Da li je ovo realno?! Hrvati traže opravdanje za katastrofu, a jedina istina je da su bili nespremni, za razliku od Srbije! (FOTO)
Podeli vest
U regionu je danas došlo do potpunog kolapsa usled nestanka struje. Bez električne energije ostale su Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Albanija, Bugarska, deo Grčke, kao i Hrvatska, koja je sudeći po pokušajima njihovih "stručnjaka" i ljudi iz vlasti da se operu, bila najviše pogođena.
Naime, mediji u Hrvatskoj na sve načine pokušavaju da skrenu sa teme, pa tako citiraju razne stručnjake, kao i pojedine ljude iz vrha države koji traže opravdanje za ovu katastrofu.
Širom regiona danas je došlo do potpunog kolapsa kada je nestalo struje u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, kao i u pojedinim delovima Grčke. Hrvatski mediji sada kukaju na sav glas i priznaju, za njih bolnu činjenicu, da je Srbija na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem reagovala na vreme, i da zbog toga danas nije osetila posledice.
U Crnoj Gori, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Albaniji došlo je do nestanka struje, što je donelo velike probleme, a posebno onima koji su se zatekli u automobilima na ulicama. Snimci koji nam stižu iz komšiluka dokaz su koliko je sve zatekla ova neočekivana situacija, trudeći se da prevaziđu novonastalu situaciju.
21.06.2024
18:04
Međutim, istina je samo jedna, a to je da Hrvatska država uopšte nije bila spremna za sve ovo, za razliku od Srbije, koja je jedina u regionu ostala netaknuta tokom energetskog kolapsa.
Razlog za to je što Srbiju vodi odgovoran državnik, koji je još 2015. godine predvideo da bi ovako nešto moglo da se dogodi, pa je reagovao na vreme. To su morali da priznaju čak i Hrvati, a više o tome možete poročitati OVDE.
Umesto da priznaju svoju grešku, da su bili potpuno nespremni za sve ovo, mediji u komšiluku na sve načine pokušavaju da se operu, pa tako za današnji kolaps krive ostale zemlje u regionu, 40 stepeni, mutne radnje i nesrećne okolnosti...
Cela Dalmacija ostala je danas bez struje na više od sat vremena. Očekivano, u saobraćaju je bilo haotično, semafori nisu radili, a u trgovačkim lanicma građani su zapeli na izlazima i u garažama. U garaži splitskog Lidla kupci su odlučili uzeti stvar u svoje ruke.
Iako se struja u Hrvatskoj postepeno vraća, neki delovi gradova, poput jednog dela Dubrovnika, i dalje nemaju struju, a temperature dostižu 40 stepeni Celzijusa.
21.06.2024
18:20
Direktor Sektora za upravljanje elektroenergetskim sistemom HOPS, Danko Blažević objasnio je da je uzrok zapravo "nesrećni splet okolnosti", i to ne u Hrvatskoj, nego Albaniji i Crnoj Gori.
Kako je rekao, za kratko vreme su dva dalekovoda ispala iz pogona, jedan u Albaniji, a drugi u Crnoj Gori.
Foto: Printscreen
Hrvatski mediji su zatim otišli i korak dalje, pa su u sve uključili i kilmatske promene. Osim o energetskom kolapsu, bavili su se i visokim temperaturama, kao i peskom iz Sahare?!
Foto: Printscreen
Naravno, nigde se nisu setili da pomenu kako je Srbija bila jedina zemlja u regionu koja nije bila pogođena ovom katastrofom, ali na to smo već navikli. Kada se piše o Srbiji, ne sme da bude ništa pozitivno, već samo napadi na našu državu i predsednika Aleksandra Vučića.
Prva saznanja hrvatskih institucija i kompanija zaduženih za snabdevanje električnom energijom o uzrocima kolapsa elektroenergetskog sistema u Dalmaciji, BiH, Crnoj Gori i Albaniji upućuju na kvar na dalekovodu između Albanije i Grčke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Širom regiona danas je došlo do potpunog kolapsa kada je nestalo struje u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, kao i u pojedinim delovima Grčke. Hrvatski mediji sada kukaju na sav glas i priznaju, za njih bolnu činjenicu, da je Srbija na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem reagovala na vreme, i da zbog toga danas nije osetila posledice.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Oko 18.30 časova na magistralnom putu Zrenjanin Melenci dogodila s eteška saobraćajna nesreća u kojoj su tri osobe smrtno stradale, a četiri osobe su teško povređene i odvezene u Urgentni centar.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, uhapsili su B. M. (1985), odgovorno lice Privrednog društva „Marex Co“ doo Beograd, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara u obavljanju privredne delatnosti u saizvršilaštvu.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Crne Gore Andrija Delibašić biće sahranjen u petak, 21. marta, na Gradskom groblju u Nikšiću. Ceremonija sahrane zakazana je za 15 časova.
Prema navodima portala "Bekdor podkast", Crvena zvezda je navodno ponudila srpskom košarkašu Vasiliju Miciću ugovor vredan 4,2 miliona evra kako bi se pridružio ekipi sa Malog Kalemegdana.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se iz Beča pred prvi meč baraža za opstanak u A diviziji Lige nacija, u kome će Austrija dočekati "orlove" (četvrtak, 20.45).
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar