pavel Malkov. Povređenima je ukazana ambulantna pomoć i, prema zvaničnim informacijama, nisu životno ugroženi.
Evropska komisija saopštila je da pokreće primenu novog mehanizma za korekciju cene ruske nafte, kojim se prvi put uvodi automatski i dinamički sistem za određivanje gornje granice cene.
Peking odbacuje politiku sile i pritisaka u međunarodnim odnosima, izjavio je kineski šef diplomatije Vang Ji tokom telefonskog razgovora sa iranskim ministrom spoljnih poslova Abasom Aragčijem.
Situacija u Iranu ostaje izuzetno napeta. Antivladini protesti, koji traju već treću nedelju, zahvatili su više od 100 gradova, a u sukobima demonstranata i snaga bezbednosti, prema podacima američkih organizacija za ljudska prava, stradalo je najmanje 2.500 ljudi. Sva dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar