7 modnih komada koji su u trendu ove jeseni: Svaka žena treba da ih ima u ormanu (FOTO)
Podeli vest
Jesen je savršeno godišnje doba da osvežite svoju garderobu i eksperimentišete sa novim stilovima.
Kako temperature polako padaju, vreme je da izvučete toplije i udobnije odevne komade za nošenje tokom hladnijih meseci. Ako ih nemate - uložite u njih kako biste bili u trendu i dobro obučeni u svim prilkama.
Poznati dizajner Đorđo Armani, koji je preminuo, nije imao naslednika u vidu dece, ali za sobom je ostavio ogromnu imovinu u vrednosti oko 12,1 milijardu dolara. Bio je drugi najbogatiji čovek u Italiji, odmah iza Đovanija Ferera.
Đorđo Armani, ikona italijanske i svetske mode, nedavno je dao jedan od svojih poslednjih intervjua za "Financial Times", osvrćući se na pet decenija karijere, filozofiju dizajna i planove.
Ali, ne zaboravite da su ovih 7 modnih komada osnovni i da je važno da ih imate, jer su praktični, lako se kombinuju i mogu da se nose u svim prilikama - i dnevnim i večernjim.
Evo koje modne komade svaka žena treba da ima u svom ormanu:
Veliki džemper se može kombinovati na bezbroj načina
Veliki, mekani džemper je apsolutno neophodan ove jeseni. Osim što pruža toplinu i udobnost, predimenzionirani džemper je izuzetno svestran komad koji se može kombinovati na bezbroj načina.
Foto: Shuterstock
Nosite ga uz uske farmerke i čizme za ležerni dnevni izgled ili preko haljine sa patikama u opuštenim kombinacijama.
Izaberite neutralne boje kao što su bež, siva ili krem koje se lako uklapaju sa ostatkom vaše odeće. Možete eksperimentisati sa bojama i doneti dašak vedrine zimskim danima.
Foto: Shuterstock
Kožna jakna je trendi i ležerna
Klasična kožna jakna je bezvremenski komad koji nikada ne izlazi iz mode. Savršena je za prelazni period jer pruža dovoljno topline, a istovremeno izgleda šik i ležerna.
Foto: Shuterstock
Crna bajkerska jakna je najsigurniji izbor, ali možete eksperimentisati i sa drugim bojama poput braon ili bordo.
Nosite je preko haljine, uz farmerke ili u kombinaciji sa elegantnim pantalonama za poslovne prilike.
Foto: Shuterstock
Pantalone ravnog kroja izdužuju figuru
Iako su uske pantalone dugo dominirale modnom scenom, ove jeseni u prvi plan dolaze modeli ravnog kroja.
Ovakve pantalone laskaju svakoj figuri i lako se kombinuju sa različitim gornjim delovima.
Foto: Shuterstock
Birajte tamnije ili prirodne nijanse koje izgledaju elegantnije i pogodnije su za hladnije dane. Nosite ih sa štiklama za noćni izlazak ili sa ravnim čizmama ili dubokim cipelama za svakodnevne prilike.
Foto: Shuterstock
Midi suknja je savršena za svaki dan
Midi suknja je savršen komad za prelazak iz letnje u jesenju garderobu. Možete je nositi uz tanku bluzu ili kombinovati sa džemperom i čizmama.
Još su uvek popularne plisirane i satenske suknje. Sada se nose i suknje od tanjeg štofa, kao i karirani dezeni.
Foto: Shuterstock
Izaberite zemljane tonove poput braon, maslinaste, bordo, ili klasičnu sivu. Midi suknja se lako može nositi i na posao i u večernjim prilikama.
Foto: Shuterstock
Bela košulja je večiti klasik
Klasična bela košulja je nezaobilazan komad za svako godišnje doba, uključujući i jesen. Nosite je ispod džempera sa kragnom i manžetnama koje vire za sofisticiran izgled.
Možete i da spojitebelu košulju sa farmerkama i štiklama, da je nosite kao tuniku ili čak, ako je predimenzionirana, kao mini haljinu sa čizmama preko kolena.
Foto: Shuterstock
Kratke čizme su ponovo u trendu
Gležnjače su neizostavan komad jesenje obuće.
Crne kožne čizme su najsigurniji izbor jer idu uz gotovo svaku odevnu kombinaciju.Ali takođe možete eksperimentisati sa drugim bojama i materijalima kao što su smeđa koža ili velur od antilop.
Foto: Shuterstock
Izaberite model sa nižom potpeticom za svakodnevno nošenje ili sa višom potpeticom za večernje prilike. Gležnjače izgledaju odlično uz farmerke, suknje i haljine.
Foto: Shuterstock
Izaberite dobar kaput
Kako temperature padaju, kvalitetan kaput postaje neophodan u garderobi. Klasični vuneni kaput neutralne boje poput bež, sive ili crne uvek je dobar izbor. Ove sezone posebno su popularni modeli do kolena.
Foto: Shuterstock
Nosite kaput preko elegantne haljine i čizama za poslovni izgled ili preko džempera i farmerki za opušteni, šik izgled.
Kaput je modni komad u koji treba investirati. Trajaće vam godinama ako odaberete kvalitetan model.
Foto: Shuterstock
Kombinujte modne komade i dodajte lični pečat
Sa ovih sedam ključnih komada u vašem ormaru, spremni ste za elegantnu jesenju sezonu.
Foto: Shuterstock
Možete da ih kombinujet na različite načine i da im dodate lični pečat tako što ćete odabrati zanimljive modne dodatke. Ne plašite se da eksperimentišete i da pronađete lični stil.
Isto tako, možete da odaberete uobičajene jesenje boje, braon, crnu, sivu i bež, ali i da razbijete zimsku monotoniju, kombinujete boje i budete maštoviti, ali i da nosite jednu boju na više detalja, što je trend o kome smo ranije pisali.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poznati dizajner Đorđo Armani, koji je preminuo, nije imao naslednika u vidu dece, ali za sobom je ostavio ogromnu imovinu u vrednosti oko 12,1 milijardu dolara. Bio je drugi najbogatiji čovek u Italiji, odmah iza Đovanija Ferera.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Blokaderi su odavno izgubili kompas i svakodnevno se međusobno napadaju, a sada je potpredsednica Demokratske stranke Dragana Rakić udarila po opozicionim partnerima kako bi se dodvorila blokaderima.
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na izjavu pšoslanice SSP Jelene Spirić da su uzrok prekida u snadbevanju elekrtičnom energijom Elektromreže Srbije ističići da tako samo obmanjuje javnost i širi paniku.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Emulgovani proizvodi na bazi biljnih masti često svojim izgledom podsećaju na sireve, pa potrošači pogreše pri kupovini, bez da pročitaju šta piše na ambalaži.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Republikanci u Senatu SAD odbacili su rezoluciju o ratnim ovlašćenjima koja bi ograničila predsedniku Donaldu Trampu mogućnost daljih napada na Venecuelu.
Venecuelanska opoziciona liderka i dobitnica Nobelove nagrade za mir Marija Korina Mačado sastala se danas sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući, gde mu je, kako mediji navode, uručila pomenuto priznanje.
Najmanje 18 osoba hospitalizovano je nakon eksplozije granate u centru za stručnu obuku Ministarstva unutrašnjih poslova u Siktivkaru, u ruskoj Republici Komi, saopštio je pomoćnik ministra zdravlja Aleksej Kuznjecov.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar