MEDOJEVIĆ OTKRIO KO ĆE PREUZETI BEZBEDNOSNE SLUŽBE! Lider PzP pozvao poštene profesionalce koji su zbog politike DPS napustili ANB da se vrate!
Podeli vest
Predsednik Pokreta za promene i poslanik Demokratskog fronta Nebojša Medojević izjavio je da će taj savez u novoj vladi tražiti da kontrolu nad radom bezbednosnih službi preuzimu dokazani profesionalci
Demokratski front, kaže Medojević, poziva sve poštene profesionalce u policiji i ANB, kao i bivše pripadnike koji su "zbog neslaganja sa korupcijom, partijskm angažmanom, kriminalom, nepotizmom, negativnom selekcijom" napustili službu da se pridruže promenama.
Sve što je Đukanovićev režim radio oko ugovaranja i izgradnje auto-puta s kineskom kompanijom CRBC bilo je zasnovano na korupciji koja je, kao i uvek, prebačena na račun države i građana, smatra predsednik Pokreta za promene Nebojša Medojević. Postoji mogućnost da kineska strana preuzme vlasništvo nad auto-putem i drugom imovine države, smatra on
03.10.2020
12:49
Vreme je ističe da se posle 30 godina odvoji "žito od kukolja" i da policija i Agencija za nacionalnu bezbednost (ANB) postanu državne, a ne "partijske ili privatne i kriminalne kao što su to sada".
"Izostanak fer i slobodnih izbora i posttotaliranih reformi koje je trebalo da rezultiraju razdvajanjem države od partija na vlasti i nove ustavne konfigurancije zasnovane na civilizacijskim vrednostima demokratije i višestranačkog političkog sistema, dovela je Crnu Goru u status privatne mafijaske države u kojoj zakoni ne važe za sve njene građane", rekao je Medojević za podgorički portal CdM.
Odbijanje režima da, kako navodi, do dan danas, sprovedu ove fundamentalnu i nezaobilaznu fazu tranzicije iz totalitarizma i jednopartijskog sistema u višepartijski sistem i parlamentarnu demokratiju, dovelo je do "jačeg srastanja države sa DPS, gde se korupcija i kohabitacija sa mafijom pojavila kao čvršće vezivno tkivo, nego komunistička ideologija u prethodnom sistemu”.
Prema njegovim rečima, dugogodišnja zloupotreba u političke svrhe službi bezbednosti je najbolji pokazatelj da je Crna Gora još uvek "pretpolitičko društvo i da nije demokratska država sa Ustavnim garancijama ljudskih prava i sloboda", gde se vlast konstituiše na bazi slobodno izražene volje građana na fer i demokratskim izborima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sve što je Đukanovićev režim radio oko ugovaranja i izgradnje auto-puta s kineskom kompanijom CRBC bilo je zasnovano na korupciji koja je, kao i uvek, prebačena na račun države i građana, smatra predsednik Pokreta za promene Nebojša Medojević. Postoji mogućnost da kineska strana preuzme vlasništvo nad auto-putem i drugom imovine države, smatra on
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar