SVAKO JUTRO PILA JE OVAJ NAPITAK PRE DORUČKA! Za 15 dana više nije imala ovaj ZDRAVSTVENI PROBLEM
Podeli vest
Verovatno s vremena na vreme pijete ovaj napitak, naričito tokom hladnijih dana, a ni ne znate koje benefite ima za vaše telo. Šolja čaja od majčine dušice nudi mnogo više od blagotvornog ukusa, ukoliko se kontinuirano koristi može značajno da poboljša zdravlje
Timijan, na našim prostorima poznatiji kao majčina dušica, vrsta je biljke koja se još od davnina koristi u kulinarstvu kao začin, ali i kao lek kod mnogih bolesti. Ona je bogata mineralima, korisnim fenolima i flavonoidima.
Ljubičica se od davnina koristi u kozmetičkoj indistriji, što zbog lepog mirisa, što zbog svojstava koje ima. Da li ste znali da je ona dobra i za zdravlje organizma? Ona čuva zdravlje srca, a pozitivno utiče i na disajne puteve.
Ana (58) je primer koliko je majčina dušica moćna, jer je redovnom primenom ovog napitka uspela da reši problem sa anemijom koji je godinama imala. "Svako jutro na prazan stomak pila sam čaj od majčine dušice i moji problemi su postepeno počeli da nestaju".
Evo koja su još pozitivna dejstva redovnog konzumiranja ovog čaja:
Antioksidantna dejstva
Timol, jedno od eteričnih ulja u majčinoj dušici, izuzetno je snažan antioksidans koji pomaže u razgradnji omega 3 masnih kiselina u moždanim ćelijama, koje su ključne za mentalno zdravlje.
Foto: Shutterstock
Brojne studije su dokazale da timol pomaže u usporavanju procesa starenja u moždanih ćelija, a naučnici su ga povezivali i sa prevencijom Alchajmerove bolesti.
Smiruje kašalj
Smiruje kašalj, a čaj se pokazao i kao vrlo moćan u borbi protiv bronhitisa. Sastojci iz timijana blagotovorno deluju i u ovom slučaju.
Podstiče varenje
Ona smajuje nadutost, poboljšava varenje i celokupan rad digestivnog trakta.
Bogat izvor vitamina i minerala
U ovako maloj biljci nalazi se neverovatna količina minerala. Dve supene kašike sušene majčine dušice ima 3,56 mg gvožđa, što je zapravo petina dnevnih potreba.
Takođe je odličan izvor vitamina K koji je najvažniji za normalnu cirkulaciju. U samo jednoj šolji čaja nalazi se 60 % preporučene dnevne doze. Odličan je izvor i mangana.
Kao lek koristi se još i u slučaju migrene, upale grla, prehlade i gripa. Leči astmu, upalu pluća, anemiju i jača imuni sistem. Poboljšava cirkulaciju, smanjuje menstrualne grčeve i bolove, ali i ublažava simptome reumatoidnog artritisa i gihta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ljubičica se od davnina koristi u kozmetičkoj indistriji, što zbog lepog mirisa, što zbog svojstava koje ima. Da li ste znali da je ona dobra i za zdravlje organizma? Ona čuva zdravlje srca, a pozitivno utiče i na disajne puteve.
Ambsador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da se traži rešenje za Naftnu industriju Srbije (NIS) koje će, kako je rekao i ruski predsednik Vladimir Putin, biti pre svega u duhu i okviru prijateljskih odnosa dve zemlje.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Kurtijevi kandidati, odnosno Srbi-izdajnici su kockari, propaliteti i raspikuće, takve ljude nude kao kanddate za poslanike našem narodu na Kosovu i Metohiji.
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Milan Petričković izjavio je danas da je akcija studenata u blokadi pod nazivom "Raspiši pobedu", u kojoj će se skupljati potpisi za izbore, jedna vrsta animacije potencijalnog biračkog tela, da se kaže da još ta blokaderska opcija živi i postoji kako se ljudi ne bi opustili.
Elektronska sednica Visokog saveta tužilaštva koju je nezakonito zakazao predsednik Saveta Branko Stamenković ostala je danas bez kvoruma za usvajanje dnevnog reda, pa samim tim i za odlučivanje o podnetim progovorima na tužilačke izbore, saznaje Informer.
Grip hara Srbijom, a iz nedelje u nedelju, drastično raste broj zaraženih, upozoravaju iz Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut". Stoga lekari apeluju na građane da poštuju savete lekara i izbegavaju velike skupove.
Uoči novogodišnjih praznika i priprema za najluđu noć, devojke u želji da imaju preplanuli ten preteruju sa odlaskom u solarijum, upozoravaju stručnjaci!
Obeležavajući svoj 65 rođendan, pod sloganom “65 godina mladi”, Udruženje za tržišne komunikacije Srbije proglasilo je pobednike ovogodišnjeg konkursa.
Goran L. (46) je, tri dana pre nego što je ubijen na brutalan i jeziv način u Savinom selu u Vrbasu, na svom Fejsbuk profilu objavio da ima "problem" sa nekim osobama, kao i da će to da reši.
Islamistički influenseri na društvenim mrežama pozivali su na bojkot božićnih praznika pa su savetovali muslimane da ne posećuju božićne vašare u Austriji.
Ukrajinski migranti, optuženi za zločine u Sjedinjenim Američkim Državama, našli su se na vrhu liste kriminalaca iz postsovjetskih zemalja, pokazuju podaci američkog Ministarstva za unutrašnju bezbednost u koje je Sputnjik imao uvid.
Osam osoba prebačeno je u bolnice nakon što je muškarac danas nožem napao zaposlene u krugu fabrike kompanije Yokohama Rubber u gradu Mišima, u prefekturi Šizuoka, zapadno od Tokija.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski rekao je danas da se dogovorio da održi sastanak sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom u bliskoj budućnosti.
Predsednik Rusije Vladimir Putin i premijer Mađarske Viktor Orban biće pozvani da učestvuju na ceremoniji izlivanja prvog betona za mađarsku nuklearnu elektranu "Pakš 2", koja je planirana za početak februara, izjavio je sinoć za RIA Novosti generalni direktor Rosatoma Aleksej Lihačov.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Božićna čestitka pevačice Dženifer Lopez izazvala je buru na mrežama jer su fanovi, pored velikog dijamantskog prstena i bujnog poprsja, primetili da je telefon kojim se fotografisala iskrivljen u fotošopu.
Muzičar Džordž Majkl, autor hita "Last Christmas", umro je na Božić 2016. godine, baš na praznik o kome je napisao najlepšu pesmu svih vremena. Tri godine kasnije, na isti datum, umrla je i njegova sestra Melanija Panajotu.
Samoprozvani "Bog obrva" Adam Adaktar isprozivao je svoju prijateljicu influenserku i vlasnicu modnog brenda Dijanu Radonjić, poznatiju kao Dijana Dilajn.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar