MILO NE SME DA SRUŠI DRITANA, ALI MOŽE TEMELJNI UGOVOR SA SPC! Ambasadori Kvinte zabranili pad Abazovića, ipak je on njihov... I PROTIV SRBA JE?!
Podeli vest
Predsednik Crne Gore Milo Đukanović je pod pritiskom ambasadora Kvinte odustao od rušenje vlade Dritana Abazovića, iako je Predsedništvo njegove partije donelo zaljučak da je uskratilo podršku aktuelnoj vladi, kaže za Sputnjik analitičar Vojin Grubač
- Predsedništvo DPS i Đukanović, doneli su takvu odluku nakon usvajanja Temeljnog ugovora na Vladi Crne Gore, sada vidimo da je to uradio da bi primirio procrnogorski dio svoje partije, a njegov i Dritanov dogovor da se još uključe pravni eksperti i pogledaju tekst Temeljnog ugovora, samo je kupovina vremena.", kaže Grubač.
Predsedništvo Demokratske partije socijalista (DPS) saopštilo je danas da je Vlada Crne Gore izgubila podršku te stranke zbog, kako se tvrdi, napuštanja evropske agende. Politički analitičari ističu da Abazović ostaje premijer samo uz podršku Fronta i Demokrata Alekse Bečića a to baš i nije realno
10.07.2022
17:52
Milo unosi nervozu u politički život
On dodaje da je Đukanović u lošoj političkoj poziciji, što i pokazuju njegovi poslednji potezi.
- Iako je potezima DF-a i SNP-a dobio šansu da se, na neki način vrati njegov DPS na vlast, poslednja hapšenja čelnika sudstva, ljudi iz tajne policije bliskih Đukanoviću, potom usvajanje Temeljnog ugovora, pokazali su da Đukanović nema više institucionalnu moć. Sve to uzrokuje da on u politički život Crne Gore unosi nervozu, da ima problem sa paranojom - tvrdi Grubač
I poslednji slučaj kada je DPS donio odluku da uskrati podršku vladi Abazovića, ali nije podnio nigđe takvu inicijativu, smatra Grubač, ukazuje da u Crnoj Gori sve političke tokove kontrolišu ambasadori kvinte koji podržavaju vladu Abazovića.
- To je jedna potpuno drugačija situacija nego što smo učili da se događa u demokratijama. U takvoj situaciji vidimo da Đukanović prvo otkaže poverenje vladi, pa odmah nakon toga se vidi da ne sme da je ruši. Dakle, u Crnoj Gori niko ne sme ništa da uradi na polju politike, a da ne dobije podršku stranih ambasada, to je naša zbilja - tvrdi Grubač.
Fabrikovane hajke
On ukazuje na konstantno podgrevanje političkih tenzija od strane medija koji podržavaju Đukanovića, stalno se fabrikuju hajke, sve se pretvara u incident.
- Imali smo pogrešno tumačenje izgovorenih reči Abazovića u Srebrenici, mediji bliski Đukanoviću su od toga hajku napravili, pa onda sledi hajka oko najave okupljanja i proslave Dana državnosti u Nikšiću, pa onda izveštavanje sa incidenata u Nikšiću kada su takozvane komite napale kordon policije i sukobile sa sa policijom, ti mediji su odmah osudili ponašanje policije. Mi u Nikšiću nijesmo imali to da su se sukobile dvije politički suprostavljene grupe, srećom, već takozvani komite sa policijom. Onda konstanta pričao o nekakvim četnicima, koja se pogotovo potencira kada Tužilaštvo hapsi čelnike sudstva, zaposlene u tajnoj policiji Crne Gore... Ta hapšenja su teža za Đukanovića nego Temeljni ugovor. Zbog svega toga Milo unosi nervozu u politički život Crne Gore i za njega se može reći da je sada lažni predsednik, jer ga sigurno ne podržava preko 50 odsto građana u Crnoj Gori. Svestan svoje pozicije on preko svojih medija konstatntno podiže do maksimuma političke tenzije u Crnoj Gori - ističe on.
Grubač ukazuje da, srećom, državna sila nije više u Đukanovićevim rukama i da on više nije toliko moćan. On je mišljenja da je zato Đukanović postao ključni faktor destabilizacije političkih prilika u Crnoj Gori.
- Treba reći da sada Dritan Abazović ispunjava sve zadatke koje mu daju ambasadori Kvinte i zato im je on idealan čovjek. On je prvo stvorio ekspertsku vladu, pa sada ovu vladu u kojoj nisu ni DPS ni DF, a oni moraju da ga podržavaju. Abazović je odan onome što su politički ciljevi i interesi zapadnih zemalja. Jasan je u osudi Rusije kada je u pitanju kriza u Ukrajini, odnos prema Srebrenici, Kosovu, potpuno posvećen evroatlanskim integracijama Crne Gore i ispunjava sve zahteve na tom planu. Oni i da žele ne mogu sada naći kompleksniju ličnost koja će ispunjavati sve to, tako da je jasno što podržavaju njegovu vladu i mislim da će on biit mandatar još dve i po godine - zaključuje Grubač.
Naš sagovornik kaže da ne zna kada bi mogli biti održani izbori u Crnoj Gori, ali da su izbori u Podgorici, važniji od parlamentarnih, u to je siguran.
- Ako DPS izgubi izbore u Podgorici, to je kraj Đukanovića, jer će se njegovoj partiji tada oduzeti ogromni resursi, čak i medijski, zato Đukanović i pokazuje nervozu, jer je svestan koliko su podgorički izbori važni za budućnost njegove partije i njega samog. Nisu slučajni ni, nekad nekontrolisani napadi Đukanovića na Mitropoliju crnogorsko-primorsku, jer je čitav njegov pad počeo kada je želeo da se obračuna sa crkvom.", zaključuje Grubač.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsedništvo Demokratske partije socijalista (DPS) saopštilo je danas da je Vlada Crne Gore izgubila podršku te stranke zbog, kako se tvrdi, napuštanja evropske agende. Politički analitičari ističu da Abazović ostaje premijer samo uz podršku Fronta i Demokrata Alekse Bečića a to baš i nije realno
Evropske cene gasa skočile za 30 odsto na trogodišnji maksimum nakon što je Iran pokrenuo napade na ključnu energetsku infrastrukturu širom Bliskog istoka.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i poslanik SNS istakao je da je potvrđeno da su Zagorka Dolovac i Boris Stamenković lagali srpsku javnost!
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Od 23. marta na portalu elektronske uprave počeće zakazivanje termina za testiranje i upis dece u prvi razred osnovne škole, najavio je direktor Kancelarije za IT i elektronsku upravu Mihailo Jovanović.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
Ivan Vijoglavin (36) nestao je 3. januara ove godine, a njegovo telo je nađeno 12. marta u Tisi. Dvojica muškarca uhapšeni su zbog sumnje da su ga ubili i telo bacili u reku, u nameri da prikriju tragove.
Student Pomorskog fakulteta u Kotoru, mladić (19) iz Bileće koji je pao sa četvrtog sprata sudentskog doma u tom gradu, preminuo je nakon šest dana borbe za život.
Ulogu tragičnog ruskog cara Pavla I Petroviča u hit seriji "Katarina Velika" koja se emituje na Informer TV, maestralno je izneo ruski glumac Pavle Tabakov.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Aneta Mlčakova jedna je od najpoznatijih čeških manekenki i influenserki. Atraktivnu plavušu često porede sa Barbi lutkom, a nestvarnom lepotom je pokorila društvene mreže.
Konzumiranje hrane koja ima puno proteina može dovesti do nakupljanja holesterola i masti u našim arterijama, a stručnjaci otkrivaju koje su to namirnice.
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Slavica Coka Ratković, bivša žena kompozitora Gorana Ratkovića Raleta, se ponovno obratila javnosti, nakon što je Ana Nikolić objavila papir kao navodni dokaz o tome da su Slavica i njen prvi muž, a Anin emotivni partner, i crkveno razvedeni.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar