VOĆE KOJE OPORAVLJA ORGANIZAM! Ovo morate da imate kod KUĆE
Podeli vest
Pored povrća, voće je najpoželjnija hrana na trpezi tokom letnje sezone, jer je bogato antioksidantima, vitaminima i mineralima
Voće pomaže organizmu da se oslobodi toksina nakupljenih tokom zime. Kao u svemu, i u konzumiranju voća potrebno je naći pravu meru, jer u suprotnom, šećeri koji se nalaze u sastavu ovih namirnica mogu da izazovu suprotan efekat.
Otečene, istaknute i kvrgave vene mogu da pogode bilo koga. Obično nisu opasne, ali je veoma neprijatno boriti se s ovim problemom. Iako ne možete uvek da utičete na to da ih ne dobijete, izbacivanje nekih navika mogu da smanje rizik od proširenih vena
10.07.2021
15:35
Jedno od rešenja može biti kombinovanje svežeg voća sa bademima, orasima ili suvim voćem, koje je prepuno vlakana, proteina i masti koji sprečavaju prekomernu apsorpciju šećera, a i dugo održavaju sitost. Stoga bi ovih meseci najbolji izbor voća bio sledeći:
Foto: Shutterstock
Breskve za bolje varenje
Breskve za bolje varenje
Sto grama ovog voća ima svega 30 kalorija, a vlakna pospešuju varenje. Takođe, tu je i vitamin E, koji je važan za cirkulaciju.
Jagode protiv toksina
Polifenoli podstiču rad jetre, ali i eliminaciju toksina i masnih naslaga. Pored toga, jagode pogodno utiču na sistem za varenje i izlučivanje.
Kajsije i vitamin B
Ovo voće sadrži vitamine grupe B, pre svega B2 i B3, koji učestvuju u metaboličkim procesima.
Lubenica
Iako spada u povrće, lubenicu jedemo kao voće. Osvežavajuća je i odlična za oslobađanje viška tečnosti i toksina. Bogata je mineralima, kakav je kalijum, a ne treba zaboraviti ni vitamin C
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Otečene, istaknute i kvrgave vene mogu da pogode bilo koga. Obično nisu opasne, ali je veoma neprijatno boriti se s ovim problemom. Iako ne možete uvek da utičete na to da ih ne dobijete, izbacivanje nekih navika mogu da smanje rizik od proširenih vena
Američki prihodi od pristupa ukrajinskim mineralnim resursima značajno će premašiti 350 milijardi dolara, izjavio je američki predsednik Donald Tramp.
Srpsko državno rukovodstvo, pod dirigentskom palicom predsednika i jedinog nespornog autoriteta u zemlji Aleksandra Vučića, pokazalo je i dokazalo kako borba za bolji život građana izgleda u praksi.
Blokader Vladimir Pavićević ismejao je kao niko do sada Miroslava Mikija Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS), a na najbrutalniji način je patosirao Proglas i Dragana Bjelogrlića.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS, dr Uglješa Mrdić, otkrio je priču o penzioneru Savu Đurđiću, potrčku sudije Miodraga Majića, naglasivši kako ona pokazuje na koji način funkcioniše pravosuđe u Srbiji.
Priča je apsolutno luda: U sred haosa u Rađevini, i protesta izazvanih nestankom struje, koji je, pak, uzrokovan kidanjem žica na dalekovodima, a koje se, opet, dogodilo, jer je zaleđeno drveće pucalo i padalo na te žice, direktor Elektrodistribucije Loznice apelovao je na građane i seljane da više ne tuže njegovu jadnu firmu zbog seče drveća i granja koji rastu oko dalekovoda.
Povučeni članak iz časopisa “Nature – Scientific Reports” o projektu Jadar je od svog nastanka bio politikantski pamflet i najveći broj autora koji su ga pisali je bio nekompetentan za oblast koja se navodi u radu, izjavio je danas profesor Instituta za opštu i fizičku hemiju Branislav Simonović.
Učesnik Exatlona Aleksandar Miljević otkrio je da se nada pobedi u ovom sportskom takmičenju, dok se njegovi roditelji nadaju dolasku snajke sa Dominkane.
U emisiji "Druga strana Exatlona" voditeljka Kristina Vasić prikazala je do najsitnijih detalja kako je izgledala svađa Sanje Kalinović i Nemanje Radovanovića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Meštani sela Prilike kod Ivanjice, koji su se našli na udaru snežnih padavina, ogorčeni su na svoje komšije koje sede u kućama i neće da očiste dvorišta i svoj deo seoskog puta od snega.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je sinoć da je situacija sa redovnim snabdevanjem građana električnom energijom daleko stabilnija u odnosu na jutros.
Ledenа kiša i poledica najgori su neprijatelji vozačima tokom zimskih dana, pa stručnjaci otkrivaju nekoliko caka u vožnji morate da znate da biste preživeli zimske nepogode.
Iako se često doživljava kao smrznuta arktička divljina, Grenland ispod svog ledenog pokrivača krije jedno od najkoncentrisanijih prirodnih bogatstava na svetu.
Snažan hladni talas zahvatio je Grčka, donoseći nagli pad temperatura, snežne padavine, mraz i jake severne vetrove širom zemlje, saopštili su lokalni meteorolozi.
Iz iranskih bolnica, prema navodima stranih medija i anonimnih izvora, pristižu potresna svedočenja o lekarima koji se, kako se tvrdi, bore za živote demonstranata ranjenih vatrenim oružjem tokom nasilnog gušenja protesta.
Komesar Evropske unije za odbranu Andrius Kubilius izjavio je da je EU potrebna vojna sila od 100.000 vojnika i poručio da bi Unija trebalo da reformiše način na koji se bavi odbranom na političkom nivou i da bi Ujedinjeno Kraljevstvo trebalo da dobije mesto u odbrani EU.
Kviz "Potera" skinut je sa današnje programske šeme Prvog programa RTS-a zbog direktnog prenosa utakmice vaterpola između reprezentacija Srbije i Španije.
Glumac Slobodan Boda Ninković dao je umrlicu svom nedavno preminulom bratu muzičaru Ljubomiru Ljubi Ninkoviću u kojoj se navodi da će biti sahranjen u utorak 13. januara.
Bivši košarkaš Vlade Divac sa suprugom Anom već godinama živi u Los Anđelesu, gde poseduju luksuznu vilu koja pleni pažnju svojim sofisticiranim enterijerom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar