UBIJALI DECU, CIVILE... Obeležava se 30 GODINA od MASOVNOG zločina snaga NASERA ORIĆA u SKELANIMA, za MASAKR nad SRBIMA niko nije odgovarao!
Podeli vest
U Skelanima kod Srebrenice danas će biti obeleženo 30 godina od stradanja Srba iz ovog i susednih sela, od kojih je 69 ubijeno 16. januara 1993. godine
Kod centralnog spomenika za 305 poginulih srpskih civila i vojnika u podne biće služen parastos, kojem će prisustvovati potpredsednik Narodne skupštine Republike Srpske Petko Rankić.
U bratunačkom selu Kravica danas je služen parastos za sve poginule u velikom srpskom stradanju na Božić 1993. godine
05.01.2023
12:30
Agencija Srna podseća da su jake muslimanske snage, sastavljene od nekoliko hiljada vojnika iz Srebrenice, pod komandom Nasera Orića napale u zoru 16. januara 1993. godine srpska sela oko Skelana.
Tog dana ubijeno je čak 69 stanovnika ovog kraja, a dve trećine nastradalih bili su civili, među kojima i nekoliko dece. Najmlađa žrtva bio je petogodišnji Aleksandar Dimitrijević, a njegov brat Radislav imao je 11 godina.
Za brojne masovne zločine koje su muslimanske snage počinile nad Srbima u Podrinju, pa i za ove u Skelanima ni nakon 30 godina niko nije odgovarao, napominje Srna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje sa suđenja na koje je išao po tužbi profesorke Maje Stanković sa niškog PMF-a, a zatim razotkrio i skandalozno ponašanje sudije.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Misterija smrti studentkinje Milice Živković na Filozofskom fakultetu, koja je poginula 26. marta ove godine kada je pala sa petog sprata te ustanove, dobija jeziv obrt.
Na današnjoj sednici Nastavno-naučnog veća Filozofskog fakulteta u Beogradu, dekan Danijel Sinani izjavio je da je upoznat sa tim da se u kolektivu fakulteta govori o njegovoj ostavci i zamerio kolegama zato što pričaju o tome iza njegovih leđa.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević oglasio se putem svog Instagram naloga nakon održanih sednica Predsedništva i Glavnog odbora SNS-a u Sava centru.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov izjavila je gostujući na našoj televiziji u emisiji "Da se ne lažemo" kod Novice Popovića, da će SNS, ukoliko blokaderi nastave da se ponašaju i rade onako kako rade, imati još bolji rezultat i pravac, te da im je pobeda još slađa.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Na graničnom prelazu Evzoni danas je zabeležena pojačana frekvencija saobraćaja, što je bilo i očekivano u susret praznicima, kada veliki broj putnika kreće na put.
Na današnji dan pre 27 godina, vojnici na Košarama upisali su se u istoriju kao heroji čija hrabrost i žrtva zauvek ostaju simbol odanosti i ljubavi prema otadžbini.
Poslednjih godina nalepnice za jaja sa crkvenim simbolima postale su mega popularne. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da možete tako ukrašavati vaskršnja jaja pod uslovom da ćete te nalepnice nakon praznika negde odložiti, a ne baciti u kantu.
Policija u Baru uhapsila je pripadnika jedne organizovane kriminalne grupe kod kojeg je pronađen pištolj brušenog fabričkog broja i skoro 300 grama kokaina.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Da biste uživali u predstojećem Vaskrsu, možete uraditi jednostavan test za koji su vam potrebni samo čaša i hladna voda. On će vam pomoći da lako procenite svežinu jaja, pa čak i da približno odredite koliko su stara.
Drama trese tehnološki svet, poznati jutjuberi udarili su na Epl, optužujući ga za neovlašćeno korišćenje njihovih snimaka za razvoj veštačke inteligencije.
Učesnica rijalitija Maja Marinković tokom godina u potpunosti je promenila izgled zahvaljujući brojnim estetskim zahvatima, u koje je uložila velike sume novca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar