• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: srbijadanas

17.12.2020

12:45

BACAMO JE U SMEĆE, A NI NE SLUTIMO DA JE ZDRAVIJA OD BELOG LUKA! Čuva srce i snižava holesterol, ali to NIJE SVE

Ljubav

BACAMO JE U SMEĆE, A NI NE SLUTIMO DA JE ZDRAVIJA OD BELOG LUKA! Čuva srce i snižava holesterol, ali to NIJE SVE

Podeli vest

Beli luk je pre više od 5.000 godina zvanično proglašen lekovitim, toga se drže i savremeni naučnici i ne spore njegova moćna dejstva na ljudski organizam

Međutim osim samog jezgra belog luka, stručnjaci su se složili i da je i njegova ljuska koja najčešće završi u smeću izuzetno lekovita.

Osim samog luka, koji je najčešće konzumirani deo ove biljke, ljuska je često zanemareni deo.

Međutim, ona je puna fenilpropanoida, koji su puni antioksidansa, a brojni stručnjaci tvrde da je ljuska zbog svojih posebnih svojstava čak i bogatija u zdravim sastojcima od samog luka.

Foto: Shutterstock

Luk

U ljusci je spoj flavonol koji je bogat vlaknima i snižava krvni pritisak. To znači da je dobar za srce, probavu, snižava holesterol, ali i mnoge druge stvari.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku
Kultura

Aleksandra Kovač pozvana u Kan: Veliki uspeh za našu kompozitoriku

Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.

07.04.2026

13:44

Džet set