Žene, ne stidite se svoje sede kose! Ove poznate dame se ne farbaju, a nikad bolje nisu izgledale (FOTO)
Podeli vest
Seda kosa je oduvek bila tabu tema, ali to se polako menja, jer mnoge poznate dame su pokazale da to ne mora da bude tako “strašno”.
Istina je da je društvo uslovilo žene da se osećaju nesigurno u sopstvenoj koži ukoliko imaju sede. Seda kosa se smatra simbolom starenja, a činjenica je da ćemo se svi sresti sa time u nekom trenutku života.
Pojava sedih vlasi košmar je za svaku damu. Koliko god da se farbate, neka seda dlaka obavezno iskoči. Stručnjaci kažu da nema pravila kada će se one pojaviti, ali jedno je sigurno - ako ne možete da ih sprečite, možete da ih ublažite.
Iako je glumica nekoliko puta s ponosom izjavila da je seda kosa „znak mudrosti”, po potrebi je ipak prekriva pomalo neobičnom tehnikom - sede vlasi bojo maskarom za trepavice.
02.03.2024
07:08
Sara Džesika Parker
Sara Džesika Parker je otkrila kako je frustrira kada je društvo smatra hrabrom što javno prikazuje svoje sede. Rečeno joj je da ima riblje pramenove, a kada je pitala šta je to, rečeno joj je da se radi o tehnici farbanja prirodnim sivim bojama kako bi se izbegla konstantna puna boja. Ona smatra da ne može da troši vreme na farbanje svake dve nedelje i da joj je to previše.
Ruska doktorka Olga Kokhas otkrila je neke savremene metode kako da se suočite sa prvim sedim vlasima.
11.04.2023
16:00
Stalno naglašava da treba da je smatraju hrabrom zato što je odlučila javno da pokaže da i ona ima sede.
Selma Hajek
Selma Hajek je u više navrata podelila svoja osećanja u vezi sa sedom kosom. Redovno ističe da je ponosna na svoju belu kosu, rado deleći fotografije na mrežama. U septembru 2020. godine, glumica je podelila fotografiju napisavši: Bela kosa je kosa mudrosti.
Kraljica Leticija je danas sinonim za ikonu mode i lepote. Ali i ona takođe bije bitku sa sedim vlasima i ne stidi se toga. Što se može videti u nekim njenim javnim nastupima.
Foto: profimedia
Helen Miren
Helen Miren već dugo nosi sivu bob frizuru i pozvala je sve da gledaju na sedu kosu kao na pozitivnu stvar. Ona smatra da su žene bile toliko uplašene da imaju sedu kosu jer ih je to odmah svrstalo u “drugu kategoriju”. Helen veruje da bi sve prirodne stvari jednostavno trebalo prihvatiti.
Džejn Fonda je bila prepoznatljiva po plavoj kosi, ali se nakon pojavljivanja na dodeli Oskara odrekla svog zaštitnog znaka i odlučila da je pokazuje kao prirodan deo starenja.
Foto: EPAIMAGES
Danas, u 82. godini izgleda kao da je odbacila teret i prikazala se u najboljem svetlu koje je odraz svega što joj je u životu zapravo bilo važno.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pojava sedih vlasi košmar je za svaku damu. Koliko god da se farbate, neka seda dlaka obavezno iskoči. Stručnjaci kažu da nema pravila kada će se one pojaviti, ali jedno je sigurno - ako ne možete da ih sprečite, možete da ih ublažite.
Stalni predstavnik Rusije pri UN je istakao da se situacija na AP Kosovu stalno pogoršava i da "ultranacionalistički režim" premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija ubrzava "čišćenje" nealbanskog stanovništva u severnom delu srpske pokrajine.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski prihvatio je vaskršnje primirje i podržao inicijativu predsednika Rusije Vladimira Putina o privremenom prekidu vatre za vreme praznika.
Stalna predstavnica Grčke pri Ujedinjenim nacijama Aglaja Balta izjavila je danas da ta zemlja podržava normalizaciju odnosa Beograda i Prištine. Ona je istakla da osnivanje Zajednice srpskih opština bez preduslova ostaje ključno za stabilnost severa AP KiM, kao i da predstavlja sastavni deo sporazuma koji moraju da budu u potpunosti sprovedeni.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kaže da je sa trobojkom prvo video bivšeg premijera i šefa crnogorske države, počasnog predsednika Demokratske partije socijaliste (DPS) Mila Đukanovića.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić govorio je večeras na našoj televiziji u Srpskom dnevniku o današnjim ponovljenim izborima na biračkom mestu u Bajinoj Bašti.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević oglasio se putem svog Instagram naloga nakon održanih sednica Predsedništva i Glavnog odbora SNS-a u Sava centru.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Veliki petak, najtužniji hrišćanski praznik, kada se sećamo Hristovog stradanja, suđenja pred Pontijem Pilatom, osude na smrt i razapinjanja na Golgoti.
U Srbiji će danas nakon hladnog jutra biti pretežno sunčano. U drugoj polovini dana biće oblačno, a tokom večeri i noći na jugozapadu zemlje moguća je slaba kratkotrajna kiša. Temperature će se kretati od minus dva do 16 stepeni.
Mnogi vernici koji nisu postili ceo Vaskršnji post, sutra, na Veliki petak, suzdržavaće se od mrsne hrane, pa se postavlja pitanje da li to ima smisla. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da to nije greh, već prvi korak ka sledećem postu.
Nemanja R. (30) poginuo je u Petrovčiću kada se zakucao u betonski krst, a sumnja se da je neposredno pre toga ubio komšiju Uglješu T. (58) u Bečmenu, nakon što je navodno sa njim celu noć pio.
U porodici nestale Danke Ilić iz Bora za koju se veruje da je ubijena neposredno pred drugi rođendan 26. marta 2023. godine, dogodilo se nekoliko smrtnih slučajeva.
Ljubiša Bogdanović je 9. aprila 2013. godine izvršio masakr u Velikoj Ivanči i usmrtio trinaestoro ljudi u pet domaćinstava, a meštani ovog naselja se verovatno nikada neće oporaviti od tragedije koja ih je sve zavila u crno.
Suđenje Filipu Grbiću koji je optužen za teško ubistvo Nemanje Žikića (20) u Zemunu, privodi se kraju, međutim, on i dalje negira delo koje mu se stavlja na teret, da je u decembru 2024. godine u Zemunu ubio svog cimera, pa potom telo bacio na obalu Dunava.
Ruska vojska namerno raspoređuje snage duž cele linije fronta kako bi Ukrajinu držala u neizvesnosti i primorala je da istovremeno brani više pravaca, izjavila je vojni ekspert sa Kraljevskog koledža u Londonu Marina Miron za ZDF Hojte nahrihten.
Ruski udari dronovima „Geran“ pogodili su objekte u Nikolajevu i Krivom Rogu, a prema tvrdnjama ruskih izvora, u napadu na Nikolajevu su stradali i NATO instruktori, među njima i britanski.
U Vašingtonu je, usred sve jačeg pritiska energetskog tržišta na Zapad, povučen potez koji se u Moskvi tumači kao važan signal. Reč je o ublažavanju dela američkih sankcija prema ruskim brodovima
Glumica Radoslava Marinković je pažnju domaće javnosti privukla seksi scenom u filmu "Žikina dinastija" iz 1985. godine u kojoj je pokazala golu zadnjicu.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Internetom je počela da kruži izjava Zorice Marković, u kojoj je rekla da bi Katarinu Živković "besila na Terazijama" i da nema nijedan hit, a pevačica je sada na to reagovala.
Putem lajva na TikToku, bivši učesnik rijalitija Zadruga Stefan Karić uputio je oštre reči na račun Asmina Durdžića i Nenada Marinkovića Bebice, koji trenutno borave u rijalitiju "Elita".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar