• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

02.09.2020

20:08

NISMO NADLEŽNI DA TRČIMO! Komična odbrana policajaca kojima je pobegao ubica iz Splita

Balkan

NISMO NADLEŽNI DA TRČIMO! Komična odbrana policajaca kojima je pobegao ubica iz Splita

Podeli vest

Oni su postupali po propisima. Nisu trčali, već su obavestili policiju koja je nadležna za poteru - ovim rečima portparolka Ministarstva pravosuđa pokušala je da opravda postupak pravosudnih policajaca, kojima je danas ispred Županijskog suda u Splitu pobegao zatvorenik Branimir Čaleta (36).

Nakon suđenja za ubistvo Ukrajinke Gane Kitaeve, koja je bila u osmom mesecu trudnoće, dva pravosuda policajca sprovodila su Čaleta do specijalnog vozila kojim je trebalo da bude vraćen u zatvor na Bilicama.

POBEGAO POLICAJCIMA SA LISICAMA NA RUKAMA! Potera za Branimirom, ubicom trudne Ukrajinke

Međutim, on je iskoristio momenat nepažnje i pobegao s lisicama na rukama, ali više iznenađuje postupak službenika koji je u tom momentu usledio. Prema rečima portparolke Ministarstva pravosuđa Martine Andrijević, pravosudni policajci nisu odmah potrčali.

- U trenu kad je pobegao, nakon što se nije zaustavio na znakove upozorenja, pravosudni policajci obaveštavaju policiju o begu, to su i učinili - rekla je Andrijević za Indeks.

Nakon detaljnije provere podataka, ona je rekla da su policajci ipak potrčali.

- Saznali smo da su pravosudni policajci ipak trčali za njim i to više 5 minuta - kazala je.

Povodom ovog slučaja oglasilo se i Ministarstvo pravosuđa, piše Indeks.

- Dvojica službenika pravosudne policije su ispalili dva metka upozorenja u vazduh kako bi onemogućili daljnji beg imenovanog, ali se imenovani nije zaustavio - stoji u saopštenju Ministarstva u kojem se, takođe, napominje da se tom prilikom vodilo računa o bezbednosti.

Foto: Interpol

Upravnica zatvora je, piše Indeks, odmah obavestila Policijsku upravu kako bi bila raspirana poternica. Zatvor je, takođe, o ovom slučaju obavestio i Sud i kancelariju Uprave za zatvorski sastav, kao i Ministarstvo pravosuđa. U toku je utvrđivanje svih okolnosti koje su dovele do bega Branimira Čaleta.

Intenzivna potraga za Čaletom traje od podneva. Nakon objavljivanja fotografije i opisa umaklog zatvorenika, usledile su i dojave građana. Prvo su policiji javili da je viđen na Turskoj kuli, malenoj park šumi u kvartu Skalice, ali iako je policija s psima pohitala tamo nisu ga pronašli.

Nakon toga je stigla dojava da je viđen u susednom kvartu Spinut pa čak i da su pronađene odbačene lisice. Ali, stotinak policajaca, piše Jutarnji, i dalje traga za Čaletom. Osim Splita koji se "češlja" kvart po kvart, ovisno o dojavama građana, policija je i na svim izlazima iz grada.

Prisutni su i na ulicama koje vode u okolne gradove i opštine. Kako ne bi pobegao van granica Hrvatske, odmah je izdata poternica i upozorenje graničnim stanicama s Bosnom i Hercegovinom i ostalim zemljama u okruženju.

Još se pouzdano ne zna da li je Čaleta imao pomagača kada je uspeo tako brzo da umakne policiji.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Ni plajvaz nemaju, a hoće da vode državu: Blokaderi organizovali potpisivanje bez hemijski - građani ih isprozivali (VIDEO)
Politika

Ni plajvaz nemaju, a hoće da vode državu: Blokaderi organizovali potpisivanje bez hemijski - građani ih isprozivali (VIDEO)

Ni hemijski olovaka, ni jasne organizacije, ni ljudi. Tako izgleda današnja propala akcija prikupljanja potpisa za vanredne parlamentarne izbore koju su studenti blokaderi "organizovali". I tako su se "dobro" organizovali da ni hemijske za građane nisu obezbedili, ni obične niti brendirane, i taj sitni detalj simbol je potpune improvizacije i odsustva ozbiljnosti.

28.12.2025

14:15

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne
Politika

Na današnji dan je umro balkanski Hitler: Srbi su mu bili prva meta - a Vatikan mu pomogao da pobegne

U mračnoj ulici Sančez u argentinskom gradiću Lomas del Palomar, nadomak Buenos Ajresa 10. aprila 1957. sreli su se Ante Pavelić i Blagoje Jovović. Dva metka završiće u telu Pavelića, a od posledica tog ranjavanja dve godine kasnije će umreti u Frankovoj Španiji. Kako je Blagoje Jovović, sa svojom grupom iz Argentine, uspeo da uradi nešto što nisu mogle ili htele ozbiljne bezbednosne službe i zašto je danas važan mit o Jovoviću?

28.12.2025

14:11 >> 14:16

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja
Kultura

Ovi parovi su zapalili domaće ekrane: Hemija koja se ne zaboravlja

Neke ljubavi traju koliko i kadar, a neke ostanu zauvek urezane u kolektivno sećanje. Domaće serije i filmovi doneli su parove čija je hemija bila jača od scenarija i veze koje su publiku naterale da navija, pati, veruje i pamti. Ovo su parovi koji su obeležili naše ekrane i postali više od fikcije.

28.12.2025

13:13

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set