KLJUČA U JADRANU, AMERIKANCI IZ SPLITA NIŠANE DONJECK! Nosač na nuklearni pogon uplovio u hrvatske vode, tamo će biti na specijalnom zadatku! (VIDEO)
Podeli vest
U hrvatske vode danas je uplovio američki nosač aviona na nuklearni pogon - USS Harry S. Truman, uz saglasnost Vlade Hrvatske
USS Harry S. Truman (CVN 75), s fregatom Kraljevske norveške ratne mornarice HNoMS Fridtjof Nansen (F310), usidriće se u Splitu, saopštila je Ambasada SAD u Hrvatskoj.
Najskuplji ratni brod američke mornarice, nosač aviona Džerald R. Ford još nije pokazao da može efikasno da se odbrani od projektila, stoji u novom izveštaju Pentagona za testiranje
27.01.2022
08:19
"To je uzbudljiva prilika za posade obaju brodova da upoznaju stanovnike Hrvatske te da dožive njenu istoriju i slikovit krajolik", rekao je kontraadmiral Kurt Renšov, komandant Osme udarne grupe nosača.
On je podsetio da su nedavno sa, kako je naveo, saveznicom Hrvatskom, u okviru Severnoatlantskog saveza, učestvovali u vežbi Neptune Strike 22.
US aircraft carrier "Harry Truman" leads NATO exercises in the Mediterranean.
Footage shows the USS Harry Truman attack group conducting large-scale naval maneuvers "Neptune Strike 22" in the Mediterranean Sea and the Adriatic Sea. pic.twitter.com/DeqtiHgfRU
— Anti-terrorism (@Vladimi81231035) February 5, 2022
"Radujemo se što ćemo s našim domaćinima provesti vreme na obali”, rekao je. Američki nosač aviona USS Harry S. Truman već je 2015. bio usidren kod Splita.
Podsetimo, sekretar odbrane SAD Lojd Ostin krajem godine naredio je udarnoj grupi predvođenoj ovim nosačem aviona da ostane u regionu Sredozemlja, usled zabrinutosti zbog gomilanja hiljada ruskih vojnika u blizini granice sa Ukrajinom.
Prema nezvaničnim saznanjima, grupa predvođena "Trumanom" trebalo bi prva da se upotrebi, u slučaju da se SAD umešaju ako eskalira oružani sukob Rusije i Ukrajine.
Podršku "Trumanovoj" udarnoj grupi pružaju leteće avio-cisterne u britanskoj vazduhoplovnoj bazi Mindehal gde se 15 KC-135R i tri KC-1235T koji sa nosača mogu da stignu na bilo koju tačku u Ukrajini uključujući Donjeck i Lugansk. Nekoliko puta do sada su piloti sa nosača vežbali dopunjavanje gorivom sa avio-tankerima KC-135R nad Istočnom Evropom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan63
pre 3 godine
Ovaj nosač baš velika i lepa meta za ruske rakete. Ne mogu da ga promaše, dečki!
Najskuplji ratni brod američke mornarice, nosač aviona Džerald R. Ford još nije pokazao da može efikasno da se odbrani od projektila, stoji u novom izveštaju Pentagona za testiranje
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Kosovo i Metohiju, situaciju sa NIS-om kao i potpunu kontrolu nad medijima koju je imala bivša vlast, sve to Nataša Kandić objedinila je u svojoj objavi na "Iks" mreži, s posebnim akcentom na Borisa Tadića.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sekretarijat za javni prevoz saopštio je da će tokom izvođenja radova na asfaltiranju Ulice kralja Petra Prvog u Kaluđerici, od večeras u 22 časova do 8. decembra doći do promena u radu linija javnog prevoza.
Ministarka energetike Dubravka Đedović Handanović poručila je da država preduzima preventivne mere za očuvanje stabilnog snabdevanja naftnim derivatima, dok ruski većinski vlasnici NIS-a vode pregovore o prodaji kako bi se rešio problem sankcija.
Gost Jagodine danas je bila visoka delegacija iz Rusije na čelu sa zamenicom predsednika Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Jelenom Vladimirnovnom Afanasjevom, koja je i funkcioner Liberalno demokratske partije Rusije.
Jedan od osumnjičenih u predmetu tužilaštva za organizovani kriminal u istrazi finansijskih tokova, a u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, Goran R. uhapšen je 1. novembra u Hrvatskoj.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar