6 loših vesti! Evo kako život bez seksa utiče na vaše telo
Manjak seksa može da dovede do promena u imunom sistemu, kardiovaskularnom zdravlju i čak utiče na vaš nivo stresa.
26.02.2024
23:20
Shutterstock
Ljubav
Žene su sve više ubeđene da je teško naći muškarca koji ima zaista dobre osobine, lepe manire, empatiju i poštovanje. Ludo i brzo vreme, internet sa mnogo seksi sadržaja i lako dostupnih "veza", žene koje su se stavile u ulogu muškaraca, muškarci koji se plaše jakih žena...
Mnogo toga se promenilo na polju muško-ženskih odnosa, nestalo je iskrenosti, igraju se igrice i zaboravilo se da svi, ama baš svi, i muškarci, i žene, zapravo žele ono što su oduvek želeli: da pronađu odgovarajućeg partnera za ceo život, nekoga koga će voleti, od koga će dobiti ljubav, poštovanje, posvećenost i podršku.
Ali samo zato što se oko nas sve promenilo, ne znači da u stvari uopšte nema muškaraca koji ženi mogu da budu dobar partner. Stvar je u tome da ga treba pronaći u pravom trenutku. A trenutak je pravi ako muškarac ima ovih 11 osobina.
Emocionalna zrelost muškarca izaći će na videlo u neki običnim situacijama. Posmatrajte kako se odnosi prema ljudima oko sebe. Na primer, u restoranu, kada konobaru treba malo više vremena da vas posluži, kako on reaguje? Da li je smiren ili brzo gubi živce? Posmatrajte ga neko vreme u ovakvim situacijama i kad-tad, prava priroda izaći će na videlo.
Foto: Shutterstock
On oseća da ima svrhu
Svakoj osobi je potrebno da oseti da ima svrhu. Obično muškarci ne nalaze svoju svrhu u vezi ili porodici. Veza mu je važna, ali nije izvor njegove svrhe. Ženama bude teško kada to shvate, ali istina je. Muškarci obično pronalaze svoju svrhu u poslu i tome kako doprinose. Otkrijte njegovu svrhu na početku veze u tome kako govori o svojoj karijeri. Je li strastven prema onome što radi? Ima li ciljeve? To ne znači da mora da bude bogat, ali važno je da se on oseća dobro u svojoj koži. Tada će moći da se posveti i vama, bez opterećenja ili kompleksa niže vrednosti.
Iz karakternih osobina muškaraca s kojima se druži može se mnogo naučiti o njemu samom. Da li su njegovi prijatelji zreli? Održava li prijateljstva godinama? Ovo je važna osobina, koja govori o stabilnosti i zrelosti, o tome da je spreman da nekoga prihvati i sa manama i dobrim osobinama.
Foto: Freepik.com
Mnogi muškarci ostaju emocionalno nedostupni, a to što je slobodan ne znači uvek i da je emocionalno dostupan. Ako održava kontakt sa bivšom, na primer, to znači da njegove emocije nisu na mestu gde treba da budu - kod vas!
Mnogi muškarci misle kako će se žene zaljubiti u njih ako imaju "neobavezan" stav, ako igraju igrice... Ali veza s takvim muškarcem samo donosi suze. Kvalitetan muškarac gleda vas u oči i kaže šta misli. Sve manje od toga, znači da je slab, neodlučan, nespreman...
Muškarci koji su spremni da uđu u zdravu vezu prošli su kroz sve faze, odnosno sve vrste veza. Faza "zabave i avanture" je prošla, sada su spremni na predanost, a to se vidi jer je ljubazan, opušten, nije mu teško da čeka, da sluša, da pomaže kad god i šta god da zatreba, piše Ljubav i zdravlje.
Foto: Shutterstock
Muškarci ponekad ne znaju da urade pravu stvar, ali važno je da vas ne lažu. Ako nešto krije, šta god to bilo, neće se dobro završiti.
Integritet je osobina iskrenosti i posedovanja jakih moralnih principa. U praksi je čovek koji ima integritet čovek od reči. Održava svoja obećanja i svojim postupkom pokazuje nameru. Moralni kompas vlada njegovim izborima, što takođe znači da će uvek da pokuša da učini pravu stvar. Da li zove uvek kad kaže da će pozvati? Da li na sastanke sa vama dolazi na vreme? Da li je odgovoran prema svom poslu? Ako je odgovor da - on je dobar čovek i zreo muškarac.
Kad žena kaže "predanost", ona razmišlja o predanoj i monogamnoj vezi. Ali to je samo vrh ledenog brega što se tiče predanosti. Predanost podstiče integritet i svrhu. Treba biti predan rastu, učenju i životu u svojoj svrsi. Ako nismo predani životu u svojoj svrsi ili integritetu, nikako ne možemo biti predani u vezi.
Foto: Shutterstock
Ključna osobina koju u svom muškarcu treba da prepoznate je istrajnost. Život nije bajka, a treba nam neko ko će stati uz nas i ne odustajati koliko god teško bilo. Kako se on nosi s nedaćama i izazovima u svom životu? Kako shvata neuspehe? Ide li dalje ili "padne"?
Dokazano je da žene više privlače zabavni muškarci. Ali ispostavilo se da humor nije samo pokazatelj atraktivnosti već i kvaliteta muškarca. Studije su pokazale da 81 odsto žena smatra smisao za humor najvažnijom osobinom romantičnog partnera. I to ima smisla, s obzirom na to da neko sa smislom za humor verovatno ima veće samopoštovanje, pozitivniji pogled na život i inteligenciju.
Aleksandar Bogdanović, vlasnik nemačke građevinske kompanije Baucolor Doo iz Noj Izenburga i jedan od organizatora tribina blokaderskog pokreta u Frankfurtu, našao se u centru skandala nakon što je sinoć učestvovao u incidentu u kojem je napadnut dugogodišnji novinar „Vesti“ Zoran Vicelarević.
08.06.2026
12:14
Direktor Jovine gimnazije prof. dr Radivoje P. Stojković gostovao je u emisiji Info jutro na Informer televiziji i tom prilikom govorio o strašnom linču koji proživljava od strane blokadera, već godinu dana.
08.06.2026
12:16
Prava drama odvijala se na sastanku takozvanog "Senata" blokadera u Novom Sadu, gde su učesnici raspravljali o internoj istrazi pokrenutoj nakon što su u javnost dospeli snimci koje je objavio Informer.
08.06.2026
11:17
Banda studentsko-blokaderska opet laže, a u tome im pomaže njihovo glasilo "N1" koje relativizuje nasilje, koje se juče dogodilo na skupu u organizaciji blokadera u Frankfurtu.
08.06.2026
10:18
Blokaderka i novinarka Antonela Riha pokrenula je niz uvreda na studente blokadere, poručivši im direktno da su politički nepismeni, neobrazovani i da nemaju pojma u šta su ušli.
08.06.2026
11:30
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
07.06.2026
11:11
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" večeras od 20h, jer vam donosimo zanimljive informacije.
06.06.2026
10:55
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
Grčko ostrvo Evija, popularno među srpskim turistima, jutros je pogodio zemljotres jačine 4,3 stepena po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).
08.06.2026
10:46
Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) izdao je crveni meteoalarm zbog visokog UV indeksa naredna tri dana u Srbiji.
08.06.2026
08:30
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
08.06.2026
09:00
Za prva tri meseca ove godine priliv novca od turizma iznosi čak 580 miliona evra. Stručnjaci navode da je to samo nastavak uspešne 2025, kada smo imali zaradu od čak 2,9 milijradi evra.
08.06.2026
11:25
U narodu je rasprostranjeno verovanje da je smrt na veliki hrišćanski praznik, poput Vaskrsa, Božića ili krsne slave, poseban blagoslov. Međutim, prema crkvenom učenju, sam datum smrti ne može da bude pokazatelj nečijeg duhovnog stanja niti konačnog spasenja.
08.06.2026
09:45
U Barseloni je sinoć ubijen muškarac za koga se sumnja da je državljanin Srbije, a snimak sa mesta događaja je jeziv.
08.06.2026
09:31
U Barseloni je sinoć ubijen muškarac za koga se sumnja da je državljanin Srbije.
08.06.2026
09:05
Anđelko Aćimović, otac devojčice koja je žrtva masakra u OŠ "Vladislav Ribnikar", otkrio je da je ponašanje Vladimira i Miljane Kecmanović tokom poslednjeg suđenja za odgovornost za zločin bilo sramno.
08.06.2026
07:11
Na autoputu iz pravca Novog Sada ka Beogradu, neposredno pre isključenja za Kovilj, danas je došlo do saobraćajne nezgode koja je izazvala velik zastoj u saobraćaju.
08.06.2026
11:38
U Đakovici se u subotu uveče, oko 21.30 časova, dogodila nezapamćena tragedija u kojoj je jedna osoba izgubila život, dok su tri teško povređene, a sumnja se da je ovom krvavom piru prethodila dečija svađa.
08.06.2026
10:23
Najmanje tri osobe poginule su u razornom zemljotresu jačine 7,8 stepeni po Rihterovoj skali koji je danas pogodio Filipine, a odmah nakon potresa izdato je upozorenje na cunami širom regiona.
08.06.2026
07:40
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
08.06.2026
07:00
Mislim da bi trebalo da razgovaramo sa (ruskim predsednikom Vladimirom) Putinom, ocenio je finski predsednik Aleksandar Stub.
08.06.2026
05:40
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
08.06.2026
06:20
Pevačke zvezde Riki Martin, Ina, Pitbul, Asap Roki, kao i hevi metal bend "Judas Priest" održaće ove godine spektakularne koncerte u Beogradu.
08.06.2026
11:12
Rialda Kadrić preminula je na ulici u Atini 25. januara 2021. godine od posledica srčanog udara. Na isti način preminula je i njena majka 30 godina ranije.
08.06.2026
09:37
Glumac i reditelj Radoš Bajić kaže da mu je ruska mafija poštedela život, a da su mu Slobodan Milošević i Mira Marković napravili pakao od karijere jer je bio svuda zabranjen.
08.06.2026
08:46
Britanski glumac Entoni Hed preminuo je u 72. godine nakon teške bolesti.
06.06.2026
13:32
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Sportista Marko Bojković je sinoć objavio niz storija u kojima preti trubaču Dejanu Petroviću i njegovoj ćerki Jovani koju je navodno udario brat MMA borca.
08.06.2026
07:27
Hrvatska pevačica, voditeljka i influenserka Nives Celzijus ponovo je uspela da uzburka društvene mreže bujnim poprsjem i to u crnom lateksu!
08.06.2026
11:02
Miki Dudić napustio je sinoć "Elitu 9", a u studiju ga je sačekala porodica, zajedno sa majkom Zlatom Petrović.
08.06.2026
10:18
Đina Džinović je iz prve ruke, sa terase, pratila prestižnu trku Formule 1 za Veliku nagradu Monaka, ne krijući oduševljenje atmosferom.
08.06.2026
09:39
Folker Mile Kitić šokirao je izjavom da i dan danas ima ljubavnice, a onda otkrio da i mnogi pevači takođe varaju svoje supruge.
08.06.2026
07:01
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.