MUP USK NIJE BIO UPOZOREN NA SKUP, ILI SE SAMO PRAVE LUDI??? "Alahu ekber najstrašniji krik u borbi protiv krsta", Beretke ZAVRŠILE POD LUPOM POLICIJE!
Podeli vest
Nakon što je na skupu kod Bužima grupa muškaraca uz pokliče "Alahu ekber" pronosala zelene beretke, vojne uniforme i ratne zastave, a bivši komandant Armije RBiH Hamdija Abdić Tigar izjavio da ponovo može doći do scenarija poput onog iz 1992. godine, zbog ta dva slučaja, koja su se dogodila u istom danu, postupa tamošnja policija.
Potvrđeno je to juče "Nezavisnim novinama" iz MUP-a USK, odakle su rekli da im skup u Bužimu nije ni prijavljen.
Prof. dr Ilija Životić je rekao da su sankcije Miloradu Dodiku podstrek islamističkim ekstremistima na području Bosne i Hercegovine i da oni smatraju da su time nagrađeni
13.01.2022
09:51
"MUP USK nije imao nikakvu najavu, nismo obavešteni o skupu, niti smo ga pratili", rekli su za "Nezavisne novine" iz MUP-a USK te dodali da će u narednim danima tim povodom biti izvršene provere, kako bi se utvrdilo o čemu se tu radi.
Pod lupom će, kako je potvrđeno, biti i Abdićeva izjava, koja će takođe biti predmet provera.
Abdić je rekao da u Bužimu i okolini prate situaciju u BiH, posebno u Republici Srpskoj, ljuti što ne mogu ništa da preduzmu, ali je istakao da će, ako institucije ne budu radile svoj posao, verovatno doći do onoga do čega je došlo 1992. godine.
On se osvrnuo na proslavu 9. januara, Dana Republike Srpske, navodeći kako su ljuti jer ne mogu ništa preduzeti, jer im to zakon ne dozvoljava.
"Mi ne treba da se samoorganizujemo, imamo institucije, želimo samo da ih nateramo i damo im poruku da rade svoj posao. A, ne budu li radili, verovatno će doći do onoga do čega je došlo 1992. godine. Mislim, to je neizbežno", rekao je ovaj ratni komandant Armije RBiH za federalne medije.
Ako se nastavi tim tempom, kako je rekao, naravno da je neminovno da dođe do određenih sukoba. Građanima BiH je poručio da se ne plaše, ali da budu spremni.
"Jači smo mi 10 puta, 100 puta, nego što smo bili 1992. godine, mi imamo institucije, imamo snagu. Kada su u pitanju ti neki unutrašnji sukobi, oni nemaju šanse s nama. Daj Bože da ne dođe do toga, to ne priziva niko", rekao je ratni komandant Armije RBiH u utorak u Bužimu.
Izjavio je to baš na dan kada je, takođe u Bužimu, obeležavana 29. godišnjica bitke "Munja 93", a sve je prenošeno i na Facebook stranici Udruženja "Nanićevi Bužimljani". Na snimcima, na kojim ima i dece, prikazani su uniformisani ljudi, od kojih su neki imali i uniforme Oružanih snaga BiH.
Bili su tu ljudi sa zelenim beretkama i ratnim zastavama Armije RBiH, od kojih su neki imali i maske na licu, a uzvikivano je "Alahu ekber".
"Možda se Bužimom nije vijorila kilometre duga zastava, niti su marširali vojnici s automatskim puškama, ali tekbir 'Alahu ekber' se i dalje pokazao kao najstrašniji krik u borbi protiv krsta", objavljeno je potom na ovoj Facebook stranici.
Kostadin Vasić, član Odbora za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske, kaže da incidenti koji su zabeleženi u Bužimu treba da budu predmet interesovanja policije.
"Naravno da bi federalna policija trebalo da se bavi ovakvim ili sličnim vrstama incidenata. Ako to uradi policija Republike Srpske, to će biti drugačije protumačeno. Mi uspevamo to da prikrijemo na svojoj teritoriji i nema takvih događaja. Da je neko to uradio u Republici Srpskoj, naša policija bi reagovala", rekao je Vasić za "Nezavisne novine".
I Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH, komentarisao je dešavanja u Bužimu, istakavši da to govori o duplim standardima, kao i da ovo Stejt department nije osudio.
"Ovo izaziva nekorektan odnos gde se favorizuje nešto. Nama kažu da su problem regularne policijske snage koje su svaki dan na ulici, a nije naoružavanje i pozivanje na formiranje novih 'Zelenih beretki', ali mi smo i na to navikli. Mi imamo bezbedno okruženje u RS i mi ćemo zaštititi svakog građanina bilo da je Srbin, Bošnjak, Hrvat ili neko drugi", naveo je Dodik.
Mirko Okolić, zamenik ministra odbrane BiH, rekao je da će ispitivati slučaj svih onih koji su imali uniforme Oružanih snaga BiH, a marširali su s ratnim zastavama Armije RBiH u Bužimu, uz ratne pokliče.
Nenad Nešić, lider DNS-a, rekao je da ratni pokliči, ratna ikonografija i ratne pesme u Bužimu, kao i preteće izjave Abdića svakog normalnog čoveka moraju da uplaše i zabrinu, i traže hitnu reakciju tužilačkih institucija. Istovremeno je osudio, kako navodi, sve provokacije bošnjačkog naroda koje su se desile u ove praznične dane od strane pojedinih Srba.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prof. dr Ilija Životić je rekao da su sankcije Miloradu Dodiku podstrek islamističkim ekstremistima na području Bosne i Hercegovine i da oni smatraju da su time nagrađeni
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Građani Srbije upozoreni su na novu SMS prevaru u kojoj se od njih traži da "glasaju" za osobu po imenu Marija, a ukoliko to urade, upadaju u veliki problem.
U selu Biohane, kod Tutina muškarac R. D. (61) pronađen je mrtav na lokalnom groblju, a prema prvim nezvaničnim informacijama sumnja se na samobistvo, saznaje Informer.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Dvadesetogodišnja studija pokazala je da ishrana zasnovana na maslinovom ulju, orašastim plodovima i povrću može značajno da smanji rizik od moždanog udara. Naučnici ističu da pridržavanje mediteranskog načina ishrane može da umanji verovatnoću pojave svih vrsta moždanog udara i do 25 odsto.
Ketrin de Noar, menadžerka jednog od najvećih legalnih bordela u Evropi podelila je priču koja je iznenadila čak i one koji misle da ih industrija za odrasle više ne može šokirati.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Živorad Nikolić, poznatiji kao Žika Šarenica, otkrio je kako danas izgleda njegova svakodnevica, govorio o porodici, ali i o svemu onome sa čim se susretao tokom dugogodišnjeg voditeljskog posla.
Pravi haos izbio je u studiju "Zvezda Granda" kada je došlo do rasprave između članova žirija, i to zbog glasova i prolaska kandidata, a nezadovoljstvo iskazala je pevačica Snežana Đurišić.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar