Američki savezni sudija blokirao je sprovođenje izvršne naredbe predsednika Donalda Trampa kojom se transrodnim osobama zabranjuje služenje u vojsci SAD-a.
Naredba, koju je Tramp izdao nedelju dana nakon stupanja na dužnost u januaru, zabranjivala je transrodnim osobama da se prijave u vojsku i nalažila Ministarstvu odbrane da identifikuje i otpusti sve pripadnike oružanih snaga koji imaju „trenutnu dijagnozu ili istoriju, ili pokazuju simptome dosledne rodnoj disforiji“.
Okružna sudija Ana Rejes iz Vašingtona, D.C., presudila je u utorak da je zabrana „prožeta animozitetom“ i da krši klauzulu o jednakoj zaštiti jer diskriminiše na osnovu transrodnog statusa i pola.
- Njen jezik je neskriveno ponižavajući, njena politika stigmatizuje transrodne osobe kao inherentno nepodobne, a njeni zaključci nemaju nikakvu vezu sa činjenicama - napisala je Rejes u svojoj odluci.
Rejes, koju je imenovao bivši predsednik Džo Bajden, odložila je stupanje na snagu svoje preliminarne zabrane do petka, kako bi Ministarstvo pravde imalo priliku da je ospori pred Apelacionim sudom za okrug Kolumbija.
Pregovori Rusije i SAD biće održani 24. marta u Rijadu, saopštio je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov nakon telefonskog razgovora sa američkim savetnikom za nacionalnu bezbednost Majkom Volcom.
Proizvođači oružja u SAD su "zamrznuti" prema novom planu za potrošnju Evropske unije na odbranu čiji je cilj da rasporedi novac za EU i zemlje saveznice. Takođe je izostavljena i Velika Britanija.
Ministar energetike Sjedinjenih Američkih Država Kris Rajt rekao je da bi SAD mogle da preuzmu upravljanje ukrajinskim nuklearnim elektranama ukoliko bi to pomoglo postizanju primirja.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević govorio je o značaju činjenice da je predsednik SAD Donald Tramp na društvenoj mreži podelio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u ekskluzivnom intervjuu za američki portal "Breitbart News" da je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ubedljivo najpopularniji američki politički lider u Srbiji u poslednjih nekoliko decenija.
Svaka vojna akcija SAD protiv Kube dovela bi do krvoprolića sa nesagledivim posledicama po regionalni mir i stabilnost, poručio je danas kubanski predsednik Migel Dijaz-Kanel.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pregovori Rusije i SAD biće održani 24. marta u Rijadu, saopštio je pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov nakon telefonskog razgovora sa američkim savetnikom za nacionalnu bezbednost Majkom Volcom.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu vodi se postupak povodom radnog statusa Suzane Rogan, profesorke blokaderke u srednjoj Trgovinsko-ugostiteljskoj školi "Toza Dragović" iz Kragujevca, potencijalnog kandidata na tzv studentskoj listi.
Blokaderski autoprevoznik Milomir Jaćimović danas je došao ispred zatvora u Novom Sadu, u koji dolazi na svoj lični zahtev da odleži kaznu na koju je osuđen u Prekršajnom sudu.
Mediji u Gruziji veliku pažnju posvetili su danas poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića toj zemlji i sastanku koji je imao sa gruzijskim predsednikom Mihailom Kavelašvilijem u palati Atoneli.
Povodom obeležavanja Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Crvenom krstu Srbije dodeljenja su priznanja gradovima koji su postigli najbolje rezultate u davalaštvu krvi protekle godine.
Želja da se pruži puni doprinos održivom razvoju u našoj zemlji ostala je prioritet kompanije NIS uprkos brojnim izazovima sa kojima se kompanija trenutno susreće. Doprinos ekonomskom razvoju, napretku ljudskih resursa, zaštiti životne sredine i boljitku šire zajednice bio je jedan od osnovnih ciljeva NIS-a i u izazovnoj 2025. godini.
Jedinstveni prirodni fenomen, "cvetanje" reke Tise kada se nad njenom površinom pare insekti koji žive u rečnom mulju, ove godine, na žalost nije bio spektakularan.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Brat pevačice Nadice Aedmov koji se takmiči u "Zvezdama Granda" Bubi Ademov priznao je da je u vezi sa bivšom učesnicom ovog takmičenja Milicom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.