Posle gotovo 30 godina ćutanja, lični vozač princeze Dajane, Stiv Dejvis, otkrio je šokantne detalje o poslednjim godinama rada za kraljevsku porodicu i kako su ga lažne optužbe udaljile od princeze. Uveren je da bi sve bilo drugačije te kobne noći u Parizu da nije bio uklonjen iz njenog života.
Lični vozač princeze Dajane, Stiv Dejvis, posvetio je godinama svoj život poslu iz snova - služenju kraljevskoj porodici. Ali, sve se promenilo u trenutku. Bio je izbačen iz blizine princeze krajem 1995. godine, bez objašnjenja i bez prava da postavi pitanja.
Proći će četvrt veka pre nego što će saznati pravu istinu, i to sasvim slučajno - dok je gledao seriju "Kruna".
Tokom susreta s princezom i njenim bratom grofom Spenserom, novinar BBC-a Martin Bašir ubedio je Dajanu da je Dejvis zapravo špijun za medije, a njen automobil prisluškivan. Ta optužba skupo je koštala Stiva!
Foto: profimedia
- Nisam više smeo ni da se približim autu. Samo sam sedeo u garaži po 10 sati, potpuno odvojen od nje - prisetio se Dejvis u razgovoru za "Dejli Mejl". Uprkos bolu zbog ignorisanja i poniženja, Stiv je odlučio da ostane na platnom spisku dok nije konačno dobio otkaz marta 1996.
Lažne optužbe ostavile duboke rane
Tek posle princezine smrti, Dejvis shvata da je bio kolateralna šteta Baširove korumpirane taktike, čija je namera bila da obezbedi ekskluzivni intervju za emisiju "Panorama".
Foto: EPA
- Rad za kraljevsku porodicu znači imati poverenje, lojalnost, diskreciju. Martin Bašir mi je oduzeo sve to - izjavio je Dejvis.
- Dajana je umrla verujući da sam je izdao, što mi nikada neće izaći iz glave - dodao je.
Danas, Stiv ima 56 godina i vodi miran život daleko od pažnje javnosti. Međutim, svestan je da ga sećanja i dalje proganjaju.
- Verujem da bi Dajana bila živa da sam bio uz nju te kobne noći u Parizu - rekao je, dodajući da bi uvek stavio sigurnost princeze ispred svega. Saznavši sve o Baširovim podvalama, Dejvis oseća potrebu da istina bude poznata.
- Samo želim da ljudi znaju istinu - rekao je na kraju.
Frizer Ričard Dalton, koji je deset godina sarađivao sa princezom Dajanom, je objavio knjigu "Sve ima veze sa kosom - Moja decenija sa Dajanom". U njoj je izneo razne detalje iz princezinog života, koji do sad nisu bili poznati.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Jelena Pavlović, blokaderka sa dna kace, a nekada pristalica politike Aleksandra Vučića, pa potom i poslanica stranke Branimira Nestorovića, izazvala je danas neviđeni haos u blokaderskim redovima, pokrenuvši lavinu njihovih međusobnih sukoba i žestokih okršaja.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstaviće večeras javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je novu podelu turističkih vaučera za odmor u Srbiji, ističući da će biti podeljeno 30.000 vaučera u vrednosti od po 10.000 dinara.
Na predstavljanju novih mera, predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će država uložiti novac u nabavku novih lekova i omogućiti da pacijenti u Srbiji dobiju savremenije terapije za lečenje raka i drugih teških bolesti.
Energetsko povezivanje ključno je za energetsku sigurnost Balkana i jugoistočne Evrope, jer samo dobro povezane zemlje mogu biti energetski bezbedne i otporne na energetske šokove i turbulencije, poručila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, koja je putem video linka učestvovala na ministarskom panelu regionalne konferencije „Energetski zaokret 2“ u Tuzli.
Dok Srbi strahuju od ujeda opasne ribe-zeća u Pefkohoriju, 15-godišnji Janis u Atini uspešno lovi ove štetočine i sa 158 ulova osvaja prvo mesto na takmičenju.
Tihomir Krstić (45), koji je bio u protvoru zbog sumnje da je 27. decembra, prošle godine na Novom Beogradu napao, izbo nožem I opljačkao S.C., preminuo je u Centralnom zatvoru.
Ormuski moreuz, kroz koji prolazi oko trećina svetskog izvoza nafte, ponovo se našao na ivici ozbiljne krize, a formalni povod je tumačenje člana 5 američko-iranskog memoranduma, ali je suština spora u potpuno različitom razumevanju prava na kontrolu plovidbe.
Portparolka Bele kuće Karolina Levit potvrdila je danas da će se u utorak, 30. juna u Dohi održati sastanak na visokom nivou o Iranu, ali i da će na njemu delegaciju SAD da predvode specijalni izaslanik Stiv Vitkof i Džared Kušner, dok će se paralelno voditi i tehnički razgovori.
Nakon pucnjave u Štadeu u Nemačkoj, u kojoj je ubijeno petoro ljudi, dve osobe su navodno pokušale da pobegnu automobilom, rekao je za nemački portal Focus.de čovek koji živi u blizini mesta pucnjave.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Saša Lazarević Kudra obeležio je obe večeri spektakularnog koncerta Južnog vetra, a njegov nastup sa bezvremenskim hitovima legendarnog Luisa izazvao je snažne emocije i oduševljenje publike.
Mnoge poznate ličnosti svim silama se trude da sakriju svoj privatan život, a jedna od njih je i pevačica Džejla Ramović, koja je u tajnoj vezi s kolegom Jakovom Jozinovićem.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.