Lovorov list je bogat hranljivim tvarima. On sadrži fitosterol, linalol, esencijalna ulja, tanine, kamfor i kiseline
Ukratko, lovorov list je bogat proizvod koji pomaže našem telu da nadoknadimo elemente koji nam nedostaju. Kombinacija meda i lovorovog lista samo pojačava njegova lekovita svojstva, jer je med bogat korisnim vitaminima i mikroelementima.
Ova kombinacija pomaže kod bolova u zglobovima, jer uklanja višak soli iz organizma.
Kako napraviti ovaj narodni lek?
Koristite jedno pakovanje lovorovog lista i 3 kašike meda. Prvo sipajte lovorov list u šerpicu, pa dodajte oko 1,5 l vode i držite oko 20 do 30 minuta. Kuvajte na ringli lovorov list tako što ćete pustiti da se voda zagreje, a zatim i ključa 5 minuta. Posle toga sklonite lovor sa ringle.
Dobijeni čaj hladite oko 40 minuta na sobnoj temperaturi. Izvadite listove iz čaja, pa dodajte 3 kašike prirodnog meda. Dobijeni čaj sa medom pijte svakogog dana po trećinu šolje i to tokom 5 dana.
Glavna namena eliksira je lečenje i prevencija zakrčenih arterija (arteroskleroza), regulisanje povišenih masnoća u krvi, sprečavanje umora, lečenje infekcija i prehlada, intenzivno jačanje imunog sistema, čišćenje jetre. U nemačkoj narodnoj medicini ovaj lek se koristi od davnina, a dobro će doći svima. Ovaj eliksir oporavlja telo od glave do pete
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavna namena eliksira je lečenje i prevencija zakrčenih arterija (arteroskleroza), regulisanje povišenih masnoća u krvi, sprečavanje umora, lečenje infekcija i prehlada, intenzivno jačanje imunog sistema, čišćenje jetre. U nemačkoj narodnoj medicini ovaj lek se koristi od davnina, a dobro će doći svima. Ovaj eliksir oporavlja telo od glave do pete
Cilj moje posete je da se prijateljstvo proširi i preslika na ekonomsku saradnju dve zemlje u više oblasti: od poljoprivrede, turizma, do visokih tehnologija i obrazovanja! Potpisani sporazumi tome treba da doprinesu!
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči poručio je Sjedinjenim Američkim Državama da napuste Persijski zaliv ako žele da ostanu bezbedne, nakon novih američkih udara na Iran.
Tonino Picula, osvedočeni ustaša u odelu evropalamentarca, ponovo je udario na našu zemlju. Naime, Picula je otvoreno napao predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dok na sva usta hvali svoje blokaderske piculiće.
Članica opozicione stranke Zeleno-levi front (ZLF) Biljana Đorđević, gostovala je kod tajkunske voditeljke Danice Vučenić i tom prilikom potvrdila da između njih i blokadera postoji loš odnos.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić biće gost emisije "U sredu sa Bojanom Bilbijom", koja će biti emitovana danas od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda, a građani će razgovor moći da prate i putem Jutjub kanala Radio Beograda.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas sa vrhovnim komandantom savezničkih snaga NATO u Evropi, generalom Aleksusom Grinkevičem.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U Srbiji će u toku većeg dela dana biti pretežno sunčano i toplo, dok će posle podne, uz lokalni razvoj oblačnosti, doći do pojave kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom i gradom, koji će biti veći u brdsko-planinskim predelima.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave prepodobnog Nikitu Ispovednika. Običaj je da ne uzimate iglu u ruke, kao i da na današnji dan ne započinjete nikakve svađe.
Postupak protiv Vladimira i Miljane Kecmanović pred Višim sudom u Beogradu ušao je u završnu fazu, nakon što je okončano izvođenje dokaza. Naredni korak trebalo bi da bude iznošenje završnih reči tužilaštva i odbrane, nakon čega se očekuje donošenje nove presude.
Milan Đorđević, farmaceut iz Niša, misteriozno je nestao 10. juna 2024. godine na izletištu Bojanine vode na Suvoj planini. Ni nakon 24 meseca, nema objašnjenja za Milanov nestanak.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila sat vremena posle ponoći u Bulevaru oslobođenja na Banjici povređen je motociklista, koji je oboren sa vozila, i on je prevezen u Urgentni centar, saopšteno je u službi Hitne pomoći.
Nakon što je tužilaštvo odbacilo deo krivične prijave protiv bivšeg načelnika Policijske uprave za grad Beograd Veselina Milića, zbog velikog interesovanja javnosti, Više javno tužilaštvo u Beogradu objavilo je kompletnu analizu dokaza koji su navedeni u rešenju o odbacivanju krivične prijave.
Oružane snage Ukrajine izvele su masovan napad na ruske gradove krstarećim raketama i bespilotnim letelicama, a Čeboksari su, prema navodima iz ukrajinskih izvora, gađani raketama FP-5 „Flamingo”.
Masovni protesti izbili su u Belfastu nakon što je migrant iz Sudana, prema optužnici, pokušao da ubije Britanca nožem nasred ulice, u napadu koji su prolaznici jedva uspeli da zaustave.
Ruske snage šire zonu kontrole u Konstantinovki, dok se borbe za ovaj važan grad u Donjeckoj oblasti nastavljaju pod sve jačim pritiskom na položaje Oružanih snaga Ukrajine.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči poručio je Sjedinjenim Američkim Državama da napuste Persijski zaliv ako žele da ostanu bezbedne, nakon novih američkih udara na Iran.
Projekcijom naučnofantastične drame "Avijatičar" reditelja Jegora Mihalkov-Končalovskog juče je u Ruskom domu otvoren Festival ruskog filma, koji će do 30. juna publici u deset gradova Srbije predstaviti savremena ostvarenja ruske kinematografije, kao i izbor najpoznatijih animiranih filmova.
Glumac Entoni Gidera, poznat po ulozi u filmu "Kum 3", preminuo je u 65. godini, tri nedelje nakon što mu je srce iznenada stalo iz za sada nepoznatih razloga.
Pevačica Zorana Mićanović otkrila je kako je bila žrtva prevare, kada su joj pretili njenim golim fotografijama napravljenim pomoću veštačke inteligencije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.