(FOTO) POTOP U ISTRI! Voda za kratko vreme nadošla pola metra, meštani spasavaju šta se spasti može, SPREMA SE EKVAKUACIJA!
Podeli vest
Hrvatski grad Vrgorac zadesilo je olujno nevreme. Voda narasla pola metra za manje od 12 sati. Pod vodom putevi i saobraćajnice. Kuće meštana ugrožene
Hrvatski grad Vrgorac, u Splitsko dalmatinskoj županiji, poplavljen je posle obilnih kiša, kao i okolno područja, udari juga slabe, a u Gorskom kotaru pada sneg.
Hrvatsko primorje zahvatilo je nevreme sa jakim jugom, koji ponegde ima olujne udare, lokalno pada obilna kiša, a prisutna je i izražena plima, piše IstraMet
08.12.2020
19:02
U Vrgorcu su pod vodom putevi, a ugrožene su i kuće, stanje se pogoršava iz sata u sat, a padavine su najavljene i narednih dana.
Lokalni mediji prenose da meštani iz kuća spasavaju šta se spasiti može i grade nasipe u čemu im pomažu pripadnici Hrvatske gorske službe i radnici Vodoprivrede.
Po neumornoj kiši, u potpunom mraku, gledali su kako voda oko njihovih domova nezaustavljivo raste. Pola metra u manje od 12 sati, svedoče neki.
Ante Pranić, gradonačelnik Vrgorca, rekao je da je trenutno šest kuća pod vodom, a 26 domaćinstava je odsečeno zbog poplavljenih saobrahajnica.
Voda se diže brže nego proteklih dana, upravo nam dolaze ekipe iz Karlovca, Čakovca, ekipa iz Metkovića je već dole, pripremamo sve snage koje su operativne na vodi, spremni su za najgore. Trenutno su Kokorići odsečeni skroz, u pitanju je 50-tak ljudi, voda se diže nenormalno brzo. Pripremamo plan evakuacije, još odluka nije donesena - rekao je Antonio Tolić iz makarske stanice.
Obilna kiša rezultirala je bujičnim poplavama i širom Istre, prouzrokovana je materijalna šteta i problemi u saobraćaju.
Jako nevreme koje je trajalo i kroz noć u Istri je poplavilo brojne obale i šetališta. Na nekim stanicama bilo je i više od 150 mm kiše.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatsko primorje zahvatilo je nevreme sa jakim jugom, koji ponegde ima olujne udare, lokalno pada obilna kiša, a prisutna je i izražena plima, piše IstraMet
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.
U regionu se najavljuje osnivanje novih crkvenih frakcija, sa ciljem da se novonastale zajednice otuđe od Srpske pravoslavne crkve, a analitičari upozoravaju na veliku opasnost.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Miloš M. (30) koji je počinio samoubistvo skokom kroz prozor kuhinje sa 9. sprata stambene zgrade u Cvijićevoj ulici u Beogradu 1. januara ove godine, nakon što je konstatovana smrt njegove partnerke M. P. (28), sahranjen je pre tri dana.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se večeras u Sopotu, u blizini restorana "Radovanje", kada je vozač automobila izgubio kontrolu nad vozilom i udario u banderu. Prema prvim informacijama, dve osobe su zadobile teške telesne povrede.
Vođa kartela Živko Bakić Žića (43) prvo je izrešetan po grudima i stomaku, a potom mu je ubica prišao i hladnokrvno ispalio dva hica u glavu kako bi bio siguran da neće preživeti
Na raskrsnici u blizini Futoške pijace u Novom Sadu danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj je učestvovalo i vozilo saobraćajne policije, kao i još jedan automobil.
Vođa Balkanskog kartela Živko Bakić (43) likvidiran je juče tokom šetnje sa nanogicom nadomak Sopota, a prema rečima meštana mahom vikend-naselja, ubijenog su viđali povremeno, ali ga nisu dobro poznavali.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar