Abazović na udaru zbog Temeljnog ugovora! Protest pred Vladom Crne Gore, SD traži smenu!
Podeli vest
Ispred zgrade crnogorske vlade danas je održan protest protiv potpisivanja Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC)
Socijaldemokrate su zatražile od Demokratske partije socijalista (DPS) i Socijaldemokratske partije (SDP), koja je deo aktuelne vlade, da pokrenu proceduru za smenu vlade premijera Dritana Abazovića.
Poslanik Demokratske Crne Gore Vladimir Martinović najavio je za danas protestno okupljanje u Podgorici zbog prekrajanja izborne volje građana i očekuje prisustvo velikog broja građana
09.02.2022
09:21
Protest je sazvala nevladina organizacija "Lovćenske straže 1990." zbog radne verzije Temeljnog ugovora sa Srpskom pravoslavnom crkvom, a poziv na opoziv Abazovićeve vlade DPS-u i SDP-u uputio je portparol Socijaldemokrata (SD) Nikola Zirojević. Protest je održan u trenutku dok je premijer Abazović u prvoj zvaničnoj poseti Beogradu, gde se sastao sa najvišim srpskim zvaničnicima, a danas i sa patrijarhom Porfirijem.
On je rekao da radna verzija Temeljnog ugovora znači tihu kapitulaciju Crne Gore pred projektom, kako je naveo, "srpskog sveta". Zirojević je naveo da ne mogu dozvoliti da objekti SPC budu poput ambasada i konzularnih predstavništava.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Dritan Abazović sa patrijarhom Porfirijem
"Zato sa ovog mesta pozivamo, pre svega subjekte koji su zajedno sa nama bili opozicija, da se otkaže podrška vladi Dritana Abazovića i da pokrenu proceduru smene vlade", rekao je Zirojević.
Građanski aktivista Saša Zeković smatra da ovakav sadržaj Temeljnog ugovora predstavlja potčinjenje Crne Gore jednoj verskoj zajednici i Srbiji. Glumica, Ana Vujošević, kazala je da ne pristaju na nestajanje i otimanje crnogorske kulturne baštine i kulturnog nasleđa.
"Ne radi se samo o pokušaju zatiranju crnogorskog identiteta. Budućnost naše dece je u pitanju", rekla je Vujošević, prenele su podgoričke Vijesti. Ona je rekla da, kako je navela, "crkva Srbije" i država Srbija ne mogu postati vlasnici prošlosti Crne Gore.
Građanski aktivista Neboša Mrvaljević poručio je Abazoviću da ne može niko da bude izvan zakona, da bude nedostupan organima gonjenja i da niko ne može da se igra sa pojmom veronauke. On je istakao da Crna Gora mora ostati sekularna država, a da naravno treba imati ugovor sa svim verskim zajednicama ali onaj koji neće da negira postojanje Crne Gore. Naredni protestni skup je zakazan za ponedeljak, a građani su pozvali i partije da se priključe.
Okuljeni su skandirali "izdaja" i nosili crnogorske zastave.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poslanik Demokratske Crne Gore Vladimir Martinović najavio je za danas protestno okupljanje u Podgorici zbog prekrajanja izborne volje građana i očekuje prisustvo velikog broja građana
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Moje poslednje jutro u Iraku počelo je prilično neslavno. Umesto alarma, budi me duboko, iritantno brundanje. Zvuk odlazi, pa se vraća, uporan i sve bliži. Trljam oči, provirujem iz šatora i imam šta da vidim - pored same moje glave prolazi traktor, vredno preoravajući livadu na kojoj sam zanoćio.
Zbog izvođenja radova na izgradnji kanalizacione mreže u ulici Cvetanova ćuprija (Zvezdara) - faza 7, u periodu od 26. februara do 09. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Glumac Metju Mekonahi uveren je da je borba protiv veštačke inteligencije uzaludna i poručuje da je budućnost već stigla, ali da je ključno prilagoditi se.
Kada ponestane inspiracije za posnu poslasticu kojom ćete obradovati porodicu ili goste, ovaj recept može biti odlično rešenje jer odgovara gotovo svakom ukusu.
Za one koji žele mirnu mačku koja ne pravi haos po stanu niti budi u zoru, već spokojno leži pored vlasnika, Britanska kratkodlaka mačka predstavlja idealan izbor za tih i uravnotežen dom.
Iskusni ljubitelji baštovanstva dobro znaju da su kadifica i paradajz odličan tandem u povrtnjaku. Kada se posade jedno pored drugog, mogu pomoći u smanjenju pojave štetočina i to bez upotrebe hemijskih sredstava.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić govorio je o svom odnosu sa bivšom Aneli Ahmić, sa kojom ima ćerku Noru, ističući da je odlučio da promeni pristup i prestane sa vređanjem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar