Melanija Tramp pojavila se na jednom tehnološkom događaju u Beloj kući u društvu humanoidnog robota nazvanog Figure 03, iza kojeg stoji kompanija milijardera Breta Adkoka.
Kada se pojavila Melanija Tramp, svi su na trenutak zaboravili i politiku i tehnologiju, pa čak i humanoidnog robota koji je koračao pored nje.
26.03.2026
11:35
Kada su predsednik i prva dama ušli u salu, publika je reagovala podeljeno - dok su jedni negodovali i zviždali, drugi su ih pozdravili aplauzom i oduševljenjem.
Takve reakcije za njih nisu ništa novo, a Melanija Tramp je ovom prilikom izabrala odevnu kombinaciju inspirisanu stilom iz 1920-ih, u duhu same predstave.
Melanija Tramp je zabeležila istorijski trenutak - postala je prva supruga trenutno aktuelnog svetskog lidera koja je predsedavala sednicom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, a jedan detalj je svima privukao pažnju.
U pitanju je haljina midi dužine, koja seže malo ispod kolena, ukrašena nizovima resica koje se pokreću pri svakom koraku i daju njenom izgledu dodatnu lakoću i lepršavost.
Prva dama je nosila belu haljinu modne kuće Michael Kors, bez rukava i sa zatvorenim okovratnikom, koju je besprekorno uklopila sa elegantnim belim salonkama brenda Christian Louboutin.
Zanimljivo je da ovo nije prvi put da se pojavila u ovoj kombinaciji - istu haljinu nosila je još tokom prvog predsedničkog mandata svog supruga, na samitu G20 u Hamburgu 2017. godine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Melanija Tramp pojavila se na jednom tehnološkom događaju u Beloj kući u društvu humanoidnog robota nazvanog Figure 03, iza kojeg stoji kompanija milijardera Breta Adkoka.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak za koji Bi-Bi-Si navodi da prikazuje iranske snage kako otvaraju vatru na američke helikoptere tokom potrage za pilotom oborenog aviona.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić oglasio se i zahvalio "javnim ličnostima koje poznaje ili čije je roditelje poznavao godinama i decenijama unazad" na podršci koju su mu pružali tokom dana koje je proveo u bolnici.
Predsednik Ustavnog suda Vladan Petrov je, reagujući na zahtev nevladinih organizacija Venecijanskoj komisiji da se ispita usklađenost njegovog postupanja sa ustanovljenim principima ponašanja, istakao da će poštovati sve eventualne postupke koji bi se pred tom komisijom protiv njega vodili, kao i svaku odluku ili meru ako bude doneta i poručio da ga neće ućutkati u borbi za vladavinu prava i demokratiju ni po cenu da ostane i bez članstva u Venecijanskoj komisiji i funkcije u Ustavnom sudu.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić čestitala je danas Dan studenata 4. april svim studentima i poželela da se nikada više ne ponovo blokade na fakultetima, poručivši da će država vratiti obrazovanje na pravi put i upozorila da je zbog blokada nažalost u 2025. godini diplomiralo 11.500 manje studenata nego 2024. godine, što je direktno uticalo na njihovu budućnost.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Od ponedeljka, u 21 čas, počinje nova udarna informativna emisija na Informer TV "Srpski dnevnik", koja svakog dana donosi najvažnije vesti, istinu bez zadrške i teme koje se tiču svakog građanina!
Tragična smrt sveptenika Nenada Mitrića i njegove supruge Nedeljke ujedinila je region. Njihovo troje dece trenutno se nalazi na bolničkom lečenju, a narod je pokrenuo veliku akciju, kako bi im obezbedili krov nad glavom.
Manstir Svetog Ilije u Kacapunu, svetinja iz 13. veka, pre nekoliko godina osvanuo je u engleskim medijima zbog čuda koje se desilo prilikom požara u konaku.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je NATO "izuzetno oslabljen i krajnje nepouzdan partner", iskoristivši pritom grešku uticajnog američkog lista Njujork tajms da dodatno kritikuje medije.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da su Sjedinjene Američke Države počele postepeno da se povlače iz sukoba sa Iranom upravo po njegovom savetu koji je preneo administraciji Donalda Trampa.
Iran je oborio još jedan kineski borbeni dron Wing Loong-2, što predstavlja drugi takav slučaj u kratkom vremenskom periodu usred pojačanih regionalnih tenzija.
Tokom operacije „Epski bes" američke snage izgubile su ili su im oštećeni ukupno 16 aviona i 4 helikoptera, navodi se u infografici o gubicima američke avijacije u ratu sa Iranom.
Bivša zadrugarka Kristina Spalević juče je posetila policijsku stanicu nakon što je prijavila bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada su se pojavile informacije iz policije.
Voditeljka Dea Đurđević uživa u trudničkim danima, a danas, na dan godišnjice od teške nesreće koju je doživela 2019. godine, posetila je jedan manastir.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar