• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: recepti.com/informer.rs

23.09.2020

20:46

KORPICE SA SLANINICOM! Nijedan gurman neće moći da odoli OVOM JELU! (RECEPT)

Recepti

KORPICE SA SLANINICOM! Nijedan gurman neće moći da odoli OVOM JELU! (RECEPT)

Preukusno je...

Potrebno je:

12 parčića tost hleba
1 čaša kisele pavlake
3 jajeta
1/2 kašičice soli
20 kolitova praziluka
1 crvena sveža paprika
1 žuta/zelena paprika

12 lenti slanine
1 kašičica origano
150 g kačkavalja

PRIPREMA:

Tost hleb iseći čašom, koja odgovara kalupima za projice. Kalupe premazati uljem ili margarinom. U odgovarajuću posudu umutiti jaja sa pavlakom, dodajući so. Smesu sjediniti i odložiti.

Crvenu, zelenu/žutu papriku iseći na kolutove, pa ih podeliti na polovine. Praziluk iseći na kolutove, koliko smatrate da stavite unutra kalupa. Na kockice ili štapiće naseckajte deo kačkavalja (1-2 kockice u svaki kalup).

U kalupe staviti tost hleb. Slaninu staviti okolo tost hleba, u krug, zatim 1/2 umućene smese pavlake i jaja, dodati iseckane kockice kačkavalja, pa ostatak smese. Odozgo staviti pripremljenu papriku, tako da bude šareno (dekorativno). Dodati kolutove praziluka i posuti origanom.

Foto: printscreen You Tube RECEPTI.COM

Rernu uključiti na 200 C i peći nekih 10-ak minuta, dok slaninica lepo požuti i smesa unutar korpica bude pečena. U međuvremenu dok se korpice peku, izrendati ostatak kačkavalja na krupno rende.

Kada su korpice pečene, izvaditi iz rerne i posuti kačkavaljem i po želji još malo origanom i vratiti na 5 minuta da se kačkavalj otopi. Sačekati malo da se prohladi, izvaditi iz kalupa i poslužiti. Uživajte u predivnom ukusu. Prijatno.

Za više RECEPATA KLIKNITE OVDE.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Tajna veza sa dečakom od 15 godina pretvorila se u krvavi horor: Ljubavni trouglovi koji su se završili krvoprolićem (FOTO)
Hronika

Tajna veza sa dečakom od 15 godina pretvorila se u krvavi horor: Ljubavni trouglovi koji su se završili krvoprolićem (FOTO)

Ljubavne prevare, tajne veze i ljubavni trouglovi sami po sebi nisu ništa novo. Ljudi već vekovima uspevaju da od odnosa naprave emocionalni haos, pa se većina takvih priča ipak završi svađom, raskidom ili razvodom. Međutim, u pojedinim slučajevima ljubomora, opsesija ili želja da se partner ukloni kao prepreka doveli su do mnogo strašnijeg kraja.

27.08.2026

22:23

Od vozača dece do plastičnih operacija: Ovako su begunci pokušavali da prevare policiju - svi su pali, samo Zvicer još izmiče
Hronika

Od vozača dece do plastičnih operacija: Ovako su begunci pokušavali da prevare policiju - svi su pali, samo Zvicer još izmiče

Begunci i osumnjičeni za kojima policija traga na različite načine pokušavaju da zametnu trag i otežaju policiji da ih pronađe. Neki menjaju fizički izgled, drugi koriste tuđa imena i dokumenta, dok pojedini pokušavaju da iza sebe ostave potpuno drugačiji život. Najnoviji slučaj zabeležen je kod Aleksinca, gde je policija u selu Kraljevo uhapsila J. N. iz Aleksinca, za kojim su bile raspisane dve poternice.

27.08.2026

21:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set