• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

12.05.2026

18:00

Rase pasa koje nisu ljubitelji šetnje: Savršen su izbor za iste takve vlasnike - jedna će vas iznenaditi

Shutterstock

Ljubimci

Rase pasa koje nisu ljubitelji šetnje: Savršen su izbor za iste takve vlasnike - jedna će vas iznenaditi

Rejčel Rodžers je stručnjakinja za pse i otkrila je kojih 5 rasa zahtevaju najmanje vežbe.

Nagrađivana dreserka pasa Rejčel Rodžers ekskluzivno je za Express otkrila koji psi zahtevaju najmanje vežbe, a jedna rasa bi mogla da vas iznenadi.

Rejčel Rodžers je otkrila pet rasa pasa kojima je potrebno najmanje šetnje.

- Određene rase pasa prirodno su manje aktivne i zahtevaju minimalnu vežbu - rekla je.

Stručnjakinja je primetila da manje rase zahtevaju manje vežbe. Ako želite psa kome nije potrebno puno šetnje razmislite o nabavci francuskog buldoga, čivave, ši-cuija ili kavalirskog španijela kralja Čarlsa.

Foto: Shuterstock

francuski buldog

Rejčel je objasnila da su francuski buldozi "poznati po niskom nivou energije" i da su "srećni sa kratkim igrama ili laganim šetnjama".

Starijim psim ne treba puno šetnje

Čivava može da ostane aktivna uz igru ​​u kući i kratke izlete na otvorenom, a ši-cui su zadovoljni kratkim šetnjama i obiljem druženja. Što se tiče kavalirskog španijela kralja Čarlsa, ovi nežni psi uživaju u kratkim i ležernim šetnjama.

- Udomljavanje starijeg psa koji zahteva manje vežbe je bolja opcija nego uzeti štene - istakla je Rejčel.

Jedna iznenađujuća rasa koju treba uzeti u obzir je hrt, jer mu je često potrebno mnogo manje vežbe nego što bi se očekivalo.

Foto: Shuterstock

hrt

- Često je zadovoljan brzom šetnjom oko kvarta i istrčavanjem bez udice u ograđenom prostoru - otkrila je stručnjakinja.

Hrtovi žude za mentalnom stimulacijom i interakcijom kako bi ostali srećni i zdravi. Najbolji način da im to pružite je da im kupite interaktivne igračke slagalice i njuškavac.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set