Mokrenje pod tušem je nešto što mnogi rade, iako se o tome ne govori često. Dok neki smatraju da je to nehigijenski, drugi nemaju problema sa tim jer se sve ispere u istom odvodu.
Urolozi, međutim, smatraju da je mokrenje pod tušem sigurno za većinu ljudi. Dr. Karin Eilber, profesorka urologije, kaže da nema zdravstvenih rizika, iako neki smatraju da nije higijenski povezivati mesto za čišćenje sa mestom za pražnjenje mokraće.
Postoji nekoliko situacija u kojima mokrenje pod tušem možda nije najbolja ideja. Na primer, kod žena se tvrdi da stajanje može da spreči opuštanje mišića, što otežava potpuno pražnjenje bešike, ali urolog Dr. David Šusterman smatra da to nije tačno. On objašnjava da naprezanje može uzrokovati napetost mišića, dok pod tušem, sa toplom vodom, mišići mogu lako da se opuste, što omogućava lakše mokrenje.
Foto: Shuterstock
Kada je reč o mogućim infekcijama, Eilber kaže da mokrenje pod tušem ne predstavlja rizik za infekciju, osim ako bakterije ostanu na koži. Kod muškaraca je važno povući kožicu, a kod žena raširiti stidne usne kako bi se sprečilo nakupljanje bakterija u genitalnom području, prenosi "CNN".
Iako je mokrenje pod tušem uglavnom u redu, postoji mali rizik ako urin dospe na otvorene rane, jer to može povećati rizik od infekcija. Takođe, ako redovno mokrite pod tušem, postoji mogućnost da vaš mozak poveže zvuk vode sa potrebom za mokrenjem, što može da izazove nevoljno mokrenje, naročito kod osoba sa preaktivanom mokraćnom bešikom.
Foto: Shutterstock
Sa druge strane, mokrenje u kadi nije preporučljivo jer topla, stagnirajuća voda može da podstakne rast bakterija. Šusterman savetuje mokrenje pre nego što se opustite u kupki kako biste izbegli infekcije.
Na kraju, važno je da ljudi ne zadrže mokraću predugo, bez obzira na to gde mokre. Svi bi trebali težiti ka tome da isprazne bešiku kada je osećaju punom, a to je između 400 i 600 mililitara urina.
Da li ste znali da zastoj srca možete imati tokom tuširanja ili pak obavljanje nužde na WC šolji? Veća je verovatnoća da će se ovaj problem tada javiti zbog stresa koje ove aktivnosti mogu da izazovu u telu.
Zalepila vam se tuš zavesa za telo tokom tuširanja? Ova neprijatnost može biti iritantna, ali nije bez rešenja. Otkrijte kako jednostavne promene mogu sprečiti ovaj čest problem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Da li ste znali da zastoj srca možete imati tokom tuširanja ili pak obavljanje nužde na WC šolji? Veća je verovatnoća da će se ovaj problem tada javiti zbog stresa koje ove aktivnosti mogu da izazovu u telu.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Predstavnica takozvanih "studentskih blokadera" sa FPN-a, Isidora Jovanović, potpuno je raskrinkala nesposobnost i potpunu političku izgubljenost ove grupacije!
Ono što se dešava u redovima takozvanih „studentskih blokadera“ prevazilazi sve granice! U pokušaju da po svaku cenu uspostave kontrolu - potpisuju sramne ugovore kojima se ukida sloboda i uvodi strahovlada!
Na tajkunskoj N1 zavladala je potpuna panika i muk nakon što je njihov analitičar Aleksandar Ivković javno rekao da Aleksandar Vučić pobeđuje na izborima, dok se Miloš Jovanović nalazi pred potpunim političkim nestankom!
Da je Beograd postao apsolutni centar Balkana i metropola svetskog ranga, potvrđuju i sami influenseri iz regiona koji ne mogu da sakriju oduševljenje napretkom i ekonomskim bumbom Srbije.
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Pojačan intenzitet saobraćaja zabeležen je od ranih jutarnjih sati na više graničnih prelaza, a najveće gužve formirane su na izlazu iz Srbije ka Hrvatskoj i Bugarskoj.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom, rasvetlili su devet teških krađa i uhapsili S. R. (19) iz okoline ovog grada.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Države već isporučile Ukrajini ogromne količine naoružanja i municije, dodajući da su rakete potrebne i američkoj vojsci.
Američki predsednik Donald Tramp veruje da ga je ministar rata Pit Hegset obmanuo u vezi sa smanjenjem američkih zaliha oružja tokom rata protiv Irana, objavio je u sredu Vašington post, pozivajući se na izvore u američkoj administraciji.
Evropa se suočava sa ubrzanim starenjem stanovništva koje bi moglo ozbiljno da ugrozi dugoročni privredni rast i održivost penzionih sistema, pošto je medijalna starost stanovništva EU u 2025. dostigla 44,9 godina, što je za 2,1 godinu više nego 2015.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Nakon što je snimak Miljane Kulić i Lazara Čolića Zole na plaži u Ulcinju preplavio društvene mreže oglasila se Marija Kulić i otkrila detalje susreta.
Bojan Boki Stanimirović, član grupe Amadeus bend, podelio je na društvenim mrežama snimak iz 1988. godine, nastao tokom porodičnog putovanja na more, kada je sa roditeljima i bratom Acom krenuo na letovanje u "jugu 45".
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.