Najtraženija destinacija u 2025! Turisti hrle na egzotično ostrvo - autentičan spoj kulture i odmora (FOTO)
Tajland je proglašen za najpopularniju destinaciju u 2025. godini.
26.03.2025
09:00
Shuterstock
Putovanja
Sudeći po pretragama putnici su pokazali veliko interesovanje za mesta na Mediteranu, a žele kako predivne predele, tako i kulturno iskustvo. Podaci takođe pokazuju rastući trend za velnes, ali i avanturistička putovanja, a sve popularniji su Sardinija i Ikarija zbog svoje jedinstvene ponude.
Bilo da tražite plažu, istoriju, dobru kuhinju ili avanturu, među ovim mestima sigurno ćete pronaći ono što vam najviše prija.
Turska i dalje dominira kao jedna od najtraženijih destinacija. Antalija, Bodrum, Kušadasi i Alanja nude izvrsne hotele, all-inclusive aranžmane, tople plaže i bogatu istoriju. Cena je i dalje povoljna u poređenju sa drugim mestima, što dodatno privlači turiste sa Balkana. Turska je odličan izbor i za porodična i za solo putovanja.
Grčka ostaje omiljena destinacija zahvaljujući kombinaciji prirodne lepote, mediteranske hrane i prijateljskog naroda. Lefkada, Paros, Tasos, Santorini i Krit su među najguglanijim ostrvima. Idealna za one koji vole mir i kristalno čistu vodu, ali i za one koji žele noćni život i šetnje kroz istorijske gradove.
Foto: Shutterstock
Ostrvska država u srcu Mediterana postaje sve popularnija među putnicima. Malta je prava riznica istorije, ali i fantastično mesto za ronjenje, sunčanje i izlaske. Valeta, Mdina i Gozo nude jedinstven spoj kultura, a sunčanih dana ima skoro cele godine. Idealna destinacija za one koji žele nešto drugačije.
Od prelepih plaža Amalfi obale, preko romantičnih ulica Venecije do bogate umetničke scene Firence - Italija ima sve. Ove godine, posebno su traženi regioni Pulja, Sicilija i Sardinija. Italija je idealna za one koji žele da spoje kupanje i kulturna otkrića, uz nezaobilazne pastu, sladoled, picu i vino.
Foto: Shutterstock
Egipat je pravi hit u pretragama i to s razlogom. Letovanje u Hurgadi ili Šarm el Šeiku nudi egzotiku, luksuz i pristupačne cene. Ronjenje u Crvenom moru, safari po pustinji i izleti do Luksora i piramida – prava su avantura za ljubitelje istorije i sunca.
Lisabon, Porto i Algarve obala postaju sve popularnije destinacije i među našim turistima. Prelepe plaže, šarenoliki gradovi, odlična hrana i vino, kao i opuštena atmosfera, čine Portugaliju savršenom za letovanje koje nije klasično, već nešto drugačije, ali podjednako nezaboravno.
Foto: Shutterstock
Kipar je još jedna destinacija koja beleži rast interesovanja. Ovo ostrvo Afroditine lepote nudi savršene uslove za letovanje: čisto more, gostoljubive ljude, dobru klimu i pristupačne cene.
Pafos i Larnaka su najposećeniji gradovi, ali čitavo ostrvo ima šta da ponudi.Ako još niste odlučili gde ćete ovog leta, možda vam ova lista može pomoći. Bilo da birate klasike poput Grčke i Turske, egzotiku Egipta ili evropske bisere poput Malte i Portugalije, jedno je sigurno – leto 2025. biće ispunjeno putovanjima, doživljajima i prelepim uspomenama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je u Kolegijumu brutalno odgovorio Zagorki Dolovac nakon što je Vrhovno javno tužilaštvo (VJT), na čijem je ona čelu, najavilo da će podneti tužbe protiv Informera i Kurira.
07.12.2025
20:20
Da čuveno TV lice Predrag Sarapa početak dana najčešće provodi u Pinkovom studiju, zna cela Srbija, ali naša ekipa uspela je da zaviri i u njegove “male rituale” nakon što napusti zgradu te televizije.
07.12.2025
20:04
Blokader Miran Pogačar je, verovali ili ne, pokrenuo akciju pribavljanja pomoći monstrumu Goranu Kajfešu (38), koji je u avgustu ove godine brutalno fizički nasrnuo na novinarsku ekipu Informera u Novom Sadu i tom prilikom razbio glavu našem kamermanu.
07.12.2025
19:25
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević poručio je da izdaju naroda i države smatra neoprostivim grehom.
07.12.2025
18:43
Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.
07.12.2025
18:04
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
06.12.2025
11:08
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
05.12.2025
10:57
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Doček Nove 2026. godine u restoranima će biti jedan od najskupljih do sada, posebno u Beogradu, gde će oni koji žele glamur i luksuz morati da spreme od 130 do čak 500 evra!
07.12.2025
19:35
Ukoliko u Nemačkoj u automobilu imate nož bez valjanog razloga, možete platiti kaznu i do 10.000 evra, rekli su iz nemačkog automobilskog kluba ADAC.
07.12.2025
20:00
Sezona je zvanično počela na Kopaoniku, a turisti iz različitih krajeva Srbije i inostranstva okupirali su jednu od najlepših srpskih planina!
07.12.2025
18:00
Lovci iz Azbukovice obogatili su svoje lovište. Uz podršku države u Berlovinama je pušteno devet muflona - dva mužjaka i sedam ženki.
07.12.2025
19:03
U reci Bistrici u naselju Grabanica kod Kline pronađeno je beživotno telo žene koja je prijavljena sinoć kao nestala od strane svoje porodice.
07.12.2025
18:27
Prva drama odigrala se u ivanjičkom prigradskom naselju Bukovica kada je maskirani napadač upao u kuću starije ženske osobe i uz pretnju nožem tražio da mu preda novac.
07.12.2025
19:56
Porodica i prijatelji tinejdžera I.R. (15) iz Subotice, koji je tragično preminuo u petak uveče kada se, kako se sumnja, ugušio od izduvnih gasova iz automobila u kom je sedeo u garaži porodične kuće, neutešni su nakon njegove smrti.
07.12.2025
19:06
Tek kad mu je blokirana trećina zarade, Beranac M. R. saznao je da je tobože vozio pod dejstvom kokaina i da ga je sud kaznio sa 1.200 evra.
07.12.2025
16:40
Saobraćajna policija u Novoj Varoši zadržala je vozača M. S. iz okoline Bajine Bašte, nakon što je zaustavljen u mestu Vraneša dok je upravljao teretnim vozilom marke “mercedes” u stanju potpune alkoholisanosti.
07.12.2025
19:20
07.12.2025
14:00 >> 17:01
Ukrajina se suočava sa novim skandalom vezanim za evakuaciju dece u Tursku, u okviru projekta „Detinjstvo bez rata“.
07.12.2025
20:00
Forenzičari su na području bivšeg doma za majke i decu u irskom gradu Čumu otkrili drugu masovnu grobnicu novorođenčadi, saopštila je Kancelarija za ovlašćene intervencije (ODAIT).
07.12.2025
19:30
U Kelnu se traže kandidati spremni da 100 dana provedu u potpunoj izolaciji – i to za 23.000 evra. Nemački centar za vazduhoplovstvo i svemir (DLR), u saradnji sa ESA, pokreće studiju “SOLIS100”, koja simulira uslove dugotrajnih svemirskih misija na Mesec i Mars.
07.12.2025
19:00
Petogodišnji dečak iz Hagena izazvao je požar i štetu od čak 30.000 evra nakon što mu je majka dala prskalicu da se igra, saopštila je policija Severne Rajne-Vestfalije.
07.12.2025
18:30
Francuski predsednik Emanuel Makron zapretio je uvođenjem tarifa Kini u narednim mesecima, ukoliko Peking ne smanji trgovinski deficit sa Evropskom unijom, prenose danas francuski mediji.
07.12.2025
18:00
Reper Šon Didi Kombs poznatiji kao Paf Dedi pobesne je zbog dokumentarca o njemu koji je njegov kolega 50 cent producirao za platformu Netfliks zbog čega mu je poslao bizaran poklon.
07.12.2025
12:35
Večeras se na Prvom programu RTS emituje deveta epizoda serije "Tvrđava" sa početkom u 20.05 sati.
07.12.2025
08:03
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
06.12.2025
20:15
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
06.12.2025
11:03
Pevačica Tanja Savić otkrila je da joj je zdravlje narušeno zbog čega sve češće otkazuje nastupe.
07.12.2025
19:07
Pevačica Vesna Đogani promenila je mišljenje i odlučila da stane u odbranu koleginice Milice Pavlović.
07.12.2025
18:26
Pevač Mile Kitić osvrnuo se na česte spekulacije o njegovom razvodu od pevačice Marte Savić.
07.12.2025
17:51
Rijaliti učesnici Asmin Durdžić i Mina Vrbaški bili su u spavaonici kada su primetili izmet po sobi, nakon čega su izneli tvrdnje da je Miljana Kulić ta koja je vršila veliku nuždu.
07.12.2025
16:01
Novinar "Pinka", Srđan Kuvekalović prvi put je javno progovorio o aktuelnim dešavanjima i otkazima na televiziji, a za sada njegov posao nije u opasnosti.
07.12.2025
15:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar