Vazdušna operacija Sjedinjenih Američkih Država usmerena na uništavanje pozicija jemenskog pokreta „Ansar Alah“ (Huti) nastavlja se svakodnevnim napadima sa nosača aviona stacioniranog u Crvenom moru. Samo u poslednja 24 sata zabeleženo je više od 30 vazdušnih udara.
Prema saopštenju Pete flote američke ratne mornarice, ciljevi napada su ključna infrastruktura Hutskog pokreta, uključujući skladišta raketa, komandne centre i druge strateške objekte.
Napade izvode palubni lovci sa nuklearnog nosača aviona USS Hari S. Truman klase „Nimitz“. Ovaj brod je poslednjih nedelja više puta bio meta hutskih napada, koji koriste krstareće rakete i udarne dronove.
Ova operacija odvija se u kontekstu rastućih tenzija u regionu i najava Vašingtona da će preduzeti sve potrebne mere kako bi se obezbedila sloboda plovidbe u Crvenom moru i zaštitila međunarodna pomorska trgovina od pretnji koje predstavljaju Huti.
Bivši britanski premijer Boris Džonson smatra da Evropa treba da smanjuje socijalne troškove u korist vojne sfere i da dokaže da ne živi "na grbači" SAD, tj. da je u stanju da očuva zapadnu alijansu.
Jedinice 90. gardijske divizije ruske grupacije „Centar“ ostvarile su značajan proboj fronta i izašle izvan naselja Kotljarovka, koje se nalazi neposredno uz administrativnu granicu između Donjecke i Dnjepropetrovske oblasti, prenose ruski izvori sa lica mesta.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa zahteva da Ukrajina preda kontrolu nad čitavom svojom privredom SAD-u, kao oblik otplate za svu dosadašnju vojnu pomoć, piše Volstrit džornal.
Analitičar Centra za osnovna prava iz Mađarske, Zoltan Koškovič, pozvao je građane Evrope da se usprotive ulasku Ukrajine u Evropsku uniju, upozorivši da bi to, kako tvrdi, moglo predstavljati ozbiljnu bezbednosnu pretnju za kontinent.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši britanski premijer Boris Džonson smatra da Evropa treba da smanjuje socijalne troškove u korist vojne sfere i da dokaže da ne živi "na grbači" SAD, tj. da je u stanju da očuva zapadnu alijansu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Blokaderski profesor Čedomir Čupić govorio je zablokadersku televiziju N1 o političkim prilikama u Srbiji, pri čemu se osvrnuo na državne simbole, obeležavanje Vidovdana i pitanje ograničavanja mandata nosilaca najviših državnih funkcija.
Najnoviji podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) pokazuju da u pojedinim mestima živa u termometru ne pada ispod 30 stepeni ni u deset sati uveče.
Kriminolog Ratomir Antonović otkriva za Informer.rs da serijski lopovi svoje mete ne biraju slučajno i da iza svake provale često stoje dani, pa čak i nedelje praćenja, prikupljanja informacija i procene kada je pravi trenutak za upad.
Aleksandar Šaković je uhapšen u mestu Stoliv, opština Kotor, kroz koordinisanu akciju policijskih službenika. Za njim su bile raspisane tri poternice zbog falsifikovanja službene isprave i nasilja u porodici.
Sarajevska policija privremeno je oduzela automobil marke "seat ibiza" od Sarajke A.M. (38), nakon što su je zaustavili i kontrolisali u poznatom izletištu Babin Do na Bjelašnici.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Muškarci često greše kada su u pitanju erogene zone kod žena, pa zaboravljaju da su ušne školjke i vrat mnogo veći okidač za strast od bilo čega drugog.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.