NAPITAK OD 4 SASTOJKA MOŽE DA ZAMENI JEDAN OD NAJMOĆNIJIH PRIRODNIH LEKOVA
Sigurno ste već čuli da je mineral magnezijuma neophodan za normalno funkcionisanje našeg organizma
29.01.2022
14:17
Shutterstock
Ljubav
Jedan od najčešćih problema današnjice jesu gojaznost i stres. Ljudi nemaju vremena da se posvete sebi i svom fizičkom izgledu ili imaju manjak motivacije. Međutim, ako ipak rešimo da započnemo fizičku aktivnost, vrlo je važno da to radimo postepeno i na pravi način.
Zašto je važno vežbati?
Foto: Printscreen You Tube
Koliko puta nedeljno treba trenirati za održavanje zdrave telesne težine?
Sam broj i intenzitet treninga zavisi od osobe do osobe, od želja ili potreba. Moje lično mišljenje je da je potrebno bar tri treninga nedeljno da bi se održavao neki ritam i balans.
Pitanje koje muči mnoge žene jeste koliko puta nedeljno treba da treniraju da bi izvajale gluteus?
Pre svega moramo početi od genetike. Kada vidimo gde smo i kako stojimo s genetikom kada je gluteus u pitanju, okrenemo se ka ostvarenju cilja koji mora biti realan jer u suprotnom žena nikada neće biti zadovoljna, potrebno je da napravimo plan i program i da se posvetimo i ispoštujemo zdravu ishranu. Postoje tri grupe mišića gluteusa i to su gluteus maximus, gluteus medius i gluteus minimus. Što se broja ponavljanja i serija tiče, okvirno bih rekla da je potrebno bar 12 ponavljanja i 4 serije po treningu, bar 4 puta nedeljno ukoliko želite vidljive rezultate. Naravno, potrebno je da se dobro raspitate za kombinaciju vežbi, kao i za njihovo pravilno izvođenje da ne bi došlo do trajnog oštećenja nekih mišića što može biti jako opasno.
Postoje različiti odgovori kada je treniranje tokom menstrualnog ciklusa u pitanju. Neki stručnjaci ističu da treba pauzirati, a neki tvrde da treba smanjiti intenzitet vežbi. Šta Vi savetujete?
Smatram da je treniranje tokom menstrualnog ciklusa preporučljivo pre svega zato što se voda zadržava u našem telu i nastaje nadutost. Da bi smanjile nadutost i izbacile vodu, osim mokrenjem to možemo uraditi i znojenjem. Tokom prvih dana ciklusa mnogo se brže sagorevaju masti i ukoliko imate bolne cikluse, redovni treninzi će smanjiti grčeve. Ako su menstrualni ciklusi jako bolni treba da se obrati pažnja pre svega na kvalitetniju ishranu i da se smanji intenzitet treninga. Treningom će se izbaciti višak tečnosti i raspoloženje će se automatski popraviti jer naše telo luči endorfin koji čini da se osećamo bolje.
Muškarci često imaju problema sa sticanjem mišićne mase. Koliko treba muškarcima vremena da formiraju mišiće i koliko oni treba da treniraju nedeljno?
Što se tiče muškaraca i razvoja mišića potrebno je raditi na hipertrofiji. Hipertrofija je povećanje poprečnog preseka mišića. Tada se uvećavaju mišićna vlakna i mišić je tada veći i masivniji pa ujedno i snažniji. Hipertrofija je kada neku vežbu možemo ponoviti imeđu šest do dvanaest puta. Što se tiče kalorijskog unosa, trebalo bi da budemo u suficitu između 250 do 500kcal dnevno. Istraživanja uspešnih trenera se svode na to da na nedeljnom nivou muškarac može da dobije između 120 i 250 grama mišića.
Foto: stocksnap.io
Kako se treninzi mogu mentalno odraziti na osobu?
Treninzi se mogu odraziti i pozitivno i negativno na čoveka. U zavisnosti od samog treninga, da li je trening pravilno odrađen, da li je okolina pozitivno ili negativno uticala na individuu, kakav je trener, kakva je oprema, da li postoji pozitivna energija i podrška, da li je finansijski prihvatljiva članarina itd. Sve u svemu čovek sam bira na kakvu vrstu treninga želi da ide, i samim tim smatram da se treninzi više pozitivno odražavaju na osobe. Mentalno zdravlje je jako bitno i smatram da je osećaj nakon samog treninga jako lep, pogotovo momenat kada postanemo svesni da smo uradili nešto dobro za sebe i svoje zdravlje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima iz Astane, glavnog grada Kazahstana.
26.02.2026
18:19
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović komentarisao je na društvenoj mreži Iks izjavu bivšeg diplomate Nebojše Vujovića u blokaderskom mediju Danas, gde je rekao da je "cilj Đurićevog poziva u Vašington je tajni sporazum o priznavanju Kosova".
26.02.2026
17:36
Ministar kulture Nikola Selaković reagovao je na izjave Nebojše Vujovića o navodnom tajnom "priznanju" nezavisnosti tzv. Kosova.
26.02.2026
17:18
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oglasila se na društvenoj mreži Instagram, povodom prisustva na svečanoj večeri u Budimpešti, uoči sutrašnje Konferencije predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope.
26.02.2026
21:22
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj poseti Kazahstanu, izjavio je danas u Astani da je sa predsednikom Kazahstana Kasimom Žomartom Tokajevim razgovarao o saradnji dve zemlje u brojnim oblastima.
26.02.2026
20:55
Pred početak polufinala Exatlona članovi Plavog tima priznali su da osećaju tremu, osim Andreja Bedića koji ne oseća apsolutno ništa.
26.02.2026
21:45
Polufinalisti Exatlona su se složili da su se svi zasluženo našli u završnoj fazi takmičenja pošto su se baš oni najbolje snalazili do sada.
26.02.2026
21:25
Marko Nikolić osigurao je svoje mesto u polufinalu Exatlona i tom prilikom podelio šta ga je najviše zabolelo tokom borbe.
26.02.2026
16:05
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
26.02.2026
14:00
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji ne propustite spektakl - 39. epizodu Exatlon Srbija!
26.02.2026
12:09
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
26.02.2026
12:00
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
26.02.2026
10:53
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
25.02.2026
21:15
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
25.02.2026
12:02
Na Tari se danas probudio krupan i gladan medved, što bi prema narodnom verovanju značilo da je zimi došao kraj.
26.02.2026
21:01
Nakon promene vlasništva, brend Intersport i dalje će biti prisutan, ali sa manjim brojem direktno upravljanih trgovina.
26.02.2026
19:00
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
26.02.2026
18:30
Nakon važnih sastanaka u SAD, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović jedva je čekala da se vrati kući i u naručju ponovo zagrli svoju šestomesečnu ćerkicu.
26.02.2026
18:14
Manastir u koji je kao dete dolazio Otac Justin, u njemu boravio ruski monah, danas prepoznatljiv po vizantijskom pojanju i preparatima od lekovitog bilja
26.02.2026
18:06
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
26.02.2026
21:30
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
26.02.2026
21:00
Policija u Beogradu uhapsila je maloletnika, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
26.02.2026
21:04
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas na Tošinom bunaru, kada je trudnica (30) kolima udarila u zgradu.
26.02.2026
18:32
Crnogorski državljani Željko M, Đorđe M. i Tamara M. uhapšeni su u velikoj akciji policije na Azurnoj obali u Francuskoj.
26.02.2026
17:55
Ukrajina se nalazi u nepovoljnoj poziciji u sukobu sa Rusijom i mogla bi biti prinuđena da prihvati "kompromisni mir" koji podrazumeva teritorijalne ustupke, piše američki list Forin Afers.
26.02.2026
21:40
Rat u Ukrajini, 1464. dan. Urajinska delegacija, predvođena sekretarom Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Rustemom Umerovim danas se u Ženevi sastaje sa američkom delegacijom.
26.02.2026
21:17
Nastavak sukoba sa Rusijom znači nastavak života Volodimira Zelenskog i njegovih ljudi, mir je za njih koban, kaže američki vojni analitičar Andrej Martjanov.
26.02.2026
21:10
Specijalni predstavnik ruskog predsednika i direktor Ruskog fonda za direktna ulaganja Kiril Dmitrijev stigao je u hotel u Ženevi, gde se očekuju razgovori ruske delegacije sa predstavnicima Sjedinjenih Američkih Država, prenose ruski mediji.
26.02.2026
20:40
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
26.02.2026
18:20
Popularni glumac Luka Raco, fotografijama iz detinjstva oduševio pratioce.
26.02.2026
14:23
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
26.02.2026
10:14
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
26.02.2026
15:37
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
26.02.2026
15:04
Pevačica Ana Nikolić oglasila se na Instagramu nakon što je javnost saznala da je Ivica Dačić primljen na Kliniku za pulmologiju sa obostranom upalom pluća.
26.02.2026
21:17
Učesnicu PZE Anđelu Vranić Lores na društvenoj mreži Iks prozvali su da se izoperisala, a zatim objavili njene fotografije nekada i sada.
26.02.2026
21:02
Aleksandar Kos ispričao je kako je upoznao političara Čedomira Jovanovića na nagovor svog oca, kao i da je Čeda za njega tada bio nedostižan.
26.02.2026
20:24
Pevač Igor X koji ima ćerku sa koleginicom Minom Kostić izneo je tvrdnje kako mu je pevačica branila da viđa naslednicu.
26.02.2026
20:09
Mlađa ćerka pevača Zdravka Čolića objavila je fotografije iz izlaska kojim je zapalila mreže svojim vrelim izdanjem.
26.02.2026
19:42
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar