Ukoliko imate problem što vam se hrana lepi za tiganj, onda možete da poslušate sedam saveta koji provereno rade i imaćete manji nered u kuhinji.
Evo nekoliko saveta kako da se hrana ne lepi za tiganj prilikom kuvanja:
Pre zagrevanja tiganja, dobro ga zagrejte
Pre nego što dodate ulje ili hranu u tiganj, sačekajte da se tiganj dobro zagreje na srednjoj do visokoj temperaturi. To će pomoći stvaranju zaštitnog sloja između površine tiganja i hrane.
Upotreba adekvatne količine masti
Dodajte dovoljno ulja ili masti u tiganj pre nego što stavite hranu. Ovo će pomoći u smanjenju trenja između hrane i površine tiganja, sprečavajući da se hrana zalepi.
Zagrejte ulje pre dodavanja hrane
Kada ste dodali ulje u tiganj, sačekajte nekoliko trenutaka da se ulje dobro zagreje pre nego što dodate hranu. To će pomoći da se hrana bolje zapeče i sprečiti lepljenje.
Foto: Pixabay
Tiganj
Pravilno pripremite hranu
Pre nego što stavite hranu u tiganj, osušite je i uklonite višak vlage. Vlažna hrana ima veću tendenciju da se lepi za površinu tiganja. Takođe, naseckajte hranu na manje komade kako bi se ravnomerno skuvao i sprečilo lepljenje.
Ne previše pretrpavajte tiganj
Pretrpan tiganj može izazvati zadržavanje vlage i sprečiti pravilno zagrevanje hrane. Stavite dovoljno hrane u tiganj, ali ostavite dovoljno prostora za vazduh i ravnomerno kuvanje.
Koristite tiganj sa premazom
Tiganji sa neprianjajućim premazom smanjuju šanse da se hrana zalepi za površinu. Ovi tiganji zahtevaju manje ulja za kuvanje i lakše se čiste.
Pravilno čišćenje tiganja
Nakon upotrebe, pažljivo operite tiganj kako biste uklonili ostatke hrane ili ulja koji bi mogli izazvati slepljivanje sledeći put. Koristite neabrazivnu spužvu ili mekanu četku za pranje, a izbegavajte upotrebu oštrih sredstava za čišćenje koja mogu oštetiti premaz tiganja.
Primenom ovih saveta, trebalo bi da smanjite mogućnost da se hrana lepi za tiganj i uživate u boljem iskustvu kuvanja.
Bilo da ih jedete kuvane ili sirove, dobićete sve neophodne vitamine i minerale, posebno važne tokom meseci kada naše telo traži laganu, niskokaloričnu hranu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bilo da ih jedete kuvane ili sirove, dobićete sve neophodne vitamine i minerale, posebno važne tokom meseci kada naše telo traži laganu, niskokaloričnu hranu.
Kanali povezani sa iranskim Korpusom čuvara Islamske revolucije (KSIR) objavili su mapu dometa iranskih balističkih raketa i upozorili predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da se cela teritorija njegove zemlje nalazi u njihovom dometu.
Posle udara na ruski sektor goriva, ukrajinski dronovi prešli su na logističke centre i skladišta internet-trgovine, sa ciljem da izazovu poremećaje u snabdevanju, gubitke privrede i rast nezadovoljstva među građanima i preduzetnicima, ocenjuju ruski komentatori.
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da mu ne pada na pamet da beži iz Srbije kako to godinama unazad tvrde blokaderi i njihove medijske trovačnice.
Poslanik Miroslava Aleksića, Uroš Đokić brutalno je napao sopstveni narod na Kosovu i Metohiji, zatim kuka jer se sednice zakazuju dok su oni na godišnjim odmoru, a izbore naziva pretnjom!
Gostujući na tajkunskoj televiziji u emisiji "Probudi se", blokader Hanibal Kovač je napao opoziciju, priznao da su u straha od novih izbora, a potom izvređao penzionere i optužio Srbiju da je fašistička država!
Sramotni cirkus zvan "blokade" spao je na najniže moguće grane, a prizor sa okupljanja kod Avijatičarskog trga u Zemunu pokazao je svu bedu i nemoć blokaderske bande.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče na skupu građana u selu Drežnik kod Užica da će biti ubrzana gradnja autoputa od Mačkata ka Kotromanu na granici sa Republikom Srpskom.
Banke su na osnovu novog Zakona o zaštiti korisnika finansijskih usluga odobrile olakšice na 1.825 kredita i prihvatile 79 odsto od ukupno obrađenih zahteva građana, objavila je juče Narodna banka Srbije.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplije, s najnižom temperaturom od 8 do 17, a najvišom od 30 do 34 stepena, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Novi kilometri asfalta u zaseoku Ilijak, u Mrčajevcima, doneli su meštanima veću bezbednost, lakšu svakodnevicu i razlog više da mlade porodice ostanu na svojim ognjištima.
Rano jutros u blizini Najlon pijace u Novom Sadu dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovala dva putnička vozila, a jedno od njih se od siline udara prevrnulo na kolovozu.
Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A. L. starog 19 godina, koji se tereti da je zapretio profesoru nakon što je, tokom popravnog ispita, uhvaćen u prepisivanju.
Tragedija koja se u četvrtak dogodila u Bugarskoj, u blizini sela Černiče, kada je u stravičnom lančanom sudaru poginula Boranka Tatjana Ilić (54), zavila je Bor u crno.
Kako danas izgledaju migrantske rute i kako se oni prilagođavaju pojačanim kontrolama na granicama, objašnjava za Informer kriminolog Ratomir Antonović.
Jedna žena je ubijena, a najmanje 16 ljudi je povređeno kada je beli kombi u subotu oko 22 časa uleteo među učesnike gej parade u berlinskom parku Tirgarten. Tri osobe zadobile su povrede opasne po život, osam je teško, a pet lakše povređeno.
Sjedinjene Američke Države razmatraju slanje hiljada vojnika, elitnih specijalaca, inženjerijskih jedinica i stručnjaka za nuklearne materijale u Iran kako bi zauzeli ili uništili zalihe obogaćenog uranijuma skrivene u utvrđenim podzemnim objektima.
Dvojica pijanih britanskih vojnika uhapšena su nakon što su iz vojne baze na jugu Velike Britanije ukrala oklopno vozilo teško 15 tona, izvezla ga na ulicu i njime uništavala parkirane automobile.
Sjedinjene Američke Države i Ukrajina razgovarale su o uvođenju prekida vatre u vazdušnom prostoru, a predlog bi trebalo da bude predstavljen Rusiji tokom novog kruga mirovnih pregovora.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Starleta Slađana Lazić, poznatija kao Slađa Poršelina, nikada iskrenije je govorila o bivšem partneru sa kojim je bila četiri godine, ali i o teškom periodu koji je ostavila iza sebe.
Kristina Spalević se sinoć, kako je tvrdila u snimku sa Instagrama, uputila ka policijskoj stanici Voždovac, sa namerom da priloži dokaze protiv bivšeg partnera Kristijana Golubovića.
Maja Marinković žestoko je uzvratila Danilu Dači Virijeviću, nakon što je on sa podsmehom komentarisao snimak njenog oca Radomira Takija Marinkovića koji je nastao na buvljaku.
Razvodi na estradnoj sceni postali su sve učestalija pojava, a jedan od najčešće pominjanih razloga za kraj brojnih brakova jesu prevare i narušeno poverenje među partnerima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.