• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: lepota i zdravlje/informer.rs

18.11.2021

22:00

DA LI MOŽEMO ZAUVEK DA SE REŠIMO STRIJA? Evo šta kažu stručnjaci!

Ljubav

DA LI MOŽEMO ZAUVEK DA SE REŠIMO STRIJA? Evo šta kažu stručnjaci!

Podeli vest

Strije nastaju na mestima gde se koža najviše rasteže. Njih ne dobija svako, odnosno, da li ćete da ih dobijete zavisi, od tipa kože koji imate

Strije nastaju tokom trudnoće, u pubertetu ili nakon naglog dobijanja kilograma. 
Mnoge žene muče, pa rado posežu za laserskim tretmanima uklanjanja.

Možemo li se rešiti strija?

Za početak, trebalo bi da razrešimo pitanje sprečavanja nastanka strija. Iako ne postoji magičan štapić, njihovo nastajanje ili pak količina mogu se umanjiti korišćenjem krema (tokom trudnoće), pravilnom ishranom i održavanjem zdrave telesne težine. Konzumirajte namirnice koje sadrže vitamine C i E, silicijum i cink.

Foto: Pexels

Strije

Strija se teško možemo zauvek rešiti. Međutim neki tretmani mogu umanjiti njihovu vidljivost. Pored losiona i pomada, u uklanjanju strija koriste se hemijski pilinzi. laseri, ultrazvuk, radiofrekvencije ili mikrodermabrazija.

Savet je da se posavetujete s dermatologom po pitanju uklanjanja strija.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set