Spavao u prikolici, a u školu nosio torbu sa kuhinjskim noževima! Neverovatna životna priča Rajana Goslinga (FOTO)
Podeli vest
Glumac Rajan Gosling, za kojeg mnogi smatraju da je jedan od najzgodnijih u Holivudu, podigao je veliku prašinu kada se pojavio u ulozi Kena u filmu "Barbie".
Iako je prepoznatljiv po svom šarmantnom osmehu i blagim crtama lica, čuvenog glumca život nije mazio i iza sebe ima potresno detinjstvo. Međutim, po svemu sudeći to na njega nije ostavilo traga i on odiše neverovatnom harizmom, a lice mu krasi prepoznatljiv osmeh.
Jedna od najlepših i najplaćenijih glumica na svetu, Margo Robi, retko kada priča o svom ocu, tajkunu Dagu Robiju, koji je nju i njena tri brata i sestre napustio kada su bili mali.
Kada u Gugl ukucate ime glumca Rajana Goslinga ceo ekran postane ružičast podsećajući na aktuelan hit film "Barbi".
19.07.2023
14:15
Imao je disleksiju
Rajan je rođen u Londonu, u kanadskoj provinciji Ontario. Potiče iz muzičke porodice, te je kao dete naučio da svira gitaru, peva, a pohađao je i časove plesa.
U osnovnoj školi je bio zlostavljan, što se odrazilo i na njegovo ponašanje. U prvom razredu, pod utiskom filma "Rambo", došao je u školu sa punom torbom kuhinjskih noževa i njima gađao druge učenike za vreme odmora, posle čega je udaljen iz škole.
Drama oko razvoda Kevina Kostnera ne prestaje, a popularni glumac sada tvrdi da ga je bivša supruga Kristin Baumgartner opljačkala, tačnije uzela stvari iz njihovog doma.
Glumica Margo Robi (33), koju ovih dana gledamo u popularnom filmu "Barbie" sa kolegom Rajanom Goslingom, žena je sa hiljadu lica, a malo ko zna kakav put je morala da pređe da bi postala slavna.
15.07.2023
08:00
Imao je disleksiju (poteškoće sa čitanjem) i dijagnostikovan mu je hiperkinetički poremećaj, pa je jedno vreme proveo u odeljenje za decu sa poteškoćama u razvoju. Nakon toga je njegova majka napustila posao i godinu dana ga je podučavala kod kuće. Gosling je kasnije izjavio da mu je to donelo osećaj samostalnosti.
Foto: EPAIMAGES
Prva uloga u 12. godini
Od malih nogu je nastupao pred publikom. Sa sestrom je pevao na venčanjima, nastupao je sa grupom svoga ujaka nazvanom "Elvis Peri" u čast Elvisa Prislija čiji su repertoar izvodili, a bio je i član lokalne baletske trupe. Njegove nastupe svi su hvalili, što mu je ulilo samopouzdanje. Smatrajući da kanadski akcenat ne zvuči dovoljno "čvrsto", usvojio je specifičan izgovor po uzoru na Marlona Branda.
Rano je pokazao interesovanje za glumu, pa je sa samo 12 godina dobio prvu ulogu u kanadskoj seriji "Goosebumps". Sa sedamnaest godina napustio je srednju školu i preselio se u Los Anđeles kako bi se posvetio glumačkoj karijeri.
Njegova prva značajna uloga bila je u seriji "The Mickey Mouse Club", Rajan je prešišao njih 17.000 i sa 12 godina pridružio se u Los Anđelesu ekipi u kojoj su bili njegovi vršnjaci Džastin Timberlejk, Britni Spirs i Kristina Agilera.
Dona je prvo stigla u Kaliforniju sa sinom: novčano nimalo u zavidnoj situaciji, a mala zajednica nije, poput svih ostalih “mouseovaca”, stanovala u apartmanskom kompleksu blizu studija, već su unajmili kamp kućicu u parku na ivici grada.
Ni to nije bilo dovoljno, Dona je morala da se vrati kući kako bi nešto zaradila, a starateljstvo nad Rajanom je na šest meseci dobila majka Džastina Timberleka, pa se momčić uselio kod Džastina. Dok Džastinov ego ne dopušta da nekadašnjem najboljem prijatelju prizna današnji uspeh i talenat, jer ne može da podnese da ga Rajan “tuče” u glumi, Gosling za Timberlejka ima samo reči hvale i kaže kako mu se i danas divi.
Skok u zvezde
Ali, njegova popularnost je eksplodirala posle maestralne glume u filmu "Beležnica" 2004. godine, a uloga u ovom ostvarenju mi je donela i brojne nagrade.
Nakon toga, njegova karijera krenula je samo uzlaznom putanjom, a Rajan Gosling brzo je postao zapažen zbog svog izuzetnog talenta. Njegova sposobnost da prenese širok spektar emocija na platnu privukla je pažnju kritičara i publike. Sledile su uloge u filmovima poput "Half Nelson", "Lars and the Real Girl", "Crazy, Stupid, Love", i "Drive", gde je pokazao svoju svestranost i glumački raspon.
Eva Mendez ga smirila
Iako je postigao ogroman uspeh i zaradio brojne nagrade i nominacije, Rajan je ostao skroman i izbegava medijsku pompu oko svog privatnog života. Međutim, dok se nije smirio pored zanosne Eve Mendez, imao je veoma zanimljiv ljubavni život, a na njegov šarm su pale mnoge spoznate lepotice.
Foto: EPAIMAGES
Fatalna privlačnost
Gosling i Mendez su se prvi put sreli na snimanju filma "The Place Beyond the Pines" iz 2011. Dok joj se udvarao, Gosling je takođe poveo Mendez na sastanak u Diznilend, a ostalo je sada istorija.
Slavni par može sebi da priušti luksuzan život i uživanje, ali ipak biraju da svoje ćerke odgajaju u jednostavnosti i trudu. Žive u malom stanu, dele kućne obaveze, a nemaju čak ni dadilju. A razlog zašto su se odlučili na ovakav vid života je specifičan.
Skroman privatni život
Rajan i Eva su velike holivudske zvezde, ali žive veoma skromnim životom. Podižu dve ćerke, ali ne u ogromnoj vili na Holivud Hilsu. Umesto toga, žive u malom stanu sa 2 spavaće sobe. Glumci žele da svojoj deci pruže normalno detinjstvo, zbog čega kriju svoje živote od znatiželjnih očiju i provode dosta vremena van grada. Tamo mogu da šetaju sa svojom decom bez privlačenja previše neželjene pažnje.
Njihova najstarija ćerka Esmeralda ima 8, a Amanda 6 godina. Gosling i Mendes iz principa ne žele dadilju, što je do sad neviđeno u Holivudu. Sami odgajaju svoju decu, a kada im zatreba pomoć, pripomognu im Evini roditelji.
Odlučili su da školuju svoju decu kod kuće. U početku je Eva pokušavala sama da podučava ćerke, ali je brzo odustala od te ideje. Sada devojke imaju tutora koji ih podučava kod kuće i tokom putovanja.
Poznati glumac Tom Holand, zvezda "Spajdemena", priznao je da industrija zabave nije za njega uprkos njegovoj ogromnoj ljubavi prema stvaranju filmova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedna od najlepših i najplaćenijih glumica na svetu, Margo Robi, retko kada priča o svom ocu, tajkunu Dagu Robiju, koji je nju i njena tri brata i sestre napustio kada su bili mali.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Kako nezvanično saznajemo, nasilnik Miša Bačulov izlazi na slobodu jer mu je Apelacioni sud, tačnije veće u kojem sedi sudija blokader Miodrag Majić, ukinulo pritvor iako se tereti za teško krivično delo i postoji opasnost da će ga ponoviti.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Tokom poslednjeg dana državne posete Kini, francuski predsednik Emanuel Makron neočekivano se odvojio od kineskog obezbeđenja i potrčao ka grupi studenata ispred Univerziteta Sečuan u Čengduu, prikazuje snimak francuskog kanala BFMTV.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar