OVAKO VEŽBA DŽEJ LO! Kopirajte njen način da steknete ČELIČNE TRBUŠNJAKE! (VIDEO)
Kako je za "Opra" magazin otkrio njen trener Dod Romero, Dženifer Lopez (51) trenira tempom koji nije lako slediti...
22.11.2020
14:42
Ljubav
Postoji još jedan razlog zašto je bolje ne prati kosu pre odlaska na spavanje. Mokre vlasi su osetljivije od suvih, a kako će se tokom noći trljati o jastuk i petljati, veća je šansa da će vrhovi postati krhki i popucati, a to ne želite.
Ukoliko ipak volite da čiste kose odete u krevet, tada pripazite na neke stvari: koristite blag šampon, izbegavajte teške regeneratore, nežno je očešljajte nakon pranja, stavite na kosu nešto za podizanje volumena i spavajte na satenskoj ili svilenoj jastučnici.
Koliko često prati kosu? Postoji pravilo koje važi za sve, bez obzira na tip kose – prati kosu manje pa će se manje i mastiti, savjetuje Džulijan Farel, renomirani frizer iz Njujorka. On tvrdi da će nam kosa biti manje masna ukoliko smanjimo učestalost korišćenja omiljenih šampona.
Naime, prečesto pranje kose može isušiti vlasište jer se s njega ispire sebum – masna supstanca koju proizvode žlezde u koži, a čija uloga je čuvanje temena i kose od isušivanja.
– Ukoliko šamponirate kosu svaki dan, sa vašeg vlasišta će se ukloniti prirodna ulja, a to vodi ka suvoj i lomljivoj kosi. Preporučujem pranje kose jednom do dva puta nedeljno, ne češće – rekao je ovaj frizer. Njegov kolega Pol Kučinelo dodao je da, ukoliko je kosa oštećena od preterane izloženosti visokim temperaturama (npr. od pegle za kosu i previše feniranja), tada je nikako ne bi trebalo prati češće od dva puta nedeljno.
Foto: Shutterstock
Savetuje ispiranje kose vodom ukoliko poželite da češće perete kosu, recimo, ako ste se oznojili, ali da se šampon ne nanosi. U tom slučaju voda će biti sasvim dovoljna da kosa ponovno deluje čisto i lepršavo.
Izaberite pravi šampon; Pokušajte da odaberete šampon koji podgovara vašem tipu kose, bilo da se radi o blagoj varijanti namenjenoj farbanoj kosi ili bogatijem koji regenerira oštećene vlasi. Birajte šampone koji ne sadrže sulfate (SLS) jer oni isušuju kosu i vlasište pa se kosa brže masti jer folikuli počnu da proizvode više masnoće.
Pazite kod nanošenja regeneratora; Stavljajte ga samo na vrhove kose, nikako blizu temena. Takođe, kosu ne tretirate uređajima za stilizovanje na previsokim temperaturama. Prevrući fen ili pegla za kosu isušuju vlasi pa će iz vlasišta pojačano lučiti masnoće kako bi se koža zaštitila od vrućine.
Zato, ne koristite uređaje za stilizovanje na maksimalnoj temperaturi već je smanjite. Osim svega toga, na kosu što ređe nanositi razne preparate za stilizovanje jer oni doprinose bržem prljanju kosu, odnosno nečistoće se pojačano nakupljaju pa ćete kosu morati češće da perete.
Redovno šišanje ne prija bržem rastu kose. Uprkos popularnom verovanju, često skraćivanje kose ne doprinosi njenom bržem rastu. To više zavisi od snage i zdravlja folikula, a to pak zavisi od toga šta unosite u organizam, objasnila je savetnica za lepotu kompanije Priceline Pharmacy iz Australije. Naime, kada telo ne dobiva dovoljno hranjivih materija, najprije stradavaju manje bitni delovi, poput kose i noktiju.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
28.06.2026
23:16
Nakon što su danas u Kraljevu doživeli istorijski debakl i totalni krah, blokaderi i opozicija pokazali su svoje pravo lice!
28.06.2026
21:40
Katastrofalni rezultati upisa u Gimnaziju "Jovan Jovanović Zmaj" pokazali su pravo lice blokadera.
28.06.2026
22:30
Siniša Mali, prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija prilikom gostovanja u emisiji "Hit Tvit" na TV Pink govorio je važnim temama za građane Srbije.
28.06.2026
22:10
Nezapamćen skandal zabeležen je na skupu blokadera u Kraljevu, kada je jedna studentkinja koja se obratila na skupu negirala postojanje države Srbije!
28.06.2026
20:25
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će Srbija već krajem avgusta započeti prvu fazu proizvodnje humanoidnih robota, odnosno njihovo sklapanje, dok bi naredne faze podrazumevale razvoj takozvanih "data fabrika" i intenzivniju primenu veštačke inteligencije.
28.06.2026
18:30
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
28.06.2026
20:00
Skandal veka dogodio se na svadbi u Čačku, kada je kum jasno u mikrofon izgovorio ime devojke, za koju tvrdi da je bila u aferi sa mladoženjom nakon veridbe.
28.06.2026
22:00
Prizor sa plaže u grčkom letovalištu Pefkohori izazvao je buru na društvenim mrežama, a ljudi su po automatizmu zaključili da su za isti krivi turisti iz Srbije.
28.06.2026
21:30
Tradicionalno okupljanje vlasnika i ljubitelja "fića" u Velikom parku u Kragujevcu bila je vožnja kroz istoriju i lepa sećanja poznanika i starih prijatelja koji su se našli ponovo na istom mestu.
28.06.2026
20:30
Marinko Magda, poznat kao "Subotički Džek Trbosek", već više od tri decenije služi kaznu za zločine koji su šokirali Srbiju i region, a građani i danas sa jezom govore o krvavoj noći iz 1994. godine.
28.06.2026
22:15
Smrtna kazna predstavlja najradikalniji i najkontroverzniji pravni mehanizam u istoriji čovečanstva, postavljen na tankoj granici između apsolutne pravde i ubistva. Dok je savremeni svet predvođen Evropom krenuo putem ukidanja ove sankcije u ime dostojanstva ljudskog života, globalna slika pravosuđa ostaje podeljena.
28.06.2026
21:00
Četvoro Nišlija povređeno je večeras u požaru koji je oko 19 sati izbio u stambenoj zgradi u Ulici Maksima Gorkog 5.
28.06.2026
20:34
Mladić A. M. (18) iz Železnika povređen je u tuči koja je izbila tokom proslave njegovog rođendana.
28.06.2026
18:31
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
28.06.2026
18:26
28.06.2026
20:30 >> 23:02
Obnova američke pomorske baze u Bahreinu koštaće najmanje 400 miliona dolara, prenosi ugledni američki list Volstrit džurnal (WSJ).
28.06.2026
23:30
Takozvani "duh Enkoridža", koji se odnosi na nedavne razgovore između Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, nije formalizovan u zvaničnim dokumentima niti je bio praćen potpisivanjem bilo kakvih sporazuma, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
28.06.2026
23:00
Poljska je danas zabeležila najvišu temperaturu od početka merenja, pošto je tokom toplotnog talasa koji pogađa veći deo Evrope u mestu Slubice izmereno 40,5 stepeni Celzijusa, saopštio je danas poljski Institut za meteorologiju i upravljanje vodama.
28.06.2026
22:30
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko uputio je, uoči sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Valdaju, javni i neočekivano oštar apel ruskom ambasadoru u Minsku Borisu Grizlovu otvoreno zatraživši od Moskve da ne uvlači Belorusiju u direktan vojni sukob sa Ukrajinom.
28.06.2026
22:00
Snimanje treće sezone popularne serije "Sreda" privremeno je prekinuto nakon što je francuska glumica Eva Grin doživela povredu na setu.
28.06.2026
11:24
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
28.06.2026
10:07
Miss Srbije otvorila 9. Filmski festival u Ravnom Selu, evo kako su meštani dočekali svoju princezu!
27.06.2026
14:39
Njegova ekselencija Jan Bondi, ambasador Češke Republike u Srbiji, prisustvovao projekciji i razgovoru sa autorima u okviru nove festivalske selekcije
27.06.2026
13:48
Fitnes influenserka Eda Elisa izbačena je iz aviona jer je na gejt došla u prekratkom šortsu, pa je na aerodromu nastao neviđeni skandal.
26.06.2026
14:06
Na drugoj večeri popularnog festivala "Music Week" nastupaju mnogi izvođači, a među njima je i reper Albino koji je napravio šou iza scene.
28.06.2026
22:39
Pevačica Teodora Toković otvorila je dušu o traumama koje je prošla tokom takmičenja "Zvezda Granda".
28.06.2026
22:10
Pevačica Teodora Džehverović zapalila je sve svojom pojavom na Music Week festivalu.
28.06.2026
21:42
Drugo veče Belgrade Music Weeka donelo je sve ono zbog čega je Ušće i ove godine mesto o kojem bruji ceo region.
28.06.2026
21:05
Pevač Ljuba Aličić obrušio se na kolegu Dragana Kojića Kebu, koji je svojevremeno obradio jednu od njegovih pesama.
28.06.2026
20:34
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.